به گزارش پایگاه خبری نشان :

بریدن گوش در ورامین اتفاق افتاد. علت بریدن گوش بحث های اینستاگرامی بود. گنده لات ورامینی به همراه نوچه هایش بریدن گوش و انجام دادند. در پرونده بریدن گوش چند متهم دیگر ردیابی و دستگیر شدند. پرونده بریدن گوش نیز  برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

به گزارش رکنا، فیلم ضبط شده صحنه جنایت که نشان می دهد متهمان نقاب به چهره دارند تنها سرنخ افشای حقیقت است.کارشناسان تشخیص هویت قرار است در تن پیمایی متهمان و تطبیق با فیلم ضبط شده عامل اصلی شلیک خونین را معرفی کنند.

پشت پرده تیراندازی لاتها و بریدن گوش در ورامین چه بود؟

 شامگاه ۲۹ تیر ماه سال ۹۸ صدای شلیک چندین تیر در یکی از میدانهای ورامین پیچید و درگیری خونین میان اوباش  با کشته شدن  جوانی به نام ست پیمان پایان یافت .جسد پیمان که با شلیک دو گلوله از پا درآمده و گوشش بریده شده بود به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به پیگیری ماجرا پرداخت .

در بررسی‌های بعدی مشخص شد در آن درگیری دو نفر از دوستان پیمان نیز زخمی شده که همراه دوستانشان به بیمارستان منتقل شده‌ بودند.

سیاوش و دانیال که در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته بودند شناسایی شدند و گفتند دوستشان پیمان در درگیری با  یکی از گنده لاتهای  ورامینی  و نوچه هایش که آن شب نقاب به صورت داشتند کشته شده است.

 پلیس در ادامه تحقیقات زن جوانی را که با قربانی رابطه تلفنی داشت ردیابی و بازداشت کرد .اظهارات این  زن تحقیقات  را وارد مرحله تازه‌ای کرد .

زن جوان گفت :مدتی بود با پیمان در رابطه  بودم  اما یکی از دوستان او که گنده لاتی به نام جواد بود به من ابراز علاقه کرده بود و می خواست با من بیشتر آشنا شود .من چندبار تلفنی با او صحبت کردم. آخرین بار به من گفت قصد دارد  همراه دوستانش ،پیمان را به میدان اصلی شهر بکشاند و او را  با شلیک کلاشینکف بکشد.

با اظهارات زن جوان جواد  ۲۶ ساله  ردیابی و بازداشت شد و به شلیک خونین با همدستی ۱۸ نوچه اش اعتراف کرد .

وی گفت: خانواده من و خانواده پیمان  از سالها قبل بر سر یک زمین با هم اختلاف داشتیم. اختلاف خانواده هایمان باعث شده بود من و پیمان چند بار در اینستاگرام با هم کل کل کنیم.آخرین بار وقتی پیمان در لایو اینستاگرام به من فحاشی کرد  در خانه دوستم نقشه قتل او را کشیدم. من از نوچه هایم  خواستم تا برایم کلاشینکف تهیه کنند .

 جواد که چندین سابقه کیفری در پرونده اش دارد ادامه داد :ما می دانستیم  آن شب  پیمان قصد دارد به نمایشگاه خودرو دوستش برود. به همین خاطر شبانه به آنجا رفتیم .نوچه هایم که همگی چاقو و قمه داشتند به پیمان و دوستانش حمله ور شدند و من با کلاشینکف به آنها شلیک کردم. سپس دوستانم گوش او را بریدند و ماشین آنها را آتش زدند و ما فرار کردیم. به دنبال اعتراف های مرد شرور ،18 متهم دیگر  ردیابی و بازداشت شدند و به درگیری خونین اعتراف کردند.

انکار قتل و بریدن گوش از سوی گنده لات ورامینی

 

 اما در این میان جواد اعترافاتش را پس گرفت و منکر شلیک شبانه شد.و گفت: یکی از دوستانم به نام شهاب که از گنده لاتهای ورامین است آن شب دست به شلیک زد.اما من به خاطر مرام و معرفتم قتل را گردن گرفتم.

این در حالی بود که دوربین های مدار بسته میدان شهر، صحنه شلیک خون را ضبط کرده بود. با به دست آمدن فیلم دوربین مداربسته پرونده جواد به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب فرستاده شد  تا به جرم انها رسیدگی شود.

پرونده  قتل پیمان  نیز  برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .برای جواد به اتهام مباشرت در قتل و  برای ۱۸ نوچه اش به اتهام معاونت در جنایت  و کمک در فراری دادن وی کیفرخواست صادر شد و آنها در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران از خود دفاع کردند.در ابتدای جلسه  اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.

در جلسه دادگاه پرونده بریدن گوش چه گذشت؟

 

سپس جواد در جایگاه ویژه ایستاد.وی گفت: من به خاطر مرامم قتل را گردن گرفتم اما حالا می خواهم حقیقت را بگویم.من آن شب کلاشینکف در دست نداشتم و شهاب دست به شلیک زد.

وی ادامه داد: بعد از کشته شدن پیمان،خانواده او  به تلافی یکی از بستگان مرا با شلیک گلوله کشتند که پرونده اش برای تکمیل  تحقیقات در پلیس آگاهی است.من دروغ نمی گویم.

نوبت دفاع به شهاب که رسید گفت: اتهام معاونت در قتل را قبول دارم اما من به پیمان شلیک نکردم.17متهم دیگر نیز به دفاع پرداختند و تنها یک نفر از آنها شهاب را به عنوان عامل شلیک به پیمان معرفی کرد.

به این ترتیب قیلم دوربین مداربسته و جواد و شهاب به مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی معرفی شدند تا کارشناسان با تن پیمایی  دو متهم بتوانند تشخیص دهند عامل شلیک خونین کدام یک از این متهمان بوده است. بعد از اظهار نظر کارشناسان تشخیص هویت درباره این پرونده حکم صادر خواهد شد.