به گزارش پایگاه خبری نشان :

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران که این روزها برای شرکت در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به سر می برد، در گفتگو با خبرگزاری ان.اچ.کی ژاپن لغو تمامی تحریم های آمریکا علیه ایران را خواستار شد.

اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: آمریکا به تعهدات و وظایف خود طبق توافق هسته ای ٢٠١٥ عمل نکرده است. این کشور اکنون باید سیاست های غلط خود را تصحیح و جبران کند

تحریم آمریکا علیه ایران

وی اظهار داشت: آمریکا باید تمام تحریم ها علیه ایران را لغو کند و خیلی فوری به توافق هسته ای بازگردد. سپس ایران به صورت گام به گام مطابق با آنچه آمریکا انجام می دهد، دست به اقدام خواهد زد

تحریم آمریکا علیه ایران

محمد اسلامی روز گذشته با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژ اتمی در وین دیدار کرد.

گروسی در یک پیام توئیتری درباره این دیدار نوشت: از اینکه از محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست کنفرانس عمومی آژانس استقبال کردم، خرسند هستم تا به تقویت بیانیه مشترکی که اخیرا در تهران به دست آمد، بپردازیم.

وی افزود: اکنون کارهایی داریم که باید با یکدیگر انجام دهیم.

ابراز امیدواری «گروسی» و «اولیانوف» به تقویت روابط تهران و آژانس

شصت و پنجمین نشست عمومی سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته در «وین» آغاز به کار کرد و دیپلماسی هسته‌ای کشورمان در حاشیه این نشست جریان داشت.

 «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار تصویری از دیدار خود با «محمد اسلامی»، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، ابراز امیدواری کرد که اقدام‌ها و کار‌های لازم براساس مشترک اخیر آژانس و تهران اجرایی شود.

 «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در «وین» و رئیس هیئت مذاکره کننده روسیه در مذاکرات وین پیرامون احیای برجام نیز نوشت «صادقانه آرزومندیم که روابط موثر آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران که پیشتر تحت تاثیر سیاست فشار حداکثری آمریکا قرار گرفته بود، احیا شده و توسعه یابد؛ همه مسائل برجسته را می‌توان و باید از طریق همکاری براساس روش‌های استاندارد حل کرد.»

«گروسی» در سخنرانی آغاز شصت و پنجمین نشست سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی سخنرانی گفته بود «برای فراهم کردن تضمین‌ها برای جهان که نگرانی درباره برنامه هسته‌ای ایران نداشته باشد، اقدام می‌کنیم.»

مدیر کل آژانس همچنین گفته بود «ما درصدد فراهم کردن مسیر برای تلاش‌های دیپلماتیک اضافی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران هستیم.»

نشست عمومی سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی تا ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) ادامه خواهد داشت.