به گزارش پایگاه خبری نشان :

 وام قرض‌الحسنه از راهکارهای دنیای اقتصاد است که برای توانمندسازی جامعه در مقابل آسیب های اقتصادی طراحی و اجرا می شوند . وام‌ قرض‌الحسنه ، ازدواج ، خرید مسکن ، خرید کالا و ... اشکال وسوسه‌ برانگیز وام قرض‌الحسنه به شمار می روند . وام قرض الحسنه ، وام بدون سود و با کارمزد بسیار کم است . در ادامه مطلب به توضیحاتی  وام قرض‌الحسنه 5 میلیون تومانی به زائران نجف و کربلا میپردازیم .

با تصویب هیئت مدیره بانک گردشگری، زائران نجف و کربلا با داشتن زائر کارت می توانند از تسهیلات 50 میلیون ریالی بر اساس معدل‌گیری میانگین سپرده بدون ضامن و بازپرداخت شش ماهه بهره‌مند شوند. 

به گزارش ر  بانک اول ، بانک گردشگری به منظور رفاه حال زائران نجف و کربلا، از امسال طرح «زائر کارت» را اجرایی کرده است. این کارت مشابه کارت بانکی دارای اعتبار چند ساله بوده و در سال های بعد نیز قابل استفاده خواهد بود. زائران نجف و کربلا (عراق) با دریافت رایگان «زائر کارت» بانک گردشگری از ده‌ها خدمات ویژه بانکی در مدت سفر بهره‌مند می شوند.

ارائه تسهیلات بانکی ویژه زائران اربعین حسینی (ع) براساس ضوابط بانک مرکزی، برخورداری از تخفیف خرید در فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، تولیدات ایرانی، حمل و نقل مرتبط با باشگاه زائران حسینی و دریافت اطلاعیه‌ها و اخبار ستاد اربعین و نیروی انتظامی برخی از خدمات زائر کارت است.

دارندگان زائر کارت بانک گردشگری برای سفر به کربلا و نجف از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و همچنین مرز زمینی مهران و سایر مرزهای خروجی هنگام استفاده از زائرکارت در گیت‌های خروجی، شناسایی می‌شوند و در نتیجه دارای کمترین میزان تشریفات اداری خواهند بود. افتتاح حساب به صورت آنلاین از طریق گوشی تلفن همراه در TOBANK و یا حضوری در تمام شعب بانک گردشگری و ادارات گذرنامه برای دریافت کارت ویژه «زائر کارت» به صورت رایگان و برخورداری از تمام خدمات کارت های بانکی، یکی دیگر از ویژگی‌های زائر کارت را تشکیل می دهد.

همچنین درج QR Code و بارکد در پشت کارت برای امور شناسایی، اطلاعات هویتی، خدمات مرزی، ثبت اطلاعات پزشکی، سوابق دارویی، امکان تجویز نسخه الکترونیکی و مشاوره پزشکی و خدمات پستی زائران و همچنین خدمات درمانی در برخی مراکز درمانی کشور عراق امکان‌پذیر است.

امکان صدور و ارائه گذرنامه زیارتی همراه با کارت بانکی پس از ثبت در سامانه «سماح» سازمان حج و زیارت و ارسال رایگان نیز از ویژگی های زائر کارت به شمار می‌رود .

دستور رئیس‌‌ جمهور برای پرداخت وام اربعین به صورت قرض‌الحسنه

(۱۴۰۲/۰۵/۲۹) رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت دستور داد وام اربعین به صورت قرض‌الحسنه به زائران پرداخت و با سوداگری و دلالی در زمینه بلیط اربعین برخورد شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت، توصیه‌ها و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر کار جهادی و خستگی ناپذیر با روحیه امیدوارانه را چراغ راه و نصب العین حرکت مسئولان دولت عنوان کرد وبا اشاره به خطر گرفتار شدن دولتمردان به افت روزمرگی، حرکت جهادی برای تحقق رشد اقتصادی را مهمترین تکلیف مسئولان دولتی دانست.

وام قرض الحسنه

رئیس جمهور برگزاری جلسات برای همکاری، ‌ همگرایی و ایجاد فهم مشترک میان مسئولان دستگاه ها را لازم دانست و به مسئولان دستگاه های دولتی توصیه کرد با کاستن از برگزاری جلسات غیرضرور و تمرکز بر سامان دادن طرح ها و پروژه ها بر کار عملیاتی و اجرائی بدنبال تحقق اثرات جلسات در کار و معیشت مردم باشند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حواشی ایجاد شده در ارتباط با وام اربعین، به رئیس بانک مرکزی دستور داد این وام به صورت قرض الحسنه به زائران پرداخت شود.

رئیس جمهور همچین با بیان اینکه زیارت اربعین مسئولان، خدمت‌رسانی و تسهیل این سفر برای زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است، به وزیر راه و شهرسازی دستور داد ضمن تعیین و اعلام فوری قیمت قطعی بلیط سفر زمینی و هوایی اربعین حسینی با سوداگری و دلالی در این زمینه برخورد کند.

در جلسه امروز همچنین دکتر سید محمد آقامیری به عنوان استاندار قم از هیئت دولت رای اعتماد گرفت و از زحمات سیدمحمدتقی شاهچراغی تشکر شد.

وام قرض الحسنه

وام قرض الحسنه اربعین 

برقراری ارتباط وثیق با علما و مراجع عظام تقلید، خدمت‌گزاری به زائرین حرم مطهر حضرت معصومه(س) و تلاش مجدانه برای توسعه استان قم از جمله تاکیدات رئیس جمهور به استاندار جدید قم بود.

در این جلسه استاندار خوزستان نیز گزارشی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته برای توسعه استان خوزستان و پیگیری تصمیمات و اجرای مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت و همچنین نیازمندی‌های توسعه این استان ارائه کرد.