به گزارش پایگاه خبری نشان :

 قیمت خودرو محصولات ایران خودرو امروز دوشنبه پنجم اردیبهشت 1402 کاهش یافت . قیمت خودرو پژو ۲۰۷ دنده‌ای تنها محصول ایران خودرو بود که امروز افزایش قیمت را تجربه کرد و با دو میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۸۸ میلیون تومان رسید.قیمت خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک، اما سه میلیون تومان کاهش قیمت داشت و ۵۵۶ میلیون تومان معامله شد.  قیمت خودرو دنا تیپ یک با یک میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۳۸۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با دو میلیون تومان کاهش به ۲۷۷ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ دو با یک میلیون تومان کاهش به ۳۰۰ میلیون تومان رسید. تندر ۹۰ هم امروز ۱۰ میلیون کاهش قیمت را تجربه کرد و در بازر آزاد خودرو امروز ۳۵۵ میلیون تومان به فروش رسید.جزئیات قیمت خودرو را در این خبر می خوانید . 

قیمت خودرو امروز 12 شهریور 1402، پس از استراحت دو روزه به دلیل تعطیلات آخر هفته، از آغاز روند معاملات امروز، با تغییر همراه بود. تعداد محصولاتی که افت قیمتی داشتند به نسبت بیشتر بوده و به اصطلاح دیگر، تعداد فروشندگان بازار بیشتر از خریداران آن است.

 

قیمت خودروهای فرسوده از چند روز گذشته در اثر انتشار یک خبر کذب، دچار افزایش وحشتناکی شد. انتظار می‌رفت که اثر این افزایش قیمت در خودروهای صفر کیلومتر نیز دیده شود؛ اما با آغاز دوباره روند معاملات، می‌توان مشاهده کرد که نه‌تنها افزایش آن‌چنانی در بازار به چشم نمی‌خورد، بلکه شدت افت قیمت در برخی از خودروها بیشتر نیز شده است.

قیمت خودرو

قیمت خودرو

قیمت خودروهای داخلی نسبت به سایر بازار، از تغییرات کمی برخوردار است.

شاهین G که گران‌ترین خودروی تولیدی شرکت سایپا به شمار می‌رود، با افت تنها یک میلیون تومان، به نرخ 564 میلیون تومان رسید.

پژو 206 تیپ 2 با مدل 1401 از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت ایران خودرو بود که سال گذشته توقف تولید خورد. این خودرو نسبت به روز گذشته حدود پنج میلیون تومان کاهش دارد و در کانال 460 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i دنده دستی که رکورددار افت قیمت از آغاز امروز است، حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر شده و به نرخ 603 میلیون تومان رسید.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ، تنها خودروی داخلی بازار به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود یک میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت 728 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

قیمت خودرو 12  شهریور 1402

قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به داخلی‌ها، تغییرات بیشتری دارد.

بسترن B30 با مدل 1400 که از دو سال گذشته توسط گروه بهمن توقف تولید خورد، امروز با یک افت 50 میلیون تومانی دیگر، همه را متعجب کرد. به این ترتیب سدان تولیدی بهمن از آغاز معاملات امروز به نرخ یک میلیارد و 50 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

چری تیگو 7IE از کراس‌اوورهای تولید مدیران خودرو بوده که حدود 20 میلیون تومان ارزان‌تر شده و با نرخ یک میلیارد و 400 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو پنج نفره یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور محسوب می‌شود که با افت 20 میلیونی، به نرخ یک میلیارد و 450 میلیون تومان رسیده است.

کراس‌اوور T5 شرکت فردا موتورز نیز با کاهش چشم‌گیر 50 میلیون تومانی در یک روز، وارد کانال یک میلیارد و 470 میلیون تومان شد.

باتوجه به اینکه نرخ ارز در زیر کانال 50 هزار تومان در حال نوسان بوده و از روز گذشته اخباری مبنی‌بر تحویل تعداد دیگری از چانگان‌های وارداتی توسط شرکت سایپا به گوش می‌رسد، احتمال دارد که قیمت خودروها، بیش از این نیز ریزش داشته باشد و یا حداقل، در همان نرخ‌های خود، ثابت بمانند.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج‌سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M۱۵ مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C۳ و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.