به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش “ورزش سه”، اهمیت جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در روز سه‌شنبه‌ به قدری بالاست که مهدی تاج، سفرش به پاریس برای شرکت در مراسم بهترین‌های فیفا را لغو کرد تا در کنار دیگر اعضا به تعیین و تکلیف درباره نیمکت تیم ملی پرداخته و گزینه‌های هدایت ایران را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند.

بعد از انصراف امیر قلعه‌نویی، از هدایت تیم ملی ایران، جدی‌ترین گزینه ایرانی اعضای هیئت رئیسه از دسترس خارج شد تا آن‌ها در بین مربیان داخلی دیگر روی هیچ گزینه‌ای به صورت قاطعانه اجماع نداشته باشند. حالا به صورت پراکنده، رأی‌ موافق برای فعالیت مربی ایرانی در تیم ملی در بین اعضای هیئت رئیسه دیده می‌شود، اما آن توافق حداکثری وجود ندارد.

در این بین اما، رئیس فدراسیون فوتبال که از ابتدا، پر‌وژه جذب سرمربی خارجی را با جدیت پیگیری می‌کرد، با دست پر به جلسه می‌رود و گزینه‌های خود را در این خصوص روی میز می‌گذارد. بر هیچ کس پوشیده نیست که مهدی تاج، تمایل صد درصدی به استخدام مربی خارجی برای هدایت تیم ملی داشته و هدفی جز این را در ذهن پرورش نمی‌داد.

اما حالا چنین فکری وارد فاز اجرایی شده و تاج که از سوی اعضای هیئت رئیسه مأمور بررسی دقیق مربیان شده بود، قصد دارد گزینه‌های در مشت خود را به دیگر مدیران فدراسیون معرفی کند. 

آن‌طور که از جست و جوها مشخص شده است، کارنامه مربیانی از اسپانیا، پرتغال، هلند و ایتالیا در چند هفته اخیر مورد نقد و بررسی مهدی تاج و تیم مورد اعتماد اطرافش قرار گرفته است. همچنین در چند روز گذشته نیز، مذاکرات فشرده‌ و محرمانه‌ای توسط افراد نزدیک به رئیس فدراسیون با برخی از گزینه‌ها انجام شده که جزئیات دقیقی از کم و کیف مذاکرات به بیرون درز پیدا نکرده است.

اما آنچه که مسلم است، شانس نشستن دوباره یک مربی اروپایی روی نیمکت تیم ملی، بیش از حدی است که فدراسیون فوتبال در مورد آن صحبت می‌کنند. هر چند که در این بین موانعی جدی از جمله بحث تأمین ارز وجود دارد که مهدی تاج به دنبال رفع و رجوع آن‌ها به واسطه برگزاری جلسه با سران رده بالای دولتی است.