به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

قیمت خودرو امروز 4 شهریور 1402، تغییر چندانی نداشت. بازار خودرو امروز درحالی اولین هفته کاری خود در شهریور ماه را آغاز کرد که معاملات چندانی صورت نمی‌گیرد و تغییری در بازار دیده نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز شنبه 4 شهریور 1402، در ثبات کامل قرار دارد و فعلاً میل به تغییر از خود نشان نمی‌دهد. قیمت محصولات داخلی و خارجی در بازار، هیچ تغییری از خود نشان نمی‌دهند و خودروها، با همان نرخ روز چهارشنبه درحال خرید و فروش هستند. البته احتمال می‌رود که ثبات قیمت‌های امروز، پایدار نباشد و با پیشروی به سمت انتهای هفته، افت قیمت محسوس در بازار به چشم بخورد.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

در بازار محصولات داخلی، قیمت خودروها در اغلب موارد، باثبات گزارش می‌شود.

پراید 131 و پراید 111 با مدل 1399 جزو اقتصادی‌ترین محصولات داخلی بوده می‌توان گفت از ابتدای هفته هیچ‌گونه تغییری نداشت. این دو خودروی شرکت سایپا به ترتیب با نرخ‌های 315 و 325 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس سایپا به شمار می‌رود که از چند روز گذشته روی کانال 570 میلیون تومان ثابت شده و تغییری ندارد.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که هیچ تغییری نداشته و با قیمت 570 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ 612 میلیون تومان معامله شد.

در بازار مونتاژی‌ها نیز قیمت خودرو با پیروی از داخلی‌های بازار،  هیچ نوسانی نسبت به روز گذشته ندارد.

مطالعه بیشتر:پیش بینی بورس شنبه 4 شهریور 1402 / سیگنال مثبت تکنیکالی شاخص به اهالی بازار سرمایه

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ 730 میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو نیز با قیمت 755 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 دنده اتوماتیک که از معدود خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود، از چند هفته گذشته در محدوده یک میلیارد و 200 میلیون تومانی درحال نوسان بوده که امروز، بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 210 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، با نرخ یک میلیارد و 550 میلیون تومان روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

مهم‌ترین عامل بالا و پایین شدن قیمت خودرو در بازار فعلی، تغییرات نرخ ارز در بازار آزاد خواهد بود. بنابراین تا زمانی که تغییری در نرخ ارز صورت نگیرد، بازار خودرو نیز در رکود به سر خواهد برد. البته احتمال افت قیمت‌های جزئی در اثر اخبار مربوط به آغاز واردات خودرو نیز کم نیست.