به گزارش پایگاه خبری نشان :

گستش نیوز/انتخاب بین گیربکس اتوماتیک یا دستی به نوعی سلیقه ای است. البته هر کدام از این نوع گیربکس ها نیز مزایا و معایب خود را دارند اما عموما شهرنشین ها به سراغ خودروهای اتوماتیک می‌روند. این نکته را نیز باید گفت که به طور کلی قیمت خودروهای اتوماتیک بیشتر از مدل های دستی است و هزنیه تعمیر و نگهداری آن ها بالاست. با این وجود به دلیل راحت تر بودن استفاده از این نوع گیربکس ها مردم هزینه بالاتر را به جان می‌خرند.

در بازار ایران نیز خودروهای اتومات داخلی و وارداتی مختلفی وجود دارد. هرچند که تا چندی پیش تنوع خودروهای اتوماتیک داخلی بسیار پایین بود و پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ جزو در دسترس ترین گزینه های مجهز به این نوع گیربکس بودند. نکته مهم در این میان آن است که ایران امکان تولید گیربکس اتوماتیک را هنوز پیدا نکرده چرا که صرفه اقتصادی ندارد. بنابراین اکثر گیربکس ها از سایر سازنده های خارجی تامین می‌شود.

اما شاید جالب باشد بدانید که ارزان ترین خودروی اتوماتیک موجود در بازار کدام است. در بین گزینه های کارکرده، ارزان ترین مدلی که آگهی شده یک میتسوبیشی لنسر مدل ۱۹۹۰ است. این خودرو ۳۰۰ هزار کیلومتر کارکرد دارد و قیمت ۶۰ میلیون تومان برای آن تعیین شده است. بنابراین اگر به دنبال خرید خودروی اتوماتیک هستید حداقل باید ۶۰ میلیون تومان داشته باشید. هرچند که خرید خودروهای با کارکرد بالا نیز به طور کلی پیشنهاد نمیشود.

vI4YGxkEl2ew

حال اگر بخواهیم به گزینه های صفر کیلومتر ارزان قیمت در بین مدل های مجهز اتوماتیک بپردازیم باید حداقل ۲۱۵ میلیون تومان بپردازید. با این مبلغ می‌توانید یک کوییک پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۰ بخرید.دانگ فنگ اچ سی کراس، جک j4 و پژو ۲۰۷ نیز جزو دیگر گزینه هایی است که شاید با کمی گشت و گذار بتوانید آن ها را با قیمت مناسب بخرید.