به گزارش پایگاه خبری نشان :

حجت‌الاسلام سید محمد موحد در آئین تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: رفع مشکلات جامعه فرهنگی نیازمند تعامل و همکاری ویژه سران سه‌قوه و مجلس است.

 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلم فرهیخته استاد شهید مرتضی مطهری و شهدای والا مقام سنگر مقدس تعلیم‌ و‌ تربیت و تبریک هفته معلم، عنوان کرد: معلمی شغل انبیاست و باید همگان برای حفظ این جایگاه بکوشند.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس با تاکید بر اینکه جایگاه و منزلت معلم استثنایی است، ابراز کرد: به واسطه همین جایگاه خاص جامعه فرهنگی بیش از دیگران در برابر جامعه احساس مسئولیت می‌کند.

موحد با تاکید بر اینکه معلمان حق بزرگی بر گردن آحاد جامعه دارند، خاطرنشان کرد: نقش بی‌بدیل معلمان در توسعه و پیشرفت کشور و تربیت نسل انقلابی و مسئول برکسی پوشیده نیست.

وی همچنین به نقش موثر معلمان در مبارزه فکری و فرهنگی در دوره طاغوت و پیروزی انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: بدون شک امروز دفاع از آن احساس مسئولیت و آرمان‌های انقلاب نیز بر عهده جامعه فرهنگی است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات صنفی جامعه فرهنگی، بیان کرد: مطالبه‌گری حق مسلم و قانونی معلمان است.

 موحد با اشاره به دعوت یکی از مسئولان به مجلس و توضیحات وی در خصوص حقوق ناچیز بیش از ۱۱ میلیون نفر که کمتر از یک میلیون و نیم درآمد دارند، عنوان کرد: این مشکلات در همه حوزه‌ها و اصناف وجود دارد و برای هیچ‌کدام از ما قابل قبول نیست.

وی، تاکید کرد: معلمان نباید دغدغه مالی داشته باشند و اینکه یک آموزگار پس از اتمام کار و برای تامین هزینه‌های زندگی در جستجوی تدریس در کلاس خصوصی یا مسافرکشی باشد اصلاً قابل قبول نیست و با جایگاه رفیع آنان همخوانی ندارد.

موحد، افزود: همانگونه که یک قاضی برای اجرای عدالت باید بی‌نیاز باشد معلم هم نباید در کوی و برزن به دنبال یک یک لقمه نان باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، ابراز کرد: در مجلس یازدهم مراحل مختلفی از مشکلات جامعه فرهنگی و نهاد مقدس آموزش‌و‌پرورش دیده شده است و از بخشی از این مشکلات با همکاری دولت عبور کرده‌ایم و بخش زیادی مانده که باید سران سه‌قوه و به ویژه مجلس ریل گذاری‌های لازم را انجام دهد.

موحد، عنوان کرد: به طور قطع اگر مصوبه‌ای در رابطه با جامعه فرهنگی در مجلس تصویب شود باید تا حصول نتیجه به جد پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه لایحه رتبه‌بندی معلمان در اولویت کاری مجلس قرار دارد، تصریح کرد: هر نکته‌ای راجب به آموزش‌و‌پرورش باشد همه مجلس یک صدا همکاری می‌کنند.

موحد گفت: مجلس باید تمام قد از حقوق معلمان دفاع کند و نباید اجازه دهد که شان و جایگاه معلم زیرسوال برود و در مجلس به عنوان کسی که باید بازوی آموزش‌و‌پرورش باشد به طور قطع همراهی می‌کنیم‌.

منبع : گسترش نیوز