به گزارش پایگاه خبری نشان :

 تجارت‌نیوز/ پادرا پلاس نسل جدیدی از وانت‌های تک‌کابین شرکت زامیاد در گروه خودروسازی سایپا است. گفته می‌شود که وانت پادرا پلاس محصول مشترک سایپا و یک شرکت چینی است.

به عبارت دیگر این دو شرکت ایرانی و چینی یک محصول قدیمی ژاپنی به نام نیسان جونیور را با وانت چینی فودی لئون ترکیب کرده و نتیجه حاصل را تحت عنوان وانت پادرا به لیست تولیدات شرکت سایپا اضافه کرده‌اند.

اما مشخصات این خودرو چیست؟

گفته می شود که خودروی پدرا پلاس چهارسیلندر و با حجم موتور ۲۳۸۹ سی‌سی است. این موتور می‌تواند قدرتی معادل ۹۵ اسب‌بخار را در ۴۵۰۰rpm تولید کند. حداکثر گشتاور آن نیز برابر ۱۷۵ نیوتن‌متر در ۲۵۰۰ دور خواهد بود که از طریق یک گیربکس ۶ دنده دستی و سامانه کلاچ تک‌صفحه‌ای خشک با سیستم هیدرولیک، به سمت دیفرانسیل عقب گسیل خواهد شد.

وزن این وانت شهری، خدود ۱۶۸۵ کیلوگرم است و توانایی حمل بار به میزان ۲۱۰۰ کیلوگرم را دارد. ظرفیت باک سوخت آن نیز معادل ۵۵ لیتر است و انتظار می‌رود حدود ۱۲ تا ۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به‌صورت ترکیبی سوخت مصرف کند.

این خودرو امکانات رفاهی زیادی ندارد و اما با این حال، تجهیزاتی نظیر دستگیره‌های آسان‌بازشو، صندلی‌های جدید با طراحی خوش‌فرم و ارگونومیک، آینه‌ها و شیشه‌های برقی، تنظیمات سه‌حالته صندلی راننده، مه‌شکن‌های جلو و عقب، تهویه مطبوع دستی و نمایش‌گر داشبورد در پادرا پلاس حضور خواهند داشت.

قیمت بازار این خودرو اعلام نشده اما جدول زیر قیمت کارخانه‌ای خودروی پادرا پلاس است.

v8JybEiTwieh