به گزارش پایگاه خبری نشان :

خون به همه جا پاشیده بود. مرد جوان لحظاتی پیش از حضور مأموران و امدادگران اورژانس پزشکی در خون خود غلتیده بود. مأموران انتظامی در میان ازدحام شهروندان کنجکاو به محل رسیده بودند و پس از اینکه مشخص شد، حادثه یک جنایت از پیش تعیین شده است، موضوع را به تیم جنایی دادسرای مشهد اعلام کردند و پرونده را تحویل بازپرس ویژه قتل دادند و تکنیسین های اورژانس نیز پیکر مقتول را به بیمارستان منتقل کردند.

تنها شاهد جنایت خونین مردی جوان بود که در مرگ برادر جوان مویه می کرد و خودش را می زد. او با دیدن قاضی صادق صفری بازپرس جنایی، اعلام کرد که عده ای برادرش را از راه دور هدف گلوله قرار داده و پس از افتادن او از صحنه متواری شده اند.

شاهدان دیگر نیز مو به مو گفته های او را تأیید می کردند و از وجود چندین نفر با خودرو سواری سخن می گفتند که پس از جنایت متواری شده اند.

پیگیری اولیه مقام قضایی نشان داد که مقتول با هویت معلوم، جوانی زیر 30سال بوده است که در یک قرار نزاع خیابانی کشته شده است.

اختلاف قدیمی داشتیم

پس از انجام اقدامات قانونی و انتقال پیکر مقتول به بیمارستان، برادر متوفی به دادسرا فراخوانده شد تا جزئیات این پرونده را تشریح کند.

براساس اظهارات برادر مقتول، او از سال ها قبل با تعدادی جوان دیگر اختلافاتی داشته اند که چندین بار هم منجر به برخورد حضوری شده است. آن ها برای تسویه حساب چندین بار با یکدیگر قرار دعوا می گذارند اما هر بار به دلایلی این اتفاق نمی افتد.

در حالی که با گذشت زمان هر روز تنوره این نزاع داغ تر می شد، یک روز مانده به پایان پاییز بالاخره این افراد در بولوار میامی و اطراف یک میدان مقابل یکدیگر صف آرایی می کنند. این درحالی بود که این فرد برای اینکه تنها نباشد و قوت قلبی داشته باشد، از برادرش می خواهد که او را همراهی کند.

در این ماجرا درمقابل که 6نفر بوده اند، به محض اینکه از خودرو پیاده می شوند، یکی از آن ها به سمت دو برادر شلیک می کند و این تیر اختلاف بر جمجمه برادری که فقط برای کمک آمده بود می نشیند و او را می کشد. در ادامه این فرد که دچار ضربه مغزی شده بود، بخشی از اعضای پیکرش نیز به بیماران نیازمند اهدای عضو می شود.

شناسایی متهمان پرونده

با دستور مقام قضایی تحقیقات درباره شناسایی متهمان آغاز می شود. کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با هماهنگی قاضی صفری، موفق به شناسایی هویت تمام افراد حاضر در این نزاع می شوند.

در گام بعدی نیز با شناسایی مخفیگاه متهمان تمام 6نفری که در این حادثه نقش داشته اند دستگیر می شوند.

ادعایی که کذب بود

با دستگیری همه متهمان این پرونده، آن ها مدعی شدند با توجه به اینکه زمان حادثه یک روز پیش از شب چله بوده است، هیچ کدام در مشهد نبوده اند و برای مهمانی به شهرستان رفته اند.

اما بررسی های فنی نشان داد که نه تنها این افراد در آخر آذر به هیچ شهرستانی نرفته اند، بلکه همه شان در مشهد بوده و از قضا در محل درگیری هم حاضر بوده اند. متهمان که متوجه شدند نمی توانند با ادعاهای کذبشان مقام قضایی را فریب دهند، به ناچار نقش خود در نزاع را پذیرفتند و علت آن را هم خصومت های شخصی و قدیمی اعلام کردند.

چه کسی شلیک کرد؟

با وجود روشن شدن نقش این افراد در قرار منجر به جنایت، هیچ کدام از آن ها تاکنون مسئولیت شلیک را بر عهده نگرفته است. این درحالی است که تحقیقات فنی نشان می دهد که یکی از این افراد عامل شلیک بوده است.

با این همه تحقیقات از متهمان با دستور بازپرس جنایی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفته و به زودی راز این جنایت نیز گشوده می شود.

منبع " رکنا