به گزارش پایگاه خبری نشان :

رکنا/سیل در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، سمنان و هرمزگان در چند روز اخیر رخ داده است. طی روزهای اخیر در بسیاری از مناطق کشورمان شاهد وقوع سیل بودیم. سیل موجب خسارت های زیادی در استان های مذکور شده است. بنا به اعلام هواشناسی، احتمال وقوع سیل در دو روز آینده نیز وجود دارد. هم اکنون سیل در استان کرمان در جریان است.

به گزارش رکنا، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد: در پی بارندگی های شدید، طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل بلافاصله نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر برای عملیات امدادونجات به مناطق سیل زده در شهرستان های بافت، بردسیر، رابر، راور، سیرجان، زرند، راین و ماهان اعزام شدند.

رضا فلاح با اشاره به بکارگیری ۱۳ خودروی کمک دار و آمبولانس در این عملیات ها تصریح کرد: عملیات امدادرسانی در روستاها و مناطق شهر درگیر سیل همچنان ادامه دارد. همه نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان تا پایان فعالیت سامانه بارشی در استان در حال آماده باش هستند.

طغیان رودخانه های فصلی، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آب گرفتگی معابر، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی و انسداد موقت جاده ها، خسارت به محصولات کشاورزی، تخریب سازه‌های سست و موقت از پیامدهای  این سامانه بارشی است.

مدیریت بحران استان کرمان با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری ها و شهرداری ها برای مقابله با خطرهای ناشی از ناپایداری‌های جوی هشدار داد:  از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، از صعود به ارتفاعات و چرای دام‌ در مراتع مرتفع و مسیل‌ها خود داری کنند.

حجم ویدیو: 6.09M | مدت زمان ویدیو: 00:00:49