به گزارش پایگاه خبری نشان :

علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود گفت: هیأت وزیران به منظور تقویت تأمین اجتماعی افراد تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری و فولاد، عشایر و روستاییان و همچنین بابت رد بخشی از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی، با واگذاری سهام متعلق به دولت در برخی شرکت‌ها به این سازمان به ارزش تقریبی یک میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد ریال موافقت کرد.

به گفته او، یکی از اقدامات قابل توجه دولت دوازدهم، تلاش برای تسویه بدهی‌های چندین دهه دولت به صندوق‌های تامین اجتماعی بوده است.

حمایت از زنان سرپرست خانوار

ربیعی با اشاره به مصوبه هیأت دولت در زمینه «طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده‌محور» و «بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان سرپرست دهک‌های (۱) تا (۶) درآمدی»، گفت: به موجب «طرح تقسیم کار ملی توسعه»، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند متناسب با محورها و مؤلفه‌های شاخص‌های خانواده موضوع مصوبه مذکور و مبتنی بر راهبردهای مندرج در این مصوبه، برنامه ارتقای وضعیت شاخص‌ها را تدوین و نسبت به درج آن در سامانه رصد و پایش وضعیت زنان و خانواده اقدام کنند.

سخنگوی دولت گفت: دولت همچنین «بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان سرپرست دهک‌های (۱) تا (۶) درآمدی» را براساس توزیع آماری زنان سرپرست خانوار ثبت شده در طرح اقدام ملی مسکن، با منابع یارانه‌ای مور نیاز سهم دولت به تصویب رساند. 

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته هیات وزیران با واگذاری ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سهام دولت برای تقویت تأمین اجتماعی و افراد تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری و فولاد، عشایر و روستاییان موافقت کرد.

قیمت نهایی سهام شرکت‌های موضوع این مصوبه طبق آیین‌نامه اجرایی شیوه‌های قیمت‌گذاری بنگاه‌ها مصوب شورای عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ با تصویب هیات واگذاری تعیین می‌شود و سازمان خصوصی‌سازی موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه از این مصوبه، قیمت سهام شرکت‌ها را طبق آیین‌نامه، جهت تصویب به هیات واگذاری ارایه کند/تسنیم