به گزارش پایگاه خبری نشان :

با مشخص شدن مجموع فروش فیلم «دینامیت» به قیمت ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان این فیلم رکورد فروش سینمای ایران را شکست. در دو سال گذشته تنها فیلم سینمایی «مطرب» این رکورد را برای خود ثبت کرده بود اما «دینامیت» که در اوج بحران کرونا و اوایل تیر اکران خود را آغاز کرد، با ۲۴ هفته اکران، رکورد فروش فیلم در دوسال اخیر را به نام خود ثبت کرده است. پس از آن نیز «گشت ارشاد ۳» با فروش ۳۱ میلیارد تومانی در دنبال رسیدن به رکورد فیلم «دینامیت» است و در جایگاه سوم نیز «قهرمان» با فروش ۱۱ میلیارد تومانی قرار دارد. 

در این مقاله قصد داریم پرفروش ترین فیلم سینمایی طنز ایرانی در سال 1400 با داستان های جذاب را به شما معرفی نماییم. پس به بررسی دو فیلم پرفروش دینامیت و گشت ارشاد 3 که به زودی در رسانه تفریحی سنتر منتشر خواهد شد می پردازیم.

معرفی و دانلود فیلم گشت ارشاد 3

فیلم گشت ارشاد ۳ ساخته سعید سهیلی که از بازیگرانی هم‌چون ساعد سهیلی، پولاد کیمیایی و امیر جعفری بهره گرفته، بزرگ‌ترین هدف‌گذاری‌اش، فتح گیشه است. فیلم برای رسیدن به این مقصود، پرداختن به زندگی یک خواننده به نام پیکان، با بازی بهنام بانی را هم چاشنی کارش قرار داده است.

در گشت ۳ از هر چیزی که بتوان با آن مخاطب را به سالن‌ها کشاند استفاده شده است. از اسامی شاخ‌های مجازی گرفته تا خواننده‌ای که طرفداران فراوانی دارد و آهنگ‌هایی که به مخاطب قابلیت منفجرکردن سالن را بدهد (که البته این اتفاق برخلاف سالن کنسرتِ داخلِ فیلم برای مخاطبان سینما نمی‌افتد)

00

ستارگاناسدالله منجزی , اشکان عقیلی , امیر جعفری , امیر محاسبتی , بهنام بانی , پولاد کیمیایی , ساعد سهیلی , علیرضا خواجه نیا , مبینا رحمتی , مهدی دانایی مقدم , میرطاهر مظلومی , نازنین کیوانی

جهت دانلود فیلم گشت ارشاد 3 به رسانه تفریحی سنتر مراجعه نمایید

معرفی و دانلود فیلم دینامیت

فیلم دینامیت از جمله آثاری بود که در زمان اکران امید می‌رفت تا بتواند مردم را تا حدی با سالن‌های سینما آشتی دهد. این اتفاق نه به آن صورتی که تصور می‌شد اما تا حد تقریبا مطلوبی رخ داده و در حال حاضر این فیلم با فروش چند میلیارد تومانی تبدیل به پرفروش‌ترین اثر ۱۴۰۰ شده است. تیم سازنده این ریسک را کردند و دینامیت را در زمان بسیار بدی اکران کردند، هم کرونا و هم ماه محرم پیش رو هر دو برای یک فیلم کمدی موانع بزرگی هستند اما آنها این ریسک را به جان خریدند تا فیلمشان دیده شود و واقعیت اینست که دینامیت در همین برهوت سینمایی تماشایی‌تر است تا در زمانه اکران به روال عادی آثار سینمایی.

000

ستارگانپژمان جمشیدی، احمد مهران فر، محسن کیایی، نازنین بیاتی، زیبا کرمعلی، نادر سلیمانی، میرطاهر مظلومی، امید روحانی، مجید شهریاری، اشکان منصوری، فاطمه مرتاضی

جهت دانلود فیلم دینامیت به TafrihiCenter مراجعه نمایید.

 

سه میلیون نفر مخاطب اکران پاییز/ جهش  گیشه و مخاطبان سینمای ایران بعد از بحران کرونا

با جذب بیش از سه میلیون مخاطب در فصل پاییز سینمای ایران یک قدم دیگر به بازگشت به دوران قبل از کرونا نزدیک شد. آماری که در این سه ماه بیش از سه برابر نیمسال اول سال ۱۴۰۰ است.

بر همین اساس از مجموع فیلم‌های اکران‌شده در فصل پاییز فروش هفتادویک‌میلیارد تومانی نصیب سینمای ایران شده که این یعنی 3,175,491 نفر مخاطب به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند. از از این کیشه اکران پاییز سهم سه ماه مهر، آبان و آذر از  کاملا متفاوت است به این معنی که مهر گیشه فقط شش میلیارد تومانی کسب کرده، در آبان‌ماه مجموع فروش فیلم‌ها به نوزده‌میلیارد‌و‌هفتصد میلیون تومان می‌رسد و چرخش مالی فیلم‌ها در آذرماه به چهل‌وچهار میلیارد وهشتصد میلیون تومان رسیده است.

حالا به جدول گیشه فیلم‌ها نگاه می‌کنیم که آنجا هم تفاوت آشکار فروش فیلم‌ها در سه فصل سال را کامل می‌توانیم ببینیم، به‌طوری‌که مجموع گیشه در سه ماه بهار فقط سه میلیارد‌و‌ششصدمیلیون‌تومان  با 165,488 نفر مخاطب است ولی این رقم فروش در تابستان با کمی جابه‌جایی در سه ماه تیر، مرداد و شهریور به پانزده میلیارد تومان معادل با 706,781 نفر تماشاگر می‌رسد اما بعد از تابستان این گردش مالی ناگهان تغییر می‌کند و اوج می‌گیرد و فیلم‌ها با فروش 71 میلیارد تومان پاییز متفاوتی برای سینماها در سال 1400 رقم می‌زنند.