به گزارش پایگاه خبری نشان :

سحر جعفری جوزانی متولد ۱۱ تیر ۱۳۵۷ در سن فرانسیسکو بازیگر و نویسنده سینما و تلویزیون ایرانی-آمریکایی است.سحر جعفری جوزانی دختر مسعود جعفری جوزانی زاده ملایر(نویسنده و کارگردان) و مادرش آمریکایی است و فتح الله جعفری جوزانی عموی او میباشد. سحر جعفری جوزانی فعالیت سینمایی خود را با نقش کوتاهی در فیلم شیر سنگی به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی در سال 1365 آغاز کرد.سحر جعفری جوزانی در سال 1382 در سریال تلویزیون نقطه چین بازی کرد و فعالیت خود را در تلویزیون شروع کرد.و مجددا با مهران مدیری در سریال باغ مظفر همکاری کرد سحر جعفری جوزانی یکی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون کشورمان مدتی است که دچار یکی از اشتباهات فاجعه آمیز یکی از پزشکان شده و سلامتی خود را از دست داده است.او برای صحبت کردن مجبور است که فک خود را با دستانش نگه دارد.

سحر جعفری جوزانی

فیلم سینمایی سحر جعفری جوزانی

      شیر سنگی  (1365)

        یک مرد یک خرس (1371)

        چشمهایش  (1378)

        بلوغ(1378)

        هفت ترانه (1380)

        دعوت  (1387)

        ایران برگر(1393)

    پشت دیوار سکوت  1395

سحر جعفری جوزانی

مجموعه تلویزیونی سحر جعفری جوزانی

    فراموشی               1391

    آژانس دوستی 1378-1375

    حامی                    1381

    نقطه چین              1382   

    قهر و اشتی            1382

   سحر جعفری جوزانی

باغ مظفر                1385

    گنج مظفر               1386

    مرد دو هزار چهره     1388

    همه بچه های من    1388

    در چشم باد           1388

    قهوه تلخ                1389

    گنج مظفر            1392

مسعود جعفری‌جوزانی در واکنش به اظهارات مسوول سازمان نظام پزشکی گفت: متاسفانه بیشتر حرف‌هایی که توسط این اشخاص محترم بیان شده یک سویه، جانبدارانه و نادرست است. ما با قرار قبلی به مطب این دکتر رفته‌ایم و چنانچه شخص دیگری خود را به دروغ جای او معرفی کرده باشد که دیگر بحث به جاهای باریک‌تر می‌کشد. خود من سه بار به دکتر تاکید کردم که سحر باید سه روز دیگر هم خودش جلوی دوربین فیلمبرداری حرف بزند و هم از دیگران تست بگیرد، اما این دکتر با اعتماد به نفس قانع کننده‌ای گفتند کوچک‌ترین تغییری در صورت و یا حرف زدن او به وجود نمی‌آید. متاسفانه به عکس آن‌چه ادعا کرده بود،، صورت دخترم کاملا کج شد و همچنان هم این وضعیت ادامه دارد.

علت سکوت و شکایت نکردنم این بود که از یک طرف امیدوار بودم به گفته دوستان دکترم یک ماهه خوب شود و علت دیگر دوندگی‌های بیهوده و برخوردهای متکبرانه، جانبدارانه و تحقیرآمیزی بود که چند بار در مراجعه به این نهادها تجربه کرده بودم.