به گزارش پایگاه خبری نشان :

سریال زخم کاری سریال پر طرفدار ایرانی است. سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان تولید شده است. سریال زخم کاری  در ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ متشکل از ۱۵ قسمت به پایان رسید. سریال زخم کاری به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان بر پایهٔ رمان بیست زخم کاری نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد است. سریال زخم کاری دارای 15 قسمت جذاب است. 

یکی از سوتی های جنجالی در سریال زخم کاری را در ادامه مشاهده می کنید.

زخم کاری یک مجموعهٔ نمایشی ایرانی به کارگردانی محمدحسین مهدویان و به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان بر پایهٔ رمان بیست زخم کاری نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد است که برای سرویس فیلیمو ساخته شده‌است. این مجموعه در ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ به نمایش درآمد و در ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ متشکل از ۱۵ قسمت به پایان رسید. در این مجموعه جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی و مائده طهماسبی ایفای نقش می‌کنند.

 

بازیگران این مجموعه در فروردین ۱۴۰۰ معرفی شدند و فیلم‌برداری نیز همان ماه در تهران آغاز شد، و در ۱۰ تیر در تهران به پایان رسید.در ۱ اردیبهشت، از لوگوی این مجموعه رونمایی شد. قسمت هفتم این مجموعه به دلیل عدم تفاهم عوامل تولید و تیم نظارت ساترا توقیف شد و سپس بعد از چهار روز قسمت هفتم در فیلیمو پخش شد. 

سریال زخم کاری

پخش قسمت نهم این مجموعه در ۸ مرداد توانست ۲۰ میلیون و ۴۲۰ هزار دقیقه تماشا در فیلیمو به ثبت برساند و رکورد پیشین برای هم‌گناه با ۲۰ میلیون و ۱۷۰ هزار دقیقه را بشکند

زخم کاری همان طور که در تیتراژ ابتدایی سریال می‌آید، اقتباسی از رمان «بیست زخم کاری» اثرمحمود حسینی زاد است که آن نیز خود اقتباسی است از شاهکار شکسپیر یعنی مکبث. اقتباس در لغت به معنای اخذکردن و گرفتن است. اخذ کردن و گرفت محتوا یا مطلبی از یک اثر دیگر همراه با تلخیص و تصرف اقتباس گفته می‌شود. در اقتباس معمولا نوعی بازآفرینی وجود دارد به این معنی که هنرمندی که سراغ اقتباس می‌رود، قصد کپی کردن از محتوای اصلی را ندارد بلکه با الهام گرفتن از مفاهیم یا برخی از جزئیات آن اثر دست به آفرینشی نو می‌زند. بنابر این در آثار اقتباسی سینمایی تنها رگه‌هایی از اثر اولیه حفظ شده و اتفاقات و شخصیت‌های دیگری نیز به فیلم اضافه می‌شوند. مهدویان کارگردان و نویسنده زخم کاری به خوبی توانسته این کار را انجام دهد و موضوع داستان را برای مخاطب ایرانی آشنا و قابل درک کند. این اقتباس توانست مخاطی را به خود جذب کند.

سریال زخم کاری

بودجه ساخت فیلم زخم کاری

ساختن اثر سینمایی یا سریالی خوب نیاز به بودجه و سرمایه قابل توجه دارد و امری ضروری است. با نگاهی به پیشینه کارگردان این سریال می‌توان متوجه شد که بودجه مناسب و خط قرمزهای کمتری پیش روی او بوده است. محمد حسین مهدویان کارگردان و نویسنده زخم کاری که بسیاری ساخته‌های او را نه از جهت مستقل بودن بلکه با توجه به امکانات ویژه‌ای که در اختیار دارد می‌شناسند. از فیلم‌های مهم او می‌توان به ایستاده در غبار، ماجرای نیمروز، ماجرای نیمروز:ردخون، لاتاری و درخت گردو اشاره کرد. فیلم‌هایی که اگر در هر کدام از آنها دقت شود رد بودجه و همراهی بزرگ در ساخت آنها دیده می‌شود. سریال زخم کاری خط قرمزهای سینمای ایران را رد کرده و در قسمت‌هایی با سانسور مواجه شده است. سانسوری که حتی صدای مهدویان را درآورد و بسیاری او را محق این اعتراض ندانستند.

سریال زخم کاری

بازیگران خوب و بد سریال زخم کاری

جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی و مائده طهماسبی بازیگران اصلی این سریال هستند اما بسیاری از منتقدان بر این باورند که وزن اصلی تیم بازی برخی دیگر از بازیگران نه تنها قوی نیست که آن را می‌توان ضعیف دانست. لحن، بدن و بیان عزتی توانسته بر تمام ابعاد شخصیت مالک مسلط شود.بازی رعنا آزادی ور که از همان سکانس های اول جالب توجه بود. تا جایی که بازی کنترل شده و خیره کننده اش توانسته بار سریال را بالا بکشد. اگرچه که بازی زوج عزتی و آزادی ور بی نقص و عالی شده است اما منتقدان بازی زوج میثم و مائده را به چالش کشیده‌اند. صاحب‌نظران بر این باورند که سریال زخم کاری یک نیمه ابتدایی بسیار خوب داشت اما نتوانست این روند را در ادامه نگه دارد و افتی در آن مشاهده شد. حالا باید دید قسمت آخر این سریال که عوامل سازننده تصمیم به اکران مردمی آن هم گرفته اند چگونه خواهد بود. اگر پایان بندی سریال زخم کاری آن قدر خوب باشد که مخاطب را راضی نگه دارد می‌توان از افتی که در سریال وجود داشت چشم‌پوشی کرد.