به گزارش پایگاه خبری نشان :

سرهنگ "محمد نادربیگی" در این خصوص بیان داشت: در پی ارجاع 2 فقره پرونده کلاهبرداری از طریق سایت خرید و فروش دیوار، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که متهم اصلی پرونده پس از جعل مدارک هویتی، ابتدا سوژه های خود را از سایت دیوار شناسایی و سپس با او تماس گرفته و رقم های وسوسه انگیز برای خرید پیشنهاد می کرده و با دادن مقدار کمی از ثمن معامله، مابقی آن را با چک سرقتی و جعلی پرداخت کرده و متواری می شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم در چندین استان از جمله تهران، قم و آذربایجان غربی کلاهبرداری های متعددی انجام داده، اظهار داشت: بلافاصله اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاه متهم انجام و پس از چندین هفته رصد اطلاعاتی، در نهایت متهم در هنگام کلاهبرداری از یکی از شهروندان در استان قم دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پس از مواجه شدن با مالباختگان و مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 27 فقره کلاهبرداری خودرو و اجناس از طریق سایت دیوار با همدستی یک خانم که چک های جعلی را برای وی فراهم می کرد، اقرار کرد.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه همدست متهم نیز در تور اطلاعاتی کارآگاهان گرفتار و دستگیر شد، یادآور شد: کارشناسان ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند را حدود 6 میلیارد ریال برآورد می کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه تعدادی از اجناس کلاهبرداری شده کشف و تحویل صاحبان آنها شد، بر هوشیاری شهروندان برای انجام معامله با افراد ناشناس تاکید کرد