به گزارش پایگاه خبری نشان :

کتایون ریاحی بازیگر قدیمی  تلویزیون است کتایون ریاحی با وجود کم کاری در عرصه هنر و سینما اما همچنان محبوب است کتایون ریاحی برای آخرین بار در سریال «یوسف پیامبر» نقش زیلخا را ایفا کرد کتایون ریاحی بعد از فیلم یوسف پیامبر  طی یادداشتی به سایت "سینما فیلم" اعلام به کناره گیری از دنیای بازیگری کردکتایون ریاحی در اینستاگرام فعال است

چهره نچرال کتایون ریاحی

این هنرمند عزیز به تازگی هم تصاویری از خود در مراسمی در مرکز خرید اوپال منتشر کرد که با نظرا خوب کاربران همراه بود

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی جوان تر از همیشه

اما در حاشیه این مراسم خانم بازیگر در جواب سوال آرش ظلی پور که می گوید چند بار سریال «یوسف پیامبر» را دیده اید می گوید: تا به حال این سریال را ندیدم. من تقریبا هیچکدام از کارهایم را نمی‌بینم مگر اینکه زمان اکران‌های خصوصی دیده باشم و بخاطر مشغله نمی‌رسیم کارهایمان را ببینیم! 

اما صحبت های کتایون ریاحی با حواشی زیادی همراه شد و خیلی از کاربران این حرف های او را پای کلاس گذاشتن زدند و گفتند مگر چقدر مشغله داری که هیچ چیزی از تلویزیون را نمی بینی! 

 از دیگر موضوعاتی که توجه کاربران را به خود جلب کرد پُف صورت خانم بازیگر بود و نوع تیپ و استایل و موهایی که از دو طرف بیرون ریخته بود از نظر برخی جالب و جذاب بنظر آمد از نظر تعدادی از کاربران هم جلف و بچگانه!

از خودراضی بودن کتایون ریاحی (به گفته کاربران) خیلی ها را عصبانی کرد و باعث شد تا همین چند کلمه صحبت او کامنت هایی منفی را به سویش روانه کند. 

دلیل رفتن کتایون ریاحی از سینما و تلویزیون

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در مورد کناره گیری کتایون ریاحی از سینما گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد. 

چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند. 

 بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی متولد 10 دی 1340 در تهران، بازیگر است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی می باشد. کتایون ریاحی با نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر مشهور شد و حالا موسس خیریه ای بنام کمک است

وی دارای یک فرزند به نام پوریا می‌باشد که موسیقیدان و دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی است. کتایون ریاحی خواهر علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران است

حرفه کتایون ریاحی

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های «روزهای زندگی» و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه‌های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

«این زن حرف نمی‌زند» دیگر فیلمی بود که توانایی‌های کتایون ریاحی را نشان داد. ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد.

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یادداشتی به سایت سیمافیلم، کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.

بازگشت به تلویزیون

او پس از مدت‌ها در سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، با برنامه خندوانه به تلویزیون برمی گردد و اعلام می‌کند که می‌تواند کار خود را مجدداً، ادامه دهد

منبع:شایا نیوز