به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت دلار ، قیمت یورو و ارزهای دیگر در بازار آزاد امروز چهارشنبه 10 آذر ماه اعلام شد. قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی نسبت به روز گذشته با تغییر همراه شد. براین اساس قیمت دلار در صرافی ملی برای فروش 26 هزار و 462 تومان تعیین شد. قیمت دلار برای فروش در بازار آزاد 29 هزار و 250 تومان قیمت گذاری شد. قیمت دلار پس از روشن شدن سرنوشت برجام چه خواهد شد؟

روز گذشته، دومین روز از مذاکرات وین با ادامه تلاش هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، وارد مرحله شروع کارگروه لغو تحریم های ظالمانه آمریکا شد و روند مذاکرات با پیشنهادهایی تازه طرف ایرانی در خصوص نحوه پیشبرد گفت‌وگوها پیگیری شد.

به گزارش ایرنا اکثر قریب به اتفاق دیپلمات های شرکت کننده در مذاکرات، فضای گفت و گوها را مثبت ارزیابی کرده اند و با وجود اینکه برای دستیابی به توافق، هنوز راه دشواری در پیش است اما کارشناسان و اعضای هیات های مذاکره کننده حصول توافق را دور از دسترس نمی دانند.

ادامه دار بودن این دور از مذاکرات و برگزاری نشست کارگروه های لغو تحریم ها و مسائل مرتبط با فعالیت های هسته ای ایران، خود یکی از نشانه های مثبت بودن روند گفت وگوهای جاری در وین است.

اگر مذاکرات به سرانجام برسد، سرنوشت دلار به چه سمتی خواهد رفت.

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در دیدار با وزیر امور خارجه گفت: لایحه بودجه 1401با فرض ادامه تحریم ها بسته شده، از ابتدا هم دولت گفته بود برای اقتصاد برنامه دارد و سفره مردم را به مذاکرات گره نخواهد زد.

باید منتظر روند مذاکرات ماند. اگر چه اگر مذاکرات نیز به نتیجه برسد، در خوشبینانه ترین حالت می توان در انتظار کاهش نسبی قیمت دلار باشیم.

منبع : تجارت نیوز