به گزارش پایگاه خبری نشان :

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود هشت هزار واحد کاهش پیدا کرد و به یک میلیون و ۳۱۴ هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز با افت ۶ هزار و ۱۴۲ واحدی در سطح ۳۹۷ هزار و ۷۶۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۴۸ واحد پائین آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد قرار گرفت.

سهم‌های موثر در حرکت شاخص

امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «شپنا» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند و سه نماد «کگل»، «کچاد» و «وامید» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فگستر و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها بودند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۴ هزار و ۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه ۳۱ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۵۸۸ میلیارد تومان رسید.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۰٫۱۸ درصد رشد کرد و در رقم ۵۵۰ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۸ درصد افزایش یافت و ۵۶۲ میلیارد تومان شد.

بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با ۵۰۳ میلیون سهم»، «کمند با ۲۲۳ میلیون سهم»، «خپارس با ۲۰۷ میلیون سهم»، «وسخوز با ۲۰۶ میلیون سهم»، «وسکرمان با ۲۰۵ میلیون سهم»، «وخارزمح با ۲۰۰ میلیون سهم» و «خگستر با ۱۹۸ میلیون سهم» در لیست پرحجم‌های بازار امروز قرار داشتند./تجارت نیوز

بورس-5-مرداد-768x1443