به گزارش پایگاه خبری نشان :

سرباز عراقی در جنگ ایران و عراق حضور پررنگی داشته است. همانند سربازان ایرانی تعداد زیادی سرباز عراقی هم در جریان جنگ ایران و عراق کشته شدند. هنوز با گذشت اینهمه سال جسد سرباز ایرانی و سرباز عراقی کشف می شود. به تازگی جسد 3 سرباز عراقی در خاک ایران کشف شده است. در ادامه توضیح بغداد درباره کشف بقایای اجساد 3 سرباز عراقی در خاک ایران را خواهید خواند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه اعلام کرد: اخیرا ویدیویی مبنی بر پیدا شدن بقایای اجساد سه سرباز عراقی کشته شده در زمان جنگ ایران و عراق در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که یکی از ساکنان منطقه بستان در ایران آن را منتشر کرده است و هویت یکی از این سربازان به نام "خالد احمد شوکت" مشخص است.

در این بیانیه آمده است: پس از بررسی اطلاعات سربازان مفقود شده در جنگ ایران و عراق (1980-1988) توسط نهاد حقوق بشر، با طرف های ذیربط در ایران تماس گرفتیم و مشخص شد که بقایای این اجساد نزد طرف های ذیربط در ایران است و با توجه به تفاهم امضا شده میان دو کشور در سال 2008 و با نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ، این اجساد در اولین عملیات تبادل به طرف عراقی تحویل داده خواهد شد.

منبع : تسنیم