به گزارش پایگاه خبری نشان :

با اشاره به ضرورت تقویت دیپلماسی ورزشی برای دفاع از حقوق ورزشکاران ایرانی در برابر رژیم صهیونیستی، بیان کرد: اغلب کشورهای آسیایی به نوعی اسلامی بوده و در مسابقات گروهی خود ورزشکاران اسرائیلی را راه نمیدهند برای همین ورزشکاران رژیم صهیونیستی بیشتر به سراغ تیم های اروپایی می روند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما در مسابقات گروهی و یا جام جهانی  بعضا شاهد رویارویی قهرمانان کشورمان با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بوده که این امر در نهایت به ضرر ورزشکاران ما تمام می شود. در اینجا ورزشکاران ما محکوم به محرومیت می شوند و این عادلانه نیست.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت دیپلماسی و تعامل و توافق بین کشورهای مسلمان این قاعده را تغییر داده و حریف های اسرائیلی ها را کنار زد.حتی بعضا با علم به این موضوع رقبای صهیونیستی را با ورزشکاران کشور ما روبه رو می کنند. باید با تقویت دیپلماسی ورزشی این موضوع را دنبال کرد تا جلوی تضییع حقوق ورزشکاران ایرانی در مقابله با حریف صهیونیستی گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت به کارگیری احکام و ضوابط موجود در زمینه رویارویی ورزشکاران کشورهایی که باهم در جنگ و تعارض هستند، بیان کرد: خصومت رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست‌. همان طوری که در طول تاریخی نیز سابقه دارد ورزشکاران کشورهایی که باهم در تعارض و جنگ هستند نباید در یک گروه در رویارویی باهم قرار گیرند. باید با تقویت دیپلماسی ورزشی و با استناد به احکام و ضوابط موجود این موضوع را به نهادهای بین المللی فهماند.

وی افزود:نه تنها ورزشکاران ایرانی بلکه ورزشکاران اکثر کشورهای مسلمان در جامعه بین المللی حاضر به رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی نیستند.دست رژیم صهیونیستی به خون دانشمندان ایرانی آلوده است و اقدامات خصمانه این کشور بر کسی پوشیده نیست. نباید با موضع منفعلانه ایستاد تا حقوق ورزشکاران ما تضییع گردد. لازم است که ظرفیت دیپلماسی ورزشی به کار گرفته شود.

منبع : ایسنا