به گزارش پایگاه خبری نشان :

رضا قوچان نژاد از فوتبالیست های نام آشنای کشورمان است. رضا قوچان نژاد سابقه بازی در تیم ملی فوتبال ایران را هم در زمان سرمربی گری کی روش دارد. رضا قوچان نژاد در خانواده مشهدی متولد شده است. رضا قوچان نژاد همسر خواهر ساره بیات از بازیگران کشورمان است. رضا قوچان نژاد در حرم امام رضا (ع) عقد کرده است

رضا قوچان نژاد فوتبالیست معروف

رضا قوچان نژاد

رضا قوچان نژاد بازیکن بی حاشیه

این روزها اطرافیان یحیی گل‌محمدی جذب رضا قوچان‌نژاد مهاجم سابق تیم‌ملی ایران را به او پیشنهاد می‌کنند. بازیکن بی‌حاشیه‌ای که در فوتبال هلند و تیم زووله درخشیده و البته این روزها ظاهرا دور از میادین فوتبال است. ابتدا اعلام شد که از فوتبال خداحافظی کرده است، اما خودش تاکید کرد که دوست دارد در لیگ ایران از فوتبال خداحافظی کند و به این صورت برای تیم‌های ایرانی پالس فرستاد.

این اولین باری نیست که موضوع سرخ‌پوش شدن قوچان‌نژاد مطرح می‌شود و البته همواره این بازیکن چندان به این پیشنهاد واکنشی جدی از خود بروز نداده است. حالا بار دیگر موضوع سرخ‌پوش شدن قوچان‌نژاد را مطرح کرده‌اند و البته شنیدیم یحیی گل‌محمدی خواستار دریافت گزارشی دقیق از میزان آمادگی این بازیکن شده است.

او پیش از این موضوع آمادگی جسمانی رامین رضاییان را که مدتی بود از میادین دور شده بود، مورد بررسی دقیق قرار داد و وقتی متوجه شد که از آمادگی لازم برخوردار است موضوع جذب این بازیکن را شخصا پیگیری کرد تا به نتیجه لازم رسید. حالا شنیدیم او پیگیر شرایط آمادگی این بازیکن است و در این مورد تحقیقاتی هم انجام داده است. باید دید درصورت آماده بودن مهاجم گلزن سابق تیم‌ملی این بازیکن تمایلی به حضور در فوتبال ایران و تیم پرسپولیس از خود نشان خواهد داد. گفتنی است همسر قوچان‌نژاد در گذشته علاقه‌ای به بازگشت و زندگی در ایران از خود نشان نداده بود.

بیوگرافی رضا قوچان نژاد

رضا قوچان نژاد و همسرش سروین بیات عکس های جدیدی را در خانه لاکچری و سلطنتی شان منتشر کردند که همه را متعجب کرد.

رضا قوچان نژاد بازیکن سابق تیم ملی است. رضا قوچان نژاد با سروین بیات، خواهر ساره بیات ازدواج کرد. مراسم عقد رضا قوچان نژاد و همسرش در حرم امام رضا (ع) انجام شد که این موضوع نیز باعث حواشی زیادی در فضای مجازی شد.

در تصویر جدیدی که از این زوج ورزشکار و هنرمند منتشر شده، سروین بیات پالتویش را بر شانه‌ها انداخته در حالی که دست‌هایش در آستین پالتو قرار ندارند.

این ظاهر برای خانمی که به مد و لباس اهمیت زیادی می‌دهد شاید کمی عجیب به نظر برسد.

این در حالی است که همسر او جزو خوش‌پوش‌ترین فوتبالیست‌های لیگ هلند شناخته شده است.

رضا قوچان نژاد، ادسون آلوارز، سیدنی ون هیدونک، شان کلیبر و تون کوپمینرز ۵ بازیکن حاضر در لیگ فوتبال هلند هستند که نامزد خوش‌پوش‌ترین یا بازیکن برتر سال ۲۰۲۰ از نظر طراحی چهره و لباس هستند.

سایت هلندی «voetbalzone» بخش رسانه‌ای این انتخاب را انجام می‌دهد و در همین ارتباط گفت و گویی را با رضا قوچان نژاد مهاجم ایرانی تیم زوله انجام داده است

قوچان نژاد درباره حضورش در میان نامزدهای «بازیکن مد سال ۲۰۲۰» گفت: «بالاخره کاندید شدم؟ (می خندد) اگر چه این موضوع هیچگاه هدف من در زندگی نبوده است. نمی‌دانم داوران چگونه چنین انتخابی کرده‌اند اما نمی‌توانم بگویم که از این موضوع خوشحال نیستم.»

مهاجم تیم زوله در حالی که لبخند به لب دارد این حرف‌ها را می‌زند: «باید ببینم که رای گیری نهایی چه می‌شود اما واقعیت این است لباس پوشیدن و مدروز بودن برای من مهم است. البته اینطوری نیست که در فشن شوها شرکت کنم اما دلم می‌خواهد ظاهرخوبی داشته باشم.»

قوچان نژاد همچنین می‌گوید: «همیشه فکر می‌کنم برخورد اول خیلی مهم است و بنابراین شما باید مطمئن شوید که ظاهر خوبی دارید. من فکر می‌کنم این راهی برای احترام گذاشتن به خود و بخصوص طرف مقابل است.»

در کمد او کت، شلوار و بلوزهای زیادی آویزان است: «ساده اما شسته و رفته. البته من لباس و کفش ورزشی و کاپشن هم زیاد دارم. این هم بخشی از فوتبالیست بودن است.»

زندگی شخصی رضا قوچان نژاد

رضا قوچان نژاد در یک خانواده ورزشی مشهد به دنیا آمد. او برادرزاده جبار قوچان نژاد مربی سابق والیبال میزان خراسان است رضا در اظهاراتش از علاقه اش به شهر مشهد و تیم فوتبال ابومسلم خراسان سخن گفته بود همسر وی سِروین بیات خواهر ساره بیاتف بازیگر سینما است. وی به تازگی صاحب فرزند پسر شده که نامش را دوران گذاشته است

کارلوس کی روش در روز 22 اکتبر 2011 طی تماسی تلفنی از قوچان نژاد که در شهر لیر بلژیک بود، دعوت کرد که به تیم ملی فوتبال ایران بپیوندد. قوچان نژاد در مدت کم حضورش در تیم ایران تبدیل به یک ستاره شد و توانست با گلزنی در 3 مسابقه پایانی مرحله انتخابی جام جهانی فوتبال 2014 به یک قهرمان ملی تبدیل شود. قوچان نژاد پس از بازگشت کاروان تیم ملی از روسیه در ژوئن 2018 در پیامی غیرمنتظره از تیم ملی خداحافظی کرد و بازی های ملی را کنار گذاشت.

در سال 2005 به باشگاه هیرنفین پیوست. او بازی حرفه ای خود را در آوریل 2006 در بازی خانگی در مقابل ای زد آلکمار به عنوان تعویضی به جای فرناندو درولد آغاز کرد. او در سال 2006–2007 به تیم GO AHEAD EAGLES بصورت قرضی پیوست. در تابستان 2009 قوچان نژاد قراردادش با هیرنفین را به خاطر تحصیلات آکادمیک تمام کرد. بعلاوه این که، او بعنوان یک آماتور به تیم فوتبال GO AHEAD EAGLES در قرار داد دومش پیوست.

اگرچه قوچان نژاد عضوی از تیم فوتبال GO AHEAD در فصل زمستان 2009–2010 بود ولی ناگهانی با کمبور قرار دادی 2٫5 ساله بست. او در اولین بازی خود برای کمبور در تاریخ 22 ژانویه 2010 مقابل باشگاه فوتبال ویندام، 9 ثانیه بعد ورود او اولین گلش را برای تیمش زد

تیم سنت ترویدن

رضا در 17 ژوین 2011 به باشگاه فوتبال سنت ترویدن پیوست. مدت قراردادش 3 سال بود. او اولین گلش را در لیگ برتر فوتبال بلژیک به تیم براج زد.

در 31 اوت 2012 او با توافق با تیم استاندارد لیژ به این تیم پیوست. قوچان نژاد با قرارداد 3٫5 ساله در ژانویه 2013 در حالی به استانداری لیژ ملحق شد که 10 گل از دوازده بازی را در نیمه دوم فصل که در سنت ترویدن مانده بود زد. او اولین گلش برای لیژ را در 19 می و در 4–3 پلی آف در بازی مقابل تیم لوکرن زد. در فصل پیش رو رضا به همراه تیم لیژ در لیگ قهرمانان اروپا 2013–2014 بازی می کند

وی در 30 ژانویه 2014 با قراردادی دو و نیم ساله به باشگاه فوتبال چارلتون پیوست.

الکویت کویت

وی در مرداد 1393 در حالی که با باشگاه باشگاه فوتبال چارلتون قرارداد داشت، با اخذ رضایت نامه خود با قراردادی دوساله و به صورت قرضی به باشگاه فوتبال الکویت کیفان در لیگ برتر فوتبال کویت پیوست.وی پیش از پایان یافتن مهلت قرارداد و قبل از جام ملت های آسیا 2015 از این تیم کنار گذاشته شد.

وی پس از اینکه توسط تیم الکویت کنار گذاشته شد، به تیم الوکره قطر پیوست.

هیرنفین هلند

رضا قوچان نژاد که مدت ها در فوتبال هلند کار کرده بود و سابقه بازی در آکادمی هیرنفین را نیز در پرونده دارد، بعد از 7 سال به فوتبال هلند بازگشت و پیراهن هیرنفین را به تن کرد؛ و فصل قبل در تیم بحران زده چارلتون اتلتیک در لیگ دسته یک انگلیس بازی کرد و نتوانست کارنامه چندان خوبی در این تیم داشته باشد و بعد از اینکه قراردادش با این تیم به پایان رسید، به فوتبال هلند بازگشت تا پیراهن هیرنفین را به تن کند.[15] او از چند تیم هلندی از جمله توئنت انخت نیز پیشنهاد داشت ولی ترجیح داد تا در هیرنفین فوتبال خود را دنبال کند. قوچان نژاد در این فصل لیگ اردیویسه هلند 19 گل زد و علاوه بر بهترین بازیکن سال هیرنفین، در تیم منتخب فصل 17–2016 نیز جای گرفت و افتخاری شایسته برای فوتبال ایران به ارمغان آورد.

منبع : طرفداری