به گزارش پایگاه خبری نشان :

تجارت‌نیوز/ استان تهران و البرز ۶ روز تعطیل شده است. همزمان با این تعطیلی‌ها نیروی انتظامی محدودیت‌های سفر به شهرهای مختلف را اعلام کرده است. محدودیت‌هایی که شامل سفر به کل شهرها و استان‌های ایران می‌شود.

بر اساس اعلام نیروی انتظامی، سفر به شهرهای قرمز، نارنجی و زرد شامل محدودیت است و افرادی که به این شهرها سفر کنند جریمه می‌شوند. به عبارتی فقط سفر به شهرهای آبی شامل جریمه نمی‌شود.

 

جریمه یک میلیون تومانی متخلفان

اما بر اساس آخرین رنگبندی کرونایی کشور، هیچ شهر آبی در کشور وجود ندارد و کلیه شهرهای ایران وضعیت قرمز تا زرد را دارند. بر این اساس سفر به هر شهر و استانی مشمول جریمه می‌شود.

سفر به شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی دارد و سفر به شهرهای نارنجی و زرد، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی. به عبارتی مسافران به هر شهری بخواهند بروند جریمه می‌شوند! البته تردد بین استانی جریمه ندارد.

جانشین پلیس راهور ناجا نیز درباره محدودیت‌ها و تردد  شبانه گفته: «خروج خودرو با پلاک بومی از شهرهای قرمز و نارنجی و ورود خودروهای غیربومی به این دسته از شهرها دارای محدودیت بوده. تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح در تمام شهرهای کشور با هر شرایط رنگی کرونایی غیر مجاز بوده و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی را در پی خواهد داشت.»

البته آنگونه که پلیس راه اعلام کرده محدودیت‌های سفر جاده‌ای فقط مشمول جریمه نمی‌شود. بلکه پلیس در جاده مستقر است و خودورها را برمی‌گرداند.

همچنین با توجه به تعطیلی استان تهران و البرز، خروج خودرو از این دو استان کلا ممنوع است و پلیس مانع خروج خودروهای پلاک تهران و البرز می‌شود.

کدام اصناف تعطیل می‌شوند؟

همچنین روز گذشته بابک دین‌پرست، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در نامه‌ای به استانداران و روسای ستاد مدیریت بیماری کرونای استان‌های سراسر کشور بر ضرورت تشدید نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

او اعلام کرد: لازم است به صورت قاطع و دقیق در شهرهای قرمز براساس تصمیم قرارگاه عملیاتی ستاد، نسبت به مشاغل زیر و در فضای سربسته اعمال محدودیت شود

هفته گذشته وزارت بهداشت اعلام کرده بود خیز پنجم کرونا با سویه هندی در حال اوج‌گیری در تمام مناطق کشور است.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تاکنون به سه میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۶۳ نفر و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر بوده.