به گزارش پایگاه خبری نشان :

کانال نزدیک به احمدی نژاد که به وسیله خود رئیس جمهور اسبق کنترل می شود در مطلبی با عنوان "آقای رییسی، رییس کل بانک مرکزی را زودتر تغییر دهید تا از این بخشنامه‌ها ابلاغ نشود!" تلاش کرد نکته ای را به رئیسی یادآوری کند.

قیمت دلار در دولت رئیسی

در این مطلب آمده است: بر اساس بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی، شبکه بانکی کشور موظف شده است برای تعداد تراکنش‌های واریزی به کارت هر شخص حقیقی، سقف تعیین شده را اعمال کند. بانک مرکزی اعلام کرده به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های محتمل در تبادلات پولی کشور بر بستر کارت‌به‌کارت، به‌زودی مجموع تعداد تراکنش‌های واریزی که به کارت‌های هر شخص حقیقی (کد ملی) در یک روز انجام می‌گیرد به بیست تراکنش محدود خواهد شد. این بخشنامه غیرعلمی، ضد کسب و کار، ناراضی‌تراش، مردم‌آزار و ناکارآمد نشان داد اکبر کمیجانی باید ریاست بانک مرکزی را تحویل بدهد."

دولت رئیسی

این بخشنامه از جنس بخشنامه پرانی های بانک مرکزی است که از دوره همتی باب شد و تقریبا هفته ای یک بخشنامه گاها متناقض به فعالان اقتصادی ابلاغ می کرد که نتیجه آن به آشوب کشیده شدن اقتصاد کشور بود.

درگوشی احمدی نژاد با رئیسی

محمود احمدی نژاد ریشه مشکلات دولت رئیسی را در بانک مرکزی دانسته و سعی دارد با تکرار مطالبی از این دست رئیس جمهور حاضر را برای تغییر سریع رئیس کل متنفذ بانک مرکزی متقاعد کند. در رسانه ها اعلام شده بود که محسن رضایی دستیار اقتصادی دولت رئیسی! به دنبال ابقای اکبر کمیجانی در ریاست بانک مرکزی است.

شاید به همین دلیل است که احمدی نژاد برای کمک به رئیسی ورود صریح تر کرده و خواستار تغییر سریع کمیجانی که وابستگی های گسترده ای با دولت های اصلاح طلب-کارگزار دارد، شده است. بازار ارز و نوسانات دلاری را نیز باید مدیریت شده در بانک مرکزی دانست!

این مطلب و اشارات خاص احمدی نژاد به آیت الله رئیسی را می توان درگوشی رئیس جمهور اسبق با رئیس جمهور حاضر نامید! احمدی نژاد چنانکه بارها در رسانه عنوان کرده، معتقد است که با حذف دلار ترجیحی و برکناری رئیس کل بانک مرکزی، قیمت دلار کاهش می یابد. وی همواره منکر وجود اثر مثبت دلار گران بر صادرات کالا غیرنفتی کشور بوده است.