به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرورزشی -یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از اطلاع از پیشنهاد جدی باشگاه سپاهان به سانتا کلارا پرتغال مبنی بر انتقال قطعی شهریار مغانلو تصمیم به انتخاب جانشین برای مهاجم تیم خود گرفت.

از این رو سجاد شهباززاده را نخستین گزینه خود برای حضور در بین مهاجمان فصل آینده پرسپولیس به باشگاه معرفی کرد. جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز مذاکره با او را آغاز کرد تا آقای گل لیگ برتر بیستم را جذب کند.

شهباززاده که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را در کارنامه خود دارد ابتدا نسبت به خواسته پرسپولیس واکنش منفی نشان داد اما پس از گذشت چند روز با شروط باشگاه پرسپولیس موافقت کرد.

شهباززاده در حالی تصمیم به جدایی از سپاهان گرفته است که محرم نویدکیا با وجود جذب شهریار مغانلو همچنان روی ماندن این بازیکن اصرار دارد اما مهاجم گلزن زردپوشان فعلا به تمدید با این تیم پاسخ منفی داده است.

شهباززاده تا دوشنبه قرار است تصمیم قطعی خود را برای عقد قرارداد یک‌ساله با پرسپولیس بگیرد. او که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را دارد در صورت پیوستن به پرسپولیس می‌تواند بمب بزرگی در بازار نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر ایران شود.

باید دید مهاجم سپاهان اصفهان سر تصمیم خود مبنی بر این جابجایی خواهد ماند یا اینکه بار دیگر مقصد خود را تغییر داده و مسیر متفاوتی را طی می‌کند./مهر

 

سانتاکلارا به پرسپولیس تخفیف داد

مغانلو اصرار کرد؛ سانتاکلارا به پرسپولیس تخفیف داد/ شهریار پرسپولیسی می‌ماند؟

شنیدیم باشگاه سانتاکلارای پرتغال پس از مذاکره با شهریار مغانلو و ابراز تمایل این مهاجم برای بازی در پرسپولیس حاضر شد ۵۰ هزاریورو به تیم ایرانی تخفیف بدهد.

به گزارش مشرق، اولین بار ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس خبر داد: باشگاه پرسپولیس مبلغ ۵۰۰ هزار یوروی درخواستی باشگاه سانتاکلارا را برای صدور رضایتنامه دائمی شهریار مغانلو ندارد. مهاجمی که با ۵۰ هزار دلار به پرسپولیس پیوست و حالا باشگاه پرتغالی ۱۰ برابر آن پول را برای موافقت با جدایی او از باشگاه ایرانی می‌خواهد.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس با اعلام مشکلات این باشگاه برای تامین این مبلغ مدعی شد که دیگر باشگاه‌ ایرانی (سپاهان) به دنبال تحقق این انتقال و جذب مغانلو است.

اما باشگاه پرتغالی در ادامه حاضر شد ۲۰۰ هزار یورو کمتر گرفته و با ۳۰۰ هزار یورو رضایتنامه شهریار مغانلو را صادر کند.

شهریار مغانلو با حضور در پرسپولیس موفق به ثبت هشت گل در دو جام لیگ برتر و آسیا شد. مهاجم ایرانی تیم سانتاکلارا که در نیم فصل زمستانی لیگ بیستم به صورت قرضی به پرسپولیس پیوسته بود، بعد از بازی با پیکان بار دیگر به سانتاکلارا برگشت چرا که با این تیم قرارداد دارد.

شهریار مغانلو در حالی راهی پرتغال شد که خبررسید او برای گرفتن رضایت از مدیران سانتاکلارا راهی این کشور شده است چون خودش دوست دارد در پرسپولیس بازی کند.

این درحالی بود که باشگاه سپاهان اصفهان هم مذاکرات خود با باشگاه پرتغالی را ادامه داد. تیم اصفهانی که رقیب پرسپولیس محسوب می شود به تازگی محمد محبی ستاره جوان خودش را به سانتاکلارا فرستاده و روابط نسبتا مطلوبی با مدیران این باشگاه پرتغالی دارد.

درهمین راستا شنیدیم با توجه به اصرار شهریار مغانلو در مذاکره با باشگاه پرتغالی برای پرسپولیسی شدن، مسئولان سانتاکلارا حاضر شدند ۵۰ هزار یوروی دیگر هم تخفیف داده و با دریافت ۲۵۰ هزار یورو رضایتنامه این مهاجم را برای قهرمان ایران صادر کنند.

به عبارت دقیق تر باشگاه پرسپولیس برای گرفتن رضایتنامه دائمی شهریار مغانلو با احتساب حدود هر یورو ۳۰ هزار تومان در بازار باید رقمی نزدیک به ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سانتاکلارا بپردازد. از طرفی مدیران باشگاه پرسپولیس باید رضایت خود شهریار مغانلو را نیز جلب کنند.

آیا باشگاه پرسپولیس قهرمان ایران ۲۵۰ هزار یورو (۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) برای دریافت رضایتنامه مهاجم سرزن فصل گذشته خود ندارد؟ یا اینکه بهتر است به قول ابراهیم شکوری بپرسیم چه طور یک باشگاه صنعتی و دولتی می تواند این مبلغ را تأمین کند اما پرسپولیس نمی تواند؟!

منبع: روزنامه خبر ورزشی