به گزارش پایگاه خبری نشان :

رئیس جمهور پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشارکت و تامین مالی برای احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران، امروز را به یُمن امضای اسناد این تفاهم نامه، روزی بابرکت توصیف کرد.

حجت الاسلام رئیسی احداث مجتمع های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی را از نیازها و ضرورت های کشور عنوان کرد و افزود: تحقق اهداف کشور در زمینه رشد اقتصادی در گرو سرمایه گذاری های کلان است و این تفاهم نامه ها از جمله اقدامات و زمینه سازی های موثر برای جذب سرمایه های خرد و کلان در مسیر سازندگی و آبادانی کشور است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امضای این تفاهم نامه گامی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: این تفاهم نامه همچنین گامی موثر در جهت خنثی سازی تحریم ها، جلوگیری از خام فروشی و تبدیل نفت خام به فرآورده های با ارزش افزوده بالاتر، تامین نیازهای کشور به فرآورده های نفتی و ایجاد ظرفیت های صادراتی جدید است.

حجت الاسلام رئیسی همچنین با اشاره به اتفاق نظر کارشناسان اقتصادی بر این نکته که هدایت نقدینگی به سمت تولید، نگرانی ها را از رشد نقدینگی برطرف می کند، تصریح کرد: تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، همچنین یکی از مصادیق موفق هدایت نقدینگی به سوی تولید است.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیگیری مجدانه رمز موفقیت کارها است، خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است در مسیر اجرای یک پروژه بزرگ موانع کوچکی پیدا شود، اما این نباید باعث توقف یا حتی کندی کار شود. به هیچ وجه در مسیر اجرای چنین پروژه هایی موانع را به رسمیت نشناسید.

حجت الاسلام رئیسی اجرای این پروژه ها را باعث آبادانی و پیشرفت برای بندرعباس و به ویژه سواحل مَکُران دانست و گفت: اجرای این پروژه ها به عنوان طرح هایی علم پایه می تواند باعث ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید، به خصوص در صنایع پایین دستی صنعت نفت شود.

رئیس جمهور با قدردانی از محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، دکتر میرکاظمی معاون برنامه و بودجه رئیس جمهور، مهندس اوجی وزیر نفت و همه کسانی که برای آماده شدن بستر امضای این تفاهم نامه تلاش کرده اند، اظهار داشت: امروز وظیفه ما در عرصه رونق تولید، همان وظیفه ای است که رزمندگان ما در جبهه های دفاع مقدس بر عهده داشتند. هر گامی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال، تیری در قلب دشمن و قدمی برای افزایش امید و اعتماد مردم به نظام است.

معاون اول رئیس جمهور نیز در این مراسم با اشاره به سرمایه گذاری گسترده برای پروژه های پیشران اقتصاد ملی گفت: هدایت نقدینگی به سمت تولید، بالا رفتن ارزش پول ملی، اشتغالزایی و توسعه اقتصادی از جمله نتایجی است که با سرمایه گذاری در پروژه های اقتصاد ملی محقق خواهد شد.

محمد مخبر با اشاره به مشارکت مردم در اجرای این پروژه ها اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شدن این طرح ها مردم طعم شیرین این سرمایه گذاری را بچشند.

معاون اول رئیس جمهور مشارکت و سرمایه گذاری مردم را از ویژگی های پروژه های پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران برشمرد و افزود: مردم برای احداث این دو پروژه سرمایه گذاری و مشارکت جدی داشته اند و پس از اجرا می توانند سهامدار این طرح های بزرگ شوند.

وی همچنین به روش تامین مالی این دو پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: با روشی که برای تامین مالی این پروژه ها در نظر گرفته شد، موانع از پیش رو برداشته و روند آغاز احداث این دو پروژه به میزان قابل توجهی تسریع شد.

قالیباف: نیازمند فناوری اجتماعی برای تبدیل ایمان مردم به عمل صالح جمعی هستیمقالیباف: نیازمند فناوری اجتماعی برای تبدیل ایمان مردم به عمل صالح جمعی هستیم

منبع : فارس