به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه 24 آذر ماه اعلام شد. قیمت سکه و طلا امروز نسبت به روز گذشته با افزایش نسبی معامله می شود. امروز در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 298 هزار تومان، قیمت سکه و طلا ی تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ( امامی ) 13 میلیون و 450 تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 12 میلیون و 800 تومان است. قیمت سکه و طلا امروز با افزایش اعلام شد جدول قیمت سکه و طلا امروز را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا در بازار آزاد

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) 13 میلیون و 450 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 12میلیون و 800 تومان است.

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 6 میلیون و 880 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 3 میلیون و 880 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 350 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

قیمت سکه و طلا در بازار آزاد

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 298 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 623 تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 298 هزار تعیین شده است

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  13 میلیون و 450 هزار 13 میلیون و 200 هزار
سکه تمام طرح قدیم  12 میلیون و 800 هزار 12 میلیون و 400 هزار
نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 880 هزار 6 میلیون و 650 هزار
ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 880 هزار 3 میلیون و 650 هزار
سکه یک گرمی  2 میلیون و 350 هزار 2 میلیون و 200 هزار
هر گرم طلای 18عیار  یک میلیون و 298 هزار *
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 736 هزار *
اونس طلا 1/768 دلار *
 مثقال طلا 5 میلیون و 623 هزار *
بیت کوین 48/194 دلار *

سیاست‌های اتخاذ شده، از سوی فدرال رزرو در هفته‌های آتی می‌تواند به‌شدت بر شرایط بازار رمزارزها موثر باشد.

هفته گذشته بیت‌کوین در کانال ۴۸ تا ۵۰ هزار در حال معامله بود که با یک ریزش آنی حمایت ۴۸ هزار دلار را از دست داد‌ و اکنون با از دست دادن ۸ درصد از دارایی‌های خود، حوالی ۴۶ هزار دلار در حال معامله است. دیگر رمزارزهای بازار نیز با ریزش مواجه بودند؛ به عنوان مثال اتریوم ۱۰ درصد و سولانا ۱۲ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

قیمت سکه و طلا بالا رفت

افت قیمتی اخیر در بازار رمزارزها بسیاری از تحلیلگران را در خصوص روند کوتاه‌مدت این بازار دچار تردید کرده است. مهم‌ترین عامل تاثیر‌گذار کنونی، نشست کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در روزهای چهاردهم و پانزدهم ماه دسامبر است. بسیاری بر این عقیده‌اند که فدرال رزرو قصد دارد تا سرعت خرید دارایی‌ها را افزایش دهد. این موضوع باعث شده بسیاری از معامله‌گران از دارایی‌های پر نوسان مانند سهام و رمزارزها دوری کنند. صرافی کوین‌بیس در متنی خطاب به سرمایه‌گذاران سازمانی اعلام کرد که سیاست‌های اتخاذ شده در هفته‌های آتی می‌تواند به‌شدت بر شرایط بازار رمزارزها موثر باشد. اتریوم نیز با شکست خط روند صعودی کوتاه‌مدت خود، معامله‌گران را ترسانده و بسیاری از آنان انتظار افت بیشتر قیمت را دارند.

ورودی سرمایه به بازار دارایی‌های دیجیتال نیز با افت ۵۲ درصدی روبه‌رو بوده است. در هفته منتهی به ۱۰ دسامبر تنها ۸۸ میلیون دلار سرمایه وارد بازار شده است. این در حالی است که در هفته قبل حدود ۱۸۴ میلیون دلار سرمایه وارد بازار شده بود. از این ۸۸ میلیون دلار سرمایه وارد شده، حدود ۵۲ میلیون دلار به سمت بیت‌کوین حرکت کرده است. در هفته گذشته نیز ۱۴۵ میلیون از ۱۸۸ میلیون دلار سرمایه ورودی به سمت بیت‌کوین حرکت کرده بود

نوسانات قیمت سکه و طلا 

فدرال رزرو در جلسه روز چهارشنبه خود بالاخره تکلیف تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره در سال آینده را مشخص خواهد کرد که می‌تواند تاثیر مستقیم و بسزایی در تمامی بازارهای مالی داشته باشد.

درحالی که عمده توکن‌های بازار روند نزولی دارند، دوج‌کوین خلاف جهت بازار حرکت می‌کند. علت این امر توییتی است که ایلان ماسک، چهره معروف این روزهای بازار رمزارزها، در خصوص دوج‌کوین نوشته است. وی در توییتر خود اذعان کرد که کمپانی تسلا به زودی قابلیت خرید محصولات به کمک دوج‌کوین را فعال خواهد کرد. این موضوع باعث شد قیمت دوج‌کوین به ۲۰ سنت برسد.

​خبرگزاری روسی اسپوتنیک در خبری اعلام کرد که در ۹ ماه اخیر بانک مرکزی روسیه چهار تن طلا به شکل شمش و سکه خریداری کرده است. این میزان از سال ۲۰۰۴ تاکنون بی‌سابقه بوده است. این موضوع نشان می‌دهد بسیاری از بانک‌های مرکزی انتظارات تورمی از سال آینده دارند.

چندی پیش بود که بر اساس گزارش‌های بانک مرکزی ایرلند مشخص شد این کشور پس از ۱۲ سال اقدام به خرید طلا کرده است. در داده‌های ارائه شده مشخص است که در ماه‌های اخیر این بانک حدود ۲ تن طلا خریداری کرده که احتمالا برای پوشش ریسک‌های حاصل از تورم است.

به نظر می‌رسد انتظارات تورمی بانک‌های مرکزی برای سال آینده بسیار بالا باشد و آنان به جهت کاهش ریسک‌های ناشی از تورم اقدام به خرید طلا کرده‌اند.

این موضوع خبر بسیار مهمی برای طلاست چراکه موجب می‌شود چشم‌انداز سال آینده طلا برای بسیاری از تحلیلگران و موسسات مالی، چشم‌انداز مثبت‌تری باشد و میل آنان به خرید طلا برای پوشش ریسک‌های خود افزایش یابد که در نتیجه موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.

منبع : تجارت نیوز