به گزارش پایگاه خبری نشان :

از سه میلیون بازنشسته تامین اجتماعی در بهترین حالت حدود ۴۰۰ هزار نفر در نهایت مشمول وام هفت میلیون تومانی خواهند شد. این وام قرض‌الحسنه است و مبلغ اقساط ماهانه آن هم حدود ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. در این شرایط نهاد تصمیم‌گیر شرایطی را برای متقاضیان اعلام کرده بود که جزئیات آن را در گزارش شرایط وام بازنشستگان می‌توانید بخوانید.

اما یکی از این شرایط داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تهران بود. درحالی که پیش از این اعلام شده بود بازنشستگان تامین اجتماعی پیش از ثبت نام برای دریافت وام بازنشستگی باید حتما کارت عضویت کانون بازنشستگی را داشته باشند اما اکنون این الزام برداشته و توضیح جدیدی اعلام شده است.

در سایت کانون بازنشستگی اطلاعیه جدیدی قرار گرفته که در آن نوشته شده است: «توجه: بعلت ازدحام جمعیت مقابل درب کانون وپیشگیری از بروز بیماری کرونا در جهت رفاه حال اندسته از بازنشستگانی که کارت عضویت کانون بازنشستگان شهر تهران را ندارد برای ثبت نام وام نیازی به کارت عضویت نمی باشد و بازنشستگان محترم می توانند در ردیف شماره عضویت ۵ بار عدد صفر را وارد نمایند و در ردیف تاریخ اعتبار ۱۴۰۰۱۲۰۱ را وارد نمایند.دقت نمایید این مطلب صرفا مخصوص بازنشستگان شهر تهران می باشد و بازنشستگان شعبات دیگر تامین اجتماعی سایر شهرستان های استان تهران مانند شمیران.شهر ری قرچک و ….. همچنین سایر استان های کشور مانند البرز.قزوین و … در صورت ثبت نام درخواست انها ابطال و ترتیب اثر داده نخواهد شد و کانون بازنشستگان شهرستان تهران مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.»/تجارت نیوز