به گزارش پایگاه خبری نشان :

قتل شوهر توسط همسرش بخاطر کینه و نفرت قتل هولناک در وردیج اتفاق افتاده است قتل شوهر در روز ششم اسفند ماه روز جمعه اتفاق افتاده است انتقام هولناک همسر با قتل در بالای ورد آور شکل گرفت جزئیات قتل هولناک را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

جزئیات قتل هولناک شوهر 

انتقام از همسر: می خواستم با ماشین شوهرم ،خودم را به دره بیندازم و خودکشی کنم/ نزدیک پرتگاه قبل از انداختن ماشین به دره از آن پیاده شدم!

ایران نوشت: ساعت 7 بعد از ظهر جمعه 6 اسفند مأموران پلیس مستقر در پاسگاه وردیج از سقوط و آتش گرفتن خودروی پژویی داخل دره در منطقه وردیج ( بالای وردآورد) خبر دادند.

به دنبال این تماس، تیم جنایی راهی محل شدند. از آنجا که امدادگران آتش‌نشانی موفق به مهار حریق شده بودند مأموران با نزدیک شدن به خودرو دریافتند مقداری وسایل و موی سوخته در اطراف خودرو پیدا شده است.

این در حالی بود که هیچ رد و اثری از راننده خودرو به‌دست نیامد. مأموران با این احتمال که هنگام سقوط راننده به بیرون پرتاب شده به بازرسی میدانی در اطراف محل سقوط پرداختند. اما جست و جوهای میدانی نیز بی‌نتیجه ماند و از راننده اثری به‌دست نیامد.

قتل هولناک در وردیج

با استعلام شماره پلاک خودروی پژو 405، هویت مالک آن به نام مهدی شناسایی شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که یک روز قبل از این حادثه مهدی در تماس با پلیس از ناپدید شدن همسرش خبر داده بود.

بدین ترتیب مأموران به سراغ مهدی رفته و مرد میانسال در تحقیقات گفت: روز پنجشنبه با همسرم دعوایم شد. درگیری که بالا گرفت، همسرم سوار بر خودروی پژوام شده و خانه را ترک کرد. بعد از آن هر چه با تلفن همراه همسرم مژگان تماس گرفتم بی‌فایده بود. به ناچار به پلیس خبر دادم و شماره پلاک خودروام را نیز اعلام کردم.

ناپدید شدن مژگان، اختلاف با همسرش و خودروی سوخته در ته دره، این فرضیه را برای تیم جنایی مطرح کرد که زن میانسال قربانی خشم شوهر شده و حادثه سقوط خودرو به دره و آتش گرفتن آن نیز سناریویی برای از بین بردن سرنخ‌ها باشد بنابراین، تحقیقات گسترده تری در این خصوص صورت گرفت.

قتل همسر / انتقام از شوهر

در حالی که به نظر می‌رسید مژگان به قتل رسیده باشد اما تحقیقات تیم جنایی مشخص کرد که زن میانسال زنده است و بعد از قهر و خروج از خانه راهی خانه پدری اش در یکی از شهرستان‌ها شده است. با شناسایی و احضار وی به دادسرا تحت بازجویی قرار گرفت و در حالی که معمای چگونگی انتقال خودرو به منطقه وردیج و به آتش کشیده شدن آن در هاله‌ای از ابهام بود مژگان آن را برای تیم جنایی برملا کرد.

زن میانسال گفت: از دست همسرم خسته شده بودم، آنقدر آن روز عصبانی بودم که تصمیم گرفتم به زندگی‌ام پایان بدهم. روز حادثه بعد از اینکه از خانه بیرون آمدم، با یکی از اقوام به نام مریم تماس گرفتم خیلی عصبانی بودم و نقشه‌ای را که در سر داشتم برای او تعریف کردم اما مریم سعی کرد که مرا از تصمیمی که گرفته بودم منصرف کند. مدام می‌گفت به بچه‌هایت فکر کن و تصمیم اشتباهی نگیر.

مژگان ادامه داد: همان‌طور که پشت فرمان بودم به سمت وردیج حرکت کردم، آن زمان می‌خواستم خودم را بکشم. اما نزدیک پرتگاه که رسیدم یاد حرف‌های مریم افتادم و تصویر فرزندانم جلوی چشمم آمد. در آخرین لحظات بود که تصمیمم را عوض کردم و از خودکشی منصرف شدم. اما همچنان از دست مهدی عصبانی بودم و باید از او انتقام می‌گرفتم. به همین دلیل در یک تصمیم آنی و ناگهانی، از ماشین بیرون آمده و خودرو را خلاص کرده و به داخل پرتگاه انداختم. بعد از اینکه خودرو آتش گرفت، آنجا را ترک کرده و به خانه پدرم رفتم. تصور نمی‌کردم خودروی سوخته، فرضیه جنایت را مطرح کند.

به دنبال اظهارات زن میانسال، مهدی از اتهام قتل همسرش تبرئه شد اما وی پس از شنیدن اظهارات مژگان از وی به خاطر آتش زدن خودرواش شکایت کرد

مهم‌ترین علت همسرکشی چیست؟

اگرچه قتل وجنایت از دیرباز در تاریخ بشر وجودداشته، اما هنوز هم این پدیده به عنوان یکی از عوامل برهم زننده افکارعمومی جامعه شناخته می‌شود. یکی از انواع قتل که درسال های اخیر نمود بیشتری پیداکرده، پدیده همسرکشی است.

همسرکشی براساس دیدگاه متخصصان امر، جرم‌شناسان، قضات، حقوقدانان و حتی روانشناسان علل مختلفی دارد که شاید مهم‌ترین آنها را بتوان در چند گروه عمده مانند: حذف روابط عاطفی، بروز اختلافات بزرگ مانند خیانت، قتل‌های آنی بدون سبق تصمیم و در حین درگیری و انتقام‌گیری تقسیم‌بندی کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد،پدیده همسرکشی در مردان و زنان متفاوت است؛ مردها به خاطر عدم کنترل تکانه‌های پرخاشگرانه با کوچک‌ترین نارضایتی نسبت به همسر مرتکب خشونت می‌شوند و گاهی هم این خشونت‌ها بدون اینکه عمدی در کار باشد منجر به قتل همسر می‌شود اما زنان به علت محدودیت‌ها و ناتوانی در احقاق حقوقشان از راه‌های قانونی، دست به کارمی شوند و اقدام به قتل همسر می‌کنند.

دکتر محمد آشوری، رئیس موسسه تحقیقاتی علوم جزا و جرم‌شناسی دانشگاه تهران می‌گوید: بررسی یک پژوهش نشان می‌دهد که اگرچه پیش از این تصور می‌شد داشتن فرزند، عامل بازدارنده در این جرم است، اما واقعیت اینگونه نیست. براساس آمار ارائه شده در این تحقیق99 درصد زنان و 89 درصد مردان متهم گفته‌اند به هنگام ارتکاب جرم دارای فرزند یا در انتظار فرزند بوده‌اند.

​به گفته علی راشدی استاد دانشگاه و روانشناس اجتماعی، مطالعات وبررسی پرونده های همسرکشی نشان می دهد که در اغلب قتل‌هایی که زن برای کشتن همسرش نقشه‌ای از پیش طراحی کرده است و طبق نقشه و به طرز ماهرانه همسر خود را کشته است؛ در نیمه دوم سال و قتل‌هایی که مرد در یک لحظه و بر اثر شدت عصبانیت همسرش را کشته است در نیمه اول سال بخصوص تیرماه صورت گرفته است.

به نظر این روانشناس اجتماعی، اگرچه این موضوع قطعیت ندارد اما عوامل طبیعی وغیرطبیعی‌ای مانند محیط‌های مسکونی و شهرهای بزرگ که محل سکونت افراد، فاقد استاندارد طبیعی است و رابطه فرد با طبیعت ضعیف شده است، صداهای گوش‌خراش و گرمای شدید هوا در فصل‌های بهار و تابستان باعث واکنش های ناگهانی سیستم عصبی می شود که درنتیجه آن فرد به سرعت عصبی شده و سریع واکنش نشان می‌دهد.

همچنین به نظر دکتر محمد‌علی نجفی توانا، جرم‌شناس: «معمولا زنانی دست به قتل همسرانشان می‌زنند که با آنان احساس خوشبختی و رضایت نمی‌کنند و در تداوم یک نارضایتی مزمن دست به این اقدام می‌زنند.» وی ، با اشاره به نارضایتی ای که خود معلول عوامل مختلف است افزود: «نخستین عامل، خشونت مرد علیه همسرش است.

زنی که خود را قربانی خشونت مدام همسر می‌بیند و پس از گذشت چند سال همسرش رویه خود را عوض نمی‌کند به تدریج او را به عنوان فردی ظالم و شکنجه‌گر تلقی کرده و آرزوی مرگ او را می‌کند. در چنین شرایطی وجود شرط اضافی مانند آشنایی با مرد دیگری که شنونده خوبی برای صحبت‌های زن است و با او به مهربانی رفتار می‌کند می‌تواند زمینه قتل همسر را فراهم کند. زن پس از مدتی به شخص سوم وابسته شده و حاضر است هر اقدامی را برای رسیدن به او انجام دهد. در مواردی که مرد حاضر به طلاق همسرش نمی‌شود، زن با همدستی شخص سوم نقشه قتل شوهر را طراحی می‌کند و با قتل شوهر سعی می‌کند این سد را از میان راه بردارد، پس در بسیاری از موارد قتل شوهر خشونتی در پاسخ به خشونت همسراست.»

وی ادامه داد: عامل دوم می‌تواند خیانت شوهر باشد. ازدواج دائم یا موقت همسر برای برخی از زنان غیرقابل تصور است. این دسته از افراد شوهر را انحصارا برای خود می‌خواهند و علاقه ندارند زندگی و عشق خود را با زن دیگری تقسیم کنند. بنابراین بعد از اقدام شوهر در ازدواج دائم یا موقت چهره دوست داشتنی شوهر برای زن تبدیل به یک چهره خیانتکار و بی‌وفا می‌شود. در این وضعیت زن برای انتقام از شوهر خود به جست و جو و یافتن مرد دیگری بر می‌آید که در وضعیت بحرانی زن از این فرد برای قتل همسرش کمک و همکاری می‌گیرد.

البته در مواقعی زنان خویشتن دار به جای این اقدام تقاضای طلاق می‌کنند. برخی دیگر نیز دست به خودکشی می‌زنند. اعتیاد مرد یا زن، مخالفت مرد با طلاق، مشکلات اقتصادی و وجود مشکل در روابط جنسی از دیگر انگیزه‌های‌ قتل مردان به دست همسرشان است.

نقش عوا مل اجتماعی بر قتل همسر

لیلانظری، کارشناس ارشد مشاوره با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله درباره همسر‌کشی به مسائل اجتماعی مربوط است، افزود: «‌ارتباط افراد با یکدیگر در جامعه بر روی نوع نگرش آن‌ها در اجتماع و همچنین نوع ارتباطشان تأثیر می‌گذارد.» این مشاوراظهار داشت:‌ «سوء‌تفاهم‌ها، سازه‌های ذهنی و باورهای غلط‌ به همراه تفکرات غیرمنطقی می‌تواند در ایجاد انگیزه ارتکاب به همسرکشی در بین زوجین موثر واقع شود.» نظری با بیان این مطلب که انگیزه همسر‌کشی در بین زن و مرد متفاوت است‌، گفت: «عدم درک صحیح از ازدواج می‌تواند منجر به خشونت، پرخاشگری، عدم امنیت، عدم اعتماد و در نتیجه همسرکشی شود. اقدام به همسر‌کشی اقدامی آنی و بهنگام نیست و باید با توجه به عوامل متأثر در آن شرایط ‌مورد بررسی قرار گیرد.»

منبع : خبر آنلاین