به گزارش پایگاه خبری نشان :

مهتاب کرامتی یکی از بازیگران معروف سینما می باشد که در بیست و پنجمین روز از مهرماه سال 1349 در شهر ملایر به دنیا آمده است. مهتاب کرامتی علاوه بر بازیگری در زمینه تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد مهتاب کرامتی همچنین سفیر حسن نیت و صلح یونیسف می باشد.

مهتاب کرامتی قبل از شروع بازیگری با بابک ریاحی پور ازدواج کرد اما این زندگی با بدنیا آمدن یک فرزند دختر نیز دوام نیاورد و در نهایت به جدایی و طلاق ختم شد

من سال ها پیش ازدواج کردم زندگی خیلی خوبی هم داشتم اما در واقع چون در سن پایین ازدواج شکل گرفت در نهایت موفقیت آمیز نبود اما هنوز از حال هم باخبر هستیم . عکس جدید از مهتاب کرامتی را می توانید در این سایت مشاهده فرمائید

چهره جذاب مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی و شروع فعالیت هنری

او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و به همراه خواهر بزرگتش در خانه بازی و تمرین می کرد. نمایش های این دو بر پایه کتاب هایی بود که می خواندند و بیشتر شبیه به یک بازی بود. در دوران مدرسه در تئاتر دانش آموزی فعال بود. از سن 15 سالگی به دلیل قد بلندش به عنوان مراقب امتحان کار می کرد و از این راه و ندریس خصوصی که انجام می داد کسب درآمد می کرد. پس از دبیرستان در سال 1368 در رشته میکروبیولوژی در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرد. در سال دوم دانشگاه پس از تماشای فیلم هامون به سینما علاقه پیدا کرد. بعد از تحصیل در دوره های بازیگری امین تارخ شرکت کرد

مهتاب کرامتی در چه سریالی اولین بار بازی کرد؟

نخستین سریالی که در آن بازی کرد، سریال مردان آنجلس بود و باعث شد معروف شود. نخستین فیلمش مردی از جنس بلور بود که سال 1377 اکران شد.

مهتاب کرامتی و تهیه کنندگی و دکلمه خوانی 

او در سال 1393 پرکارترین بازیگر زن سینمای ایران شد، در سال 95 با سرمایه گذاری روی مستند واقعی صفر تا سکو وارد حرفه تهیه کنندگی فیلم هم شد. او اخیرا به مدیرت هنری و داوری هم روی آورده است و همچین دکلمه خوانی هم می کند البته در صنعت پوشک و طراحی مد هم فعال است.

سفیر یونیسف در ایران

به دلیل اینکه رشته ویروس شناسی و ژنتیک خوانده بود، به دلیل قرارداد همکاری پنج ساله بین یونیسف با دولت ایران برای تشکیل کمپین اچ آی وی بسته بود، جذب یونیسف شد.

مهتاب کرامتی در کنار همسرش

مهتاب کرامتی

فعالیت موسیقیایی

او سابقه عضویت در ارکستر سمفونیک تهران را دارد و اولین بار در 16 دی سال 1385 دکلمه سمفونی پیامبر اعظم ساخته شاهین فرهت را اجرا کرد. در سال 94 به عنوان راوی در کنسرت های شهرداد روحانی اجرا داشت. در فیلم مستند نلسون ماندلا، برای همیشه به کارگردانی میثم شاه‌بابایی نیز به عنوان راوی خواند. در آبان ۱۳۹۴ در موزیک ویدئو قطعهٔ «خمُش باش» با صدای همایون شجریان و آهنگسازی ژانو باغومیان از آلبوم مستور و مست برای نخستین بار نقش آفرید.

مهتاب کرامتی شغل دوم و مزون لباس 

مهتاب کرامتی یک مزون لباس در منطقه غرب تهران دارد که از سال 73 فعال است و برای یکی از برندهای معروف طراحی و تولید لباس می کند. او در یک مصاحبه در سال 94 گفته است که هدفش از تهیه کنندگی و بازیگری کسب درآمد نیست و درآمد اصلی اش از راه کسب و کار دیگری می باشد، و گفته نمی توانم بیزنسم را بگویم زیرا نمی خواهم برایش تبلیغ کنم. البته در اسفند سال 95 به دلیل پرکاری این کار را به طور کامل به شریکش سپرده است.

علایق مهتاب کرامتی

او به کتاب خواندن علاقه دارد، در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2016 شرکت کرد و خودش به نشر کتاب و حمایت از آثار می پردازد. در بهمن سال 91 گفت که به پیاده روی، تمرین با تردمیل و شنا می پردازد؛ به سلامتی، ثابت ماندن وزن، رژیم غذایی و مد اهمیت می دهد.

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی یک بار در سن کم و قبل از اینکه ستاره شد با یک نوازنده و آهنگساز به نام بابک ریاحی پور ازدواج کرد. او در سال 91 گفت که سالها پیش ازدواج کرده است و با وجود اینکه زندگی خیلی خوبی با همسرش داشته، به دلیل اینکه در سن پایین ازدواج کرده است، زندگی زناشویی اش موفق نبوده و به دلیل مسیرهای متفاوت شغلی، از هم جدا شدند. حاصل ازداج آنها یک دختر به نام هلنا است.

منبع : ساعد نیوز