به گزارش پایگاه خبری نشان :

 بنا بر اعلام پاون، خلیل محمدی اظهار کرد: با اتمام تعمیرات اساسی و راه‌اندازی مجدد نیروگاه رامین اهواز هم اکنون با۶ واحد تولیدی و حداکثر توان در جهت تولید انرژی حیاتی برق و تامین آسایش مردم گام برمی‌داریم.

وی افزود: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش سطح تولید نیروگاه‌های برق‌آبی، هم اکنون حدود ۹۵ درصد برق کشوراز طریق نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود و با توجه به تابستان طاقت فرسای خوزستان و مصرف بالای انرژی برق به‌دلیل نیاز مبرم مردم به استفاده از تجهیزات برودتی و همچنین استقرار صنایع بزرگ در استان، عملکرد نیروگاه رامین بیش از هر زمانی دیگر بر روند تامین آسایش مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور تاثیر دارد.

مدیرعامل نیروگاه رامین ضمن تقدیر از تلاش و همت همه کارکنان این نیروگاه در اجرای تعمیرات اساسی این واحد ۳۱۵مگاواتی و نگهداری و بهره برداری از سایر واحدهای نیروگاهی از جرای فعالیت‌های متعدد تعمیراتی در بخش‌های مختلف از جمله توربین ژنراتور بویلر، تجهیزات جانبی در این پروژه خبر داد.

 استان خوزستان پس از استان تهران در رتبه دوم مصرف برق قرار دارد و نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی و با مجموع ۱۸۵۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تولید برق مورد نیاز استان خوزستان و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفاء می‌کند.