به گزارش پایگاه خبری نشان :

ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا -آخرین شب پاییز- را که شب یلدا درازترین و تاریکترین شب در طول سال است تا سپیده دم بیدار می‌مانند و در کنار یکدیگر خود را سرگرم می‌دارند تا در شب یلدا اندوه غیبت خورشید و تاریکی روحیه‌‌ی آنان را تضعیف نکند و با به روشنایی گراییدن آسمان به رخت خواب می‌روند و لختی می‌آسایند.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ حضور شهروندان برای تهیه ارزاق و مایحتاج روزانه و به ویژه محصولات خاص شب یلدا، در میادین میوه و تره بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است.

این گزارش می‌افزاید، اختلاف ۳۳ تا ۴۱ درصدی قیمت محصولات میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین قیمت محصولات مشابه در سطح شهر و کیفیت مطلوب آن‌ها به همراه مشتری‌مداری، از جمله دلایل اصلی افزایش مراجعه شهروندان به میادین و بازار‌های میوه و تره بار است.

بر اساس این گزارش، اختلاف قیمت میوه‌هایی نظیر انار در میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین سطح شهر ۴۶ درصد، کیوی ۴۶ درصد، پرتقال ۴۸ و نیم درصد و گلابی ۵۶ درصد تعیین شده است، ضمن اینکه قیمت صیفی‌جاتی مانند پیاز ۴۵ درصد و بادمجان ۴۳ و نیم درصد در میادین، پایین‌تر از میانگین قیمت‌های سطح شهر عرضه می‌شوند.

گفتنی است، اجرای طرح «فروش ویژه شب یلدا» از پنج‌شنبه ۲۵ آذر در ۲۶۷ میدان و بازار میوه و تره بار شهرداری تهران آغاز شده و تا پایان روز سه‌شنبه ۳۰ آذر (شب یلدا) ادامه دارد و شهروندان محترم می‌توانند برای تهیه محصولات مورد نیاز به خصوص میوه و تره بار ویژه شب یلدا به این مراکز مراجعه نمایند.

منبع : رصد اقتصادی