به گزارش پایگاه خبری نشان :

رضا رشیدپور متولد 19 مرداد 1357 در تهران مجری ، بازیگر و کارگردان است. رضا رشیدپور فارغ التحصیل لیسانس دو رشته مهندسی عمران و کارگردانی می باشد. رضا رشیدپور فعالیت خود را از اجرا شروع کرد. رضا رشیدپور سپس وارد سینما شد و حالا ساخت و ساز نیز می کند. رضا رشیدپور  فرزند شهید است. 

کنایه رضا رشیدپور در برنامه زنده

رضا رشیدپور در برنامه زنده درباره عجیب بودن دنیا صحبت کرد و در ادامه به کشورهای عضو شورای امنیت کنایه زد.

رضا رشیدپور از خانواده شهید

در خیابان سرسبیل تهران بدنیا آمد اما اصالتا تبریزی است و تنها یک خواهر کوچکتر بنام نازیلا دارد که فارغ التحصیل دکترای رشته معماری می باشد.

پدرش از مهندسین تکنسین لشکر سپاه عاشورای تبریز بود که در ماموریت خود برای جمع آوری تجهیزات سپاه در دزفول حین انجام کار قطع نخاع و سال 1376 شهید شد.

رضا رشید پور؛ بچه زرنگ

زمان تحصیل یکی از بچه زرنگ های مدرسه بود بطوری که دیپلم خود را با معدل 19/86 در رشته ریاضی و فیزیک به اتمام رساند و سپس وارد دانشگاه شد.

رضا رشیدپور و شروع اجرا از 15 سالگی

کار اجرا را از برنامه های مناسبتی سر صف مدرسه شروع کرد تا اینکه سال 1372 در 15 سالگی توسط معلم پرورشی اش بنام آقای خدایی به رادیو معرفی شد.

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور

او یک روز بعد از تست و قبولی کار خود را بعنوان گزارشگر شروع کرد سپس سال 1375 در 18 سالگی اجرای برنامه طعم پاییز را در تلویزیون برعهده گرفت.

شهرت با سه گانه شیشه ای

رشیدپور در سال 1385 با اجرای برنامه گفتگو محور مثلث شب شیشه ای در شبکه تهران نشان داد مجری توانمندی است.

سپس برنامه عبور شیشه ای و مثلث شیشه را با محور گفتگو با سیاستمداران جلوی دوربین برد که نهایتا بخاطر سوالات تیز برنامه توقیف و او هم ممنوع التصویر شد.

بیوگرافی رضا رشیدپور مجری

از خلبانی تا بازیگری

بعد از ممنوع التصویری به کلاس های خلبانی رفت تا اینکه مدرک خود را برای خلبانی ایرباس سری 300 دریافت کرد سپس تصمیم گرفت بازیگر شود.

او در سال 1387 وقتی 30 ساله بود در فیلم سوپر استار به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی اولین تجربه بازیگری را بدست آورد

سال 88 در فیلم بی پولی حضور داشت تا اینکه سال 89 در فیلم در امتداد شهر بازی کرد سپس در شیش و بش سال 90 و قاتل اهلی 96 نیز حضور داشت.

ازدواج و همسرش

رضا رشیدپور در سال 1382 وقتی 25 ساله بود با خانم نغمه مهرپاک 28 ساله که آن زمان مجری رادیو بودند ازدواج کرد که آشنایی این دو از اجرای مشترک شروع شد.

رضا رشیدپور

ثمره این ازدواج یک دختر بنام هلن می باشد.

بیوگرافی نغمه مهرپاک

نغمه مهرپاک متولد 15 خرداد 1354 می باشد که فعالیت خود را از سال 1376 با اجرا در رادیو شروع کرد سپس مدتی بعد وارد اجرا در تلویزیون شد.

ایشان بعد از بدنیا آوردن فرزند خود دیگر با رادیو و اجرا همکاری نکردند.

طلاق نگرفته است

تابحال چندین بار خبر جدایی و طلاق رضا رشیدپور از همسرش منتشر شده که صحت نداشته و این زوج کنار هم زندگی می کنند.

شغل دوم

رضا رشیدپور در کنار اجرا ، یک شرکت فنی مهندسی طراحی و ساخت دارد و در پروژه های بزرگ عمرانی در سطح نیروگاه سازی و پتروشیمی فعالیت می کند.

او همچنین یک هلدینگ از شرکت هواپیمایی ایرانیان دارد و خدماتی تور ، آموزش پرواز هواپیماهای سبک و لاین تفریحی ارائه می دهد.

از ماهواره تا مجری انتخاباتی

آقای رشیدپور مدتی در شبکه ماهواره ای ایرانیان مجری برنامه شب شما بخیر بود او در سال 92 هم اجرای همایش های انتخاباتی حسن روحانی را برعهده داشت.

رفع ممنوع التصویری

این مجری که سال ها در تلویزیون ممنوع التصویر بود بعد از روی کار آمدن حسن روحانی بالاخره توانست در اسفند 94 به تلویزیون باز گردد.

ورزش و تیم مورد علاقه

با اینکه از علاقمندان تماشای فوتبال است اما تابحال یکبار هم فوتبال بازی نکرده اما بجایش علاقه زیادی به شنا و بازی بیلیارد دارد.

او در میان همشهری های تبریزی خود می گوید طرفدار تراکتور است اما در تهران خود را یک طرفدار پرسپولیسی معرفی می کند.

سکته در برنامه زنده

در بهمن ماه 1395 رضا رشیدپور در زمان اجرای برنامه زنده حالا خورشید از هوش رفت که بعد از اعزام به بیمارستان مشخص شد او سکته قلبی کرده است.

رضا رشیدپور

با این حال بعد از سپری کردن دوره درمان دوباره به عرصه اجرا بازگشت.

علایق

● تمام زندگی‌ ام را حول محور دخترم می‌ چرخانم

●  مردم من را با چالش و خانواده‌ ام با احساسات می شناسندم

● کارگردانی و خلبانی را از روی علاقه شخصی دنبال کردم

● من ارادتی به دولت قبل (احمدی نژاد) نداشتم و نه خواهم داشت

● شکست عشقی تجربه نکردم

از حالا خورشید تا برنامه هفت

این مجری چندین رکورد نیز دارد، او همزمان با اجرای برنامه حالا خورشید در طول برگزاری جشنواره فجر سال 96 مجری برنامه تخصصی هفت شد.

همچنین بعنوان مجری گفتگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی نیز در قامت مجری خبری ظاهر شد که انتقادات مثبت و منفی زیادی را به همراه داشت.

کارگردانی و تهیه کنندگی

رشیدپور که تجربه کارگردانی را با برنامه های عینک آفتابی برای شبکه نسیم و دید در شب برای پخش در اینترنت دارد، حالا در مسیر تهیه کنندگیست.

او در خرداد 98 تایید کرد تهیه کننده فیلمی بنام در رادار بمانید شده است.

ماجرای دستمزد 20 میلیونی

در شروع سال 99 علی علیزاد تحلیلگرد سیاسی ساکن لندن بحث دستمزد 20 میلیون تومان رشیدپور برای هر قسمت از اجرای حالا خورشید مطرح کرد.

جدال توییتری رشیدپور و علیزاده حسابی داغ شد تا در نهایت شبکه سه شفاف سازی کرده و دستمزد او را چیزی در حدود 1/5 تا 2 میلیون برای هر برنامه اعلام کرد.

کار اجرا

● مثلث

● شب شیشه ‌ای

● عبور شیشه ‌ای

● مثلث شیشه ‌ای

● زنده رود

● دید در شب

● صفر صفر

● حالا خورشید

● هفت

● شب آرام

● اتفاق

● اتفاق نود و نو

● سیم آخر

کار سینمایی

● بی‌ پولی – 1386

● سوپر استار – 1388

● در امتداد شهر – 1389

● شیش و بش – 1390

● در امتداد شهر – 1390

● شرف خانواده فاضل – 1392

● قاتل اهلی – 1395

تلویزیون

● مرد هزار چهره – 1387

کارگردانی

● عینک آفتابی

● دید در شب

تهیه‌ کننده

● دید درشب

● حالا خورشید

● شب آرام

● عطسه

نمایش خانگی

● ستاره ‌های حیران – 1397