به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

سعید عزت اللهی آفاق متولد ۱۰ مهر ۱۳۷۵ در بندر انزلی است. سعید عزت اللهی بازیکن فوتبال بوده و در پست هافبک دفاعی و میانی بازی می‌کند. قد سعید عزت اللهی ۱٫۹۰ متر است. سعید عزت اللهی در یک خانواده چهار نفره فوتبالی به دنیا آمده است.  پدر سعید عزت اللهی، نادر عزت‌ اللهی هافبک وسط مشهور ملوان در دهه ۶۰ است که زمان خود در بهترین تیم ایران فیکس بازی می‌‌کرد و قهرمان جام حذفی شد. یک خواهر به نام ساغر دارد.

سعید عزت اللهی با ماشین لاکچری اش

سعید عزت اللهی

سعید عزت اللهی

سعید عزت اللهی و سوابق باشگاهی اش

عزت‌ الهی فوتبال را از کودکی در کنار پدرش آموخته و تاکنون در باشگاه هایی چون تیم شهرداری انزلی، نونهالان و نوجوانان و بزرگسلان ملوان ، اتلتیکو مادرید سی، روستوف روسیه، باشگاه آنژی و آمکار روسیه، و تیم ملی ایران… توپ زده است.

همسر سعید عزت اللهی کیست

وی هنوز ازدواج نکرده وئ مجرد است و فعلا خبری مبنی بر ازدواج و زندگی مشترک وی منتشر نشده است.

نظر سعید عزت اللهی درباره ازدواج

مردسالاری چیه! سعی می کنم اگر بخواهم با همسر آینده ام ازدواج کنم، با همه چیز کنار بیایم. اگر واقعا خسته باشم، کاری نمی کنم. ضمن این که کسی رو انتخاب می کنم که همه دیگه رو بتونیم درک کنیم. خب وقتی اینطور باشه من خسته از تمرین برگردم، همسرم خودش می دونه که نمی تونم کار کنم و خودش همه کارها رو می کنه.

از اونجایی که من بیشتر روزهای هفته تمرین دارم و اکثرا خسته هستم، همسرم کارها رو انجام می ده!

سعید عزت اللهی

سعید عزت اللهی و شروع فوتبال

فنون حرفه ای و تاکتیک فوتبال را در مدرسه فوتبال قایقران زیر نظر پدرش نادر عزت‌اللهی از فوتبالیست های نامی و سابق ایرانی آموخته است

سعید عزت اللهی

اولین باشگاه حرفه ای که در آن توپ زد ،تیم شهرداری بندر انزلی بود و به مدت ۳ سال عضو این تیم بود.

او بعد از ۳سال به نونهالان ملوان و پس از پیوستن به تیم نوجوانان ملوان در سال ۱۳۹۱ زیر نظر محمد احمدزاده به تیم بزرگسالان ملوان  منتقل شد.

لژیونری

عزت‌ اللهی بعد از درخشش در تیم های ایرانی در لیگ برتر در سال ۱۳۹۳ با قراردادی پنج ساله، به باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید سی پیوست.

پس از آن راهی باشگاه رستوف روسیه شد و اولین گل اروپایی این باشگاه را به ثمر رساند. وی در طول عضویت در این باشگاه به صورت قرضی برای باشگاه آنژی و آمکار روسیه نیز بازی کرده‌است

سوابق تیم ملی سعید عزت اللهی

سعید عضو تیم ملی فوتبال ایران است که توانسته کارنامه درخشانی را ثبت کند.

سعید عزت اللهی

او در همه رده‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان عضو تیم ملی بوده و فیکس بازی می کرده، این موضوع، مهارت و عملکرد و بازی خوب او را میرساند و گلزنی نیز کرده است

وی در سال ۱۳۹۴ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و اکنون در تیم فوتبال ردینگ انگلیس مشغول فعالیت میباشد.

در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ توسط کی‌روش به کاپیتان تیم ملی (تیموریان) ترجیح داده شد و در ترکیب اصلی در ۲۰ بازی رسمی ملی یک گل زده است

تفریحات و سرگرمی ها

تفریح مورد علاقه سعید بیلیارد و بولینگ است، از ارتفاع میترسد، خودروی مورد علاقه اش بی ام و و باشگاه رئال مادرید را دوست دارد و عاشق غذای استانبولی است

اهل مطالعه است و دوستان فوتبالی نزدیکش طارمی و جهانبخش و سردار آزمون است.

حواشی

چند سال پیش حواشی وی با ترلان پروانه بازیگر جنجالی شد، تا جایی که به تیکه انداختن در پیج های شخصی به هم دیگه رسید .

ماجرا از اونجا شروع شد که سعید عزت الهی در یکی از پست های ترلان پروانه در صفحه شخصی اش کامنتی با عنوان ” عالی بود بهترینم ” قرار داد و ترلان پروانه وی را منشن می کند و می نویسد ” مرسی عزیزم ” این خبر و شایعه باعث شد تا سعید عزت اللهی واکنش تندی را نشان دهد.

سعید عزت اللهی

سعید گفت: «در حال حاضر من با این خانم هیچ رابطه‌ای ندارم. اول رابطه آدم یک سری چیزها را نمی‌داند و بعد از یک مدتی می‌فهمد که طرف چه جور آدمی است.

شاید ایده‌آل من نبوده است و ایده‌آل خیلی‌های دیگر باشد. من زندگی خودم را دارم و وقتی می‌بینم کسی معیارهای مرا ندارد، دلیلی ندارد که ادامه بدهم یا در رابطه باشم و ترجیح می‌دهم آن چیزی را که در زندگی الویتم است، پیگیری کنم.»

ترلان نیز حمله تهاجمی کرد و نوشت: «هر کس بد ما به خلق گوید/ ما چهره ز غم نمی‌خراشیم/ ما خوبی او به خلق گوییم/ تا هر دو دروغ گفته باشیم…»

افتخارات فردی و باشگاهی

نایب قهرمانی با تیم روستوف در لیگ روسیه ۱۶-۲۰۱۵

کسب عنوان جوانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران.