به گزارش پایگاه خبری نشان :

حقوق معلمان همواره کمتر از مبلغ درخواستی آنها بوده است. با وجود افزایش ۲۵ تا ۳۹ درصدی حقوق معلمان در سال جاری نسبت به سال گذشته، هنوز هم این قشر نسبت به دریافتی پایین خود اعتراض دارند. به همین دلیل، دولت امسال قرار شد فوق العاده ویژه ای را برای افزایش حقوق معلمان در اختیار آنها قرار دهد. در همین راستا، تشکل های رسمی فرهنگیان دو روز پیش با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوردر خصوص فوق‌العاده ویژه حقوق معلمان برگزار کردند. متن صورت جلسه مربوط به افزایش حقوق معلمان امروز منتشر شد.

کمیجانی، دبیرکل مجمع فرهنگیان اعلام کرد که بر اساس این جلسه که روز شنبه (۱۹ تیرماه ۱۴۰۰) برگزار شد، مقرر شد ؛ در بحث اعطای فوق العاده ویژه به فرهنگیان همانند سایر دستگاه ها و سازمان ها یعنی تا سقف ۳۵٪؜ حقوق و فوق العاده‌های مستمر به نحوی که متوسط پرداختی از ۶۰٪؜ سقف بیشتر نباشد، به همه کادر اداری و آموزشی وزارت اموزش و پرورش (۲۱٪؜ تا ۲۷٪؜) با تاریخ اجرای ۱۴۰۰/۱/۱ تعلق و احکام مربوط در اسرع وقت توسط وزارت اموزش و پرورش صادر گردد.کمیجانی افزوده است: طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ترمیم حقوق خدمتگزاران و سرایداران مدارس تصمیمات خوبی با وزیر آموزش و پرورش گرفته شده‌ که میزان افزایش حقوق آنها حتما از فوق العاده ویژه بیشتر خواهد بود.

پیش از این رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: چهار گروه از معلمان ۲۰ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و به دو گروه ۲۲ و ۲۴ درصد فوق العاده ویژه پرداخت می‌شود تا میانگین عددی آن از ۲۱ درصد عبور نکند.

ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش، درباره اعمال فوق‌العاده ویژه فرهنگیان، اظهار کرد: در گذشته فوق العاده ویژه را تحت عنوان رتبه بندی از ۹ درصد تا ۲۱ درصد به معلمان پرداخت کردیم.

وی افزود: معلمان در دوره ابتدایی نسبت به دبیران یک درصد بیشتر فوق العاده ویژه دریافت می‌کردند، دبیران می‌توانستند حداکثر ۲۰ درصد فوق العاده ویژه تحت عنوان رتبه بندی و آموزگاران ۲۱ درصد دریافت کنند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: براساس اعتراضی که همکاران مدارس داشتند سازمان برنامه و بودجه پذیرفت میزان فوق العاده ویژه‌ای که به تمام کارکنان دولت پرداخت می‌کند و میانگین آن ۲۱ درصد است را به کادر آموزشی هم پرداخت کند.

سلیمان زاده اضافه کرد: در جلسه‌ای که برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد به تمام فرهنگیان ۲۱ درصدفوق‌العاده ویژه به شکل مساوی پرداخت کنیم یعنی همه معلمان با صفر سال سابقه تا افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند همه ۲۱ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و این موضوع باعث رضایت معلمان جدیدالاستخدام شد اما معلمان باسابقه معترض شدند.

وی بیان کرد: در این جلسه اعلام کردیم که ۱۸۶ هزار نفر با بیش از ۲۴ سال سابقه کار داریم بنابراین پیشنهاد شد چهار گروه ۲۰ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و به دو گروه (دارای سابقه کار بالاتر) ۲۲ و ۲۴ درصد فوق العاده ویژه پرداخت شود که میانگین عددی آن از ۲۱ درصد عبور نکند و در عین حال همه راضی باشند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: صحبت ها انجام شد و قرار شد آقای طاهری سازمان برنامه و بودجه نامه‌ای را بزند و به محض اینکه ارسال شود احکام صادر و به معلمان داده می‌شود که به طور میانگین از ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به حقوق فرهنگیان اضافه خواهد شد.