به گزارش پایگاه خبری نشان :

الهام حمیدی در 8 آذر سال 1356 در تهران متولد شده است. الهام حمیدی برای اولین بار با سریال طنزه ازدواج جلوی دوربین رفت. الهام حمیدی هم اکنون متاهل است. الهام حمیدی دارای دو فرزند است . در ادامه بیوگرافی الهام حمیدی را می خوانیم

استایل الهام حمیدی

الهام حمیدی بازیگر خوش چهره ای که به تازگی فرزند دومش را به دنیا آورده عکسی را از خود با یک زیبایی عجیبی منتشر کرد.

الهام حمیدی

الهام حمیدی از دو بارداری اخیر خود گفت: می‌خواستم مادر شوم که شدم!

الهام حمیدی میهمانِ ویژه روز مادر «بسته پیشنهادی» شد. او درباره دوران مادری و شرایط جدیدی که تجربه می‌کند، گفت: الان برگِ تازه‌ای از زندگی‌ام ورق خورده و در این سه سال اخیر، کاملاً زندگی من عوض شد.

با به دنیا آمدن دو فرزند پشت سر هم، یک پسر یک سال و هفت ماهه و دخترم که سه ماهه است، واقعاً دوران خیلی عجیب و شیرینی را سپری می‌کنم. واقعاً تجربه‌ای است که امیدوارم همه خانم‌ها روزی تجربه کنند.

او در پاسخ به این سؤال که الان به بازیگری برمی‌گردید یا خیر، خاطرنشان کرد: الان قصد دارم کارم را شروع کنم اگر خدا بخواهد. در این مدت سعی کردم این دوران مقداری بیشتر کنار فرزندانم باشم.

برای من این موضوع اولویت و ارجحیت دارد. چون دوران نوزادی بچه‌ها خیلی شیرین و خیلی حساس و مهم است. می‌توانستم در این دوران، کار کنم، خودم خواستم کنارشان باشم. واقعاً نمی‌شود این لحظات را با چیزی عوض کرد. سختی‌های خودش را دارد اما دورانی است که شیرینی‌ها و تجربه‌های جالبش، وصف‌ناپذیر است

حال خوب الهام حمیدی

الهام حمیدی

هم پسر خوب است و هم دختر

حمیدی در واکنش به این سؤال که گفته می‌شود زنانی که در فضای اجتماعی یا شاغل‌اند و یا فعالیت گسترده‌ای دارند نه صرفاً بازیگری، ترسی دارند که بچه‌شان به دنیا بیاید در فضای اجتماعی، کمرنگ می‌شوند و از یکسری پیشرفت‌ها عقب می‌مانند.

شما این ترس را داشتید و شاید سؤال خیلی‌ها باشد چرا آن‌قدر سریع بچه دوم شما به دنیا آمد، خاطرنشان کرد: واقعاً خدا خواست این اتفاق بیفتد و خدا را شاکرم.

الهام حمیدی می‌خواست مادر شود که شد.

هم پسر خوب است و هم دختر؛ داشتن دو فرزند خیلی نعمت است. من خودم به شخصه این دوران را ارجحیت دادم به هر اتفاقِ دیگری و گفتم باید این زمان را برای زندگی‌ام قرار دهم. البته دور بودن از کار برای‌مان سخت است اما مادر بودن برایم بیشتر اهمیت داشت.

اولویت مادر شدن بود

من ۲۰ سال در عرصه بازیگری فعالیت دارم و دور شدن از کار برای هرکسی ترس دارد اما من به این موضوعات فکر نمی‌کردم. چون مادر شدن و مادری برایم اولویت داشت و کار دیر نمی‌شود. سه سال وقفه اتفاق افتاد امیدوارم مثلِ قبل، فعال دوباره ظاهر شوم و کارهای خوبی انجام بدهم.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره اینکه گفته می‌شود بازیگران نمی‌توانند مادر خوبی باشند و به فرزندان‌شان توجه کنند، تأکید کرد: این ذهنیت اشتباه است که بازیگران نمی‌توانند مادران خوبی باشند. ما خیلی از بازیگرانی داریم که مادران خوب و موفقی‌اند و فرزندان‌شان هم وارد این عرصه شده‌اند.

نمی‌توان خیلی مقایسه‌ای درباره این موضوعات صحبت کرد. فقط یک برنامه‌ریزی می‌خواهد که آدمی برای زندگی‌اش داشته باشد

الهام حمیدی

الهام حمیدی از دو بارداری اخیر خود گفته است.

من خودم در این مدت پیشنهادهایی داشتم که چند سریال خارج از تهران بوده و مدت زمان زیادی فیلمبرداری داشت که متأسفانه رد کردم و باید کارهایی انتخاب کنم که به مسئولیت مادری، کار در خانه رسیدگی کنم و از این مسئولیت مهم عقب نمانم.

او درباره اینکه آیا اجازه می‌دهد و یا دوست دارد فرزندانش بازیگر شوند، گفت: من فکر می‌کنم پدر و مادر باید به علایق فرزندان‌شان احترام بگذارند. من خودم رشته حسابداری خواندم و خانواده دوست داشت حسابداری بخوانم. اما من بازیگر شدم! نباید اجباری باشد اگر به من باشد دوست ندارم فرزندانم بازیگر شوند.

نقش زنان تاثیرگذار

حمیدی سپس درباره دورانِ بازیگری‌اش که عمدتاً نقش زنان تأثیرگذار را در سریال‌های یوسف پیامبر، مختارنامه، شوق پرواز و حتی «گهواره مادر» ایفا کرده و اینکه چقدر توانسته ویژگی‌های این شخصیت‌ها را به ویژگی‌های شخصی خودش اضافه کند، افزود: خیلی زیاد تأثیر گرفتم؛ فکر می‌کنم اگر الهام حمیدی قبل از بازیگری را با الهام حمیدی بعد از بازیگری و تجربه این کاراکترها مقایسه کنم زمین تا آسمان از لحاظ اخلاقی عوض شدم.

آن صبر و شکیبایی آدم‌هایی که بازی می‌کردم واقعاً روی خودم تأثیر می‌گذاشت. به هر حال هر زندگی که خودم را جای آن‌ها می‌گذاشتم و نقش‌شان را ایفا می‌کردم سعی می‌کردم آن خصوصیات اخلاقی که دارند را به خودم اضافه کنم و ناخودآگاه چیزهای خوب را در زندگی عادی از آن‌ها الهام و درس بگیرم

الهام حمیدی

نقش همسر شهید بابایی روی من تأثیر گذاشت و من را خیلی صبور کرد. وقتی می‌خواستم نقش همسر شهید بابایی (خانم حکمت) را بازی کنم در پشت صحنه از ارتباطات‌شان می‌گفتند و کماکان در هنگامِ تعریف این اوصاف، اشک می‌ریختند برایم خیلی درس‌آموز بود. عشقی که بعد از چندین سال فراغ و شهادت همسرشان، یک چیز عجیب و غریبی بود.

وی تصریح کرد: واقعاً برخی خصوصیات را در زندگی اعمال کردن، کار بسیار مشکلی است. واقعاً یک صبر عجیب و غریبی را می‌خواهد و خوشایند می‌دانم این نقش‌ها خصوصاً نقش همسر شهید بابایی مرا صبور کرد. چون عاشق واقعی بودند و این عشقِ واقعی را به من یاد دادند.

حمیدی در پایان صحبت‌هایش درباره تأثیرگذاری مادر شدنش روی ارتباط با مادرش، گفت: مادر من همیشه یک مثالی می‌زد تا خودت مادر نشوی، مادر شدن را درک نمی‌کنی!

همیشه این جمله برایم جالب بود و حالا می‌فهمم مادرم چه می‌گفت. الان مدام نگرانِ فرزندانم هستم. همان‌طور که همیشه مادرم این‌طور بوده است. کوچکترین اتفاقی برایشان می‌افتد واقعاً آنقدر منقلب می‌شوم که وصف‌ناپذیر است.

منبع: وقت صبح