به گزارش پایگاه خبری نشان :

 رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: دست کارگر میانسالی به هنگام کار با همزن برقی، در میان این دستگاه مانده و به شدت دچار آسیب شد.

محمد هادی قانع با اشاره به اینکه در پی تماس شهروندان و کارگران با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیر کردن دست شخص در دستگاه همزن برقی در کارخانه تولید نشاسته، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز ساعت ۹:۴۸ امروز، آتش نشانان ایستگاه ۱۷ را به همراه گروه امداد و نجات به بلوار طلاییه اعزام کرد، اظهار کرد: کارگر ۴۹ ساله‌ای در کارخانه تولید نشاسته در ارتفاع پنج متری در حال تعمیر دستگاه همزن برقی بود، به دلیل روشن شدن ناگهانی دستگاه، دست چپ وی در میان همزن برقی گیر کرد و دیگر خارج نشد.

وی افزود: با توجه به آسیب دیدگی شدید دست کارگر، آتش نشانان بلافاصله در محل حادثه حضور یافته و در شرایط بسیار دشوار در ارتفاع ۵ متری، با استفاده از دستگاه برش موفق شدند، دست این کارگر را آزاد کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تصریح کرد: به گفته آتش نشانان اعزامی این گونه حوادث به دلیل بی احتیاطی و رعایت نکردن موازین ایمنی در زمان کار به وقوع پیوسته و در اکثر مواقع پیامدهای ناگواری به دنبال دارد و کارگر مصدوم بلافاصله از ارتفاع به سطح زمین منتقل و توسط عوامل اورژانس راهی مراکز درمانی شد.

وی گفت: به کارگران توصیه می‌شود که هنگام کار با این گونه دستگاه‌ها و ماشین آلات خطرساز از هوشیاری و دقت عمل بالایی برخوردار باشند و موارد ایمنی را جدی بگیرند.