به گزارش پایگاه خبری نشان :

خودرو یکی از مکانیزم های تنظیم بازار است. خودرو حسن های زیادی هم برای متقاضی و هم برای تولیدکننده دارد. خودرو این امکان را می دهد که متقاضی خرید خودرو با مبلغ پایین تری از کف بازار به هدف خود برسد. خودرو خیلی به اقتصاد کشور می کند. مرحله دوم طرح فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌زودی برگزار می‌شود. در ابتدا قرار بود آغاز این طرح 16 اردیبهشت باشد. اما مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه خودرو، اعلام کرد: زمان ثبت‌نام دوره دوم یکپارچه تخصیص خورو ۱۶ اردیبهشت نیست و قطعا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ایران‌خودرو

​مدیرعامل ایران خودرو گفت: ظرف چند روز آینده شاهد بزرگترین قرعه کشی ایران خودرو خواهیم بود. قرعه کشی ایران خودرو طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش فروش دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ می‌شود.خودروهای عرضه شده در این دور قرعه کشی ایران خودرو هنوز مشخص نشده است.قیمت قرعه کشی ایران خودرو طبق قیمت کارخانه است.

 ایران خودرو برای آن دسته از متقاضیانی که در دور اول فروش با ساز و کار نوبت‌دهی موفق شدند ثبت‌نام کنند، شش محصول خود یعنی پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی، پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک، سمند سورن پلاس بنزینی، سمند سورن پلاس دوگانه‌سوز، دنا پلاس با گیربکس دستی، دنا پلاس با گیربکس دستی و موتور توربو شارژ را عرضه می‌کند.

مدیران ایران خودرو تاکید کرده‌اند مشتریان محصولات یاد شده ۸ روز فرصت دارند تا نسبت به واریز مبلغ پیش‌پرداخت اقدام کنند. متقاضیان پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی باید حدود ۱۳۷ میلیون تومان به عنوان پیش‌پرداخت واریز کنند. مشتریان همین خودرو با گیربکس اتوماتیک نیز حول و حوش ۱۶۷ میلیون تومان باید در پیش پرداخت به حساب آبی‌های جاده مخصوص واریز کنند.

طرفداران دناپلاس دستی نیز چنانچه قصد دریافت خودروی ثبت‌نامی خود را دارند باید مبلغی نزدیک به ۱۳۳ میلیون تومان را در قالب پیش پرداخت در اختیار ایران خودرو قرار دهند. مبلغ حدود ۱۸۴ میلیون تومان نیز رقم اعلامی برای پیش‌پرداخت دنا با گیربکس دستی و موتور توربو شارژ است. سمند سورن پلاس بنزینی با پیش‌پرداخت ۱۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در این طرح فروش حاضر است و متقاضیان مدل دوگانه‌سوز آن نیز باید نزدیک به ۱۴۹ میلیون تومان را به حساب ایران خودرو واریز کنند.

موعد تحویل تمام خودرو‌های نام‌برده نیز مهر ۱۴۰۲ است. البته متقاضیان دقت کنند که الباقی مبلغ را بر اساس قیمت روز در زمان تحویل به این خودروساز پرداخت خواهند کرد.

شرایط جدیدترین ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۲ اعلام شد. برای این دوره فراخوان تکمیل فرایند پیش فروش خودروهای پژو ۲۰۷ دستی و اتوماتیک، دنا پلاس دستی و توربو و سورن پلاس بنزینی و دوگانه سوز با موعد تحویل مهر ۱۴۰۲ منتشر شده است.

در ثبت نام جدید ایران خودرو ۱۴۰۲،  ۶ خودروهای عرضه شده پیش فروش می‌شود. به این معنا که متقاضیان مبلغ پیش‌پرداخت علی‌الحساب را طبق جدول زیر واریز کند؛ الباقی وجه خودرو پس از تعیین نهایی در زمان تحویل که مهر ۱۴۰۲ مشخص خواهد شد.

مبلغ پیش پرداخت ثبت نام خودرو  پژو ۲۰۷ دستی: ۱۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان

مبلغ پیش پرداخت ثبت نام خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیکـ: ۱۶۷ میلیون و ۱۰۰هزارتومان

مبلغ پیش پرداخت ثبت نام خودرو دنا پلاس دستی: ۱۳۳ میلیون و  ۳۰۰ هزارتومان

مبلغ پیش پرداخت ثبت نام خودرو دنا پلاس دستی توربو: ۱۸۴ میلیون و  ۴۰۰ هزارتومان

مبلغ پیش پرداخت ثبت نام خودرو  سورن پلاس دوگانه سوز: ۱۴۸ میلیون و  ۹۰۰ هزارتومان