به گزارش پایگاه خبری نشان :

 فرشته حسینی متولد ۶ اردیبهشت ۱۳۷۶ در تهران بازیگر سینما و تئاتراست فرشته حسینی از پدر و مادری مهاجر و افغان‌تبار در خانواده پرجمعیت متولد شده و هنوز ازدواج نکرده و مجرد است فرشته حسینی در زمان کودکی برای تامین هزینه های مدرسه خود مجبور بود تا دیر وقت در یک کارگاه خیاطی کار کند. فرشته حسینی بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با بازی در فیلم رفتن راه را برای ورود فرشته حسینی به سینما باز کرد و برایش موفقیت های زیادی به همراه داشت و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره مراکش را به ارمغان آورد. فرشته حسینی در روی فرش قرمز فیلم «یلدا» در فستیوال برلین با کت و شلوار عجیب مشاهده می کنید:

 فرشته حسینی

فیلم‌های سینمایی فرشته حسینی

    رفتن (۱۳۹۵)

    شکستن همزمان بیست استخوان (۱۳۹۷)

    سونامی (۱۳۹۷)

    یلدا (۱۳۹۷)

    هفت و نیم (۱۳۹۸)

    سریال قورباغه (۱۳۹۸)

فرشته حسینی

فرشته حسینی

تئاترهای فرشته حسینی

    خشونت علیه زنان

    سینماهای من

    شازده کوچولو

    ماهی سیاه کوچولو

    من موجودی احساساتی هستم

    یک خاطره، یک مونولوگ، یک فریاد و یک نیایش

زندگینامه فرشته حسینی

وی از پدر و مادری مهاجر و افغانستانی‌تبار در تهران زاده شد. او در خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمد و شش خواهر و یک برادر دارد. او از دانش‌آموختگان اصغر محبی، مهتاب نصیرپور، محمد رحمانیان بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران است.

فرشته حسینی فعالیت هنری‌اش را زمانی که ۹ سال سن داشت آغاز کرد و به‌خاطر حساسیت‌هایی که خانواده‌اش داشتند فعالیتش را از تئاتر شروع کرد. وی در کنار تئاتر در فیلم‌های سینمایی و مستند هم بازی کرده‌است.

فرشته حسینی

نخستین فیلم فرشته حسینی

او نخستین‌بار بازی در فیلم من یک دختر شادم به کارگردانی سامره رضایی در سال ۱۳۹۴ جلوی دوربین رفت. همچنین با بازی در فیلم رفتن به کارگردانی نوید محمودی در جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم مراکش موفق به کسب بهترین بازیگر زن برای بازی در این فیلم شد.