به گزارش پایگاه خبری نشان :

نیکو اصغری - خبرنگار نشان آنلاین ، از سال گذشته وام فوری فرزندآوری به عنوان تسهیلات تشویقی از طرف دولت برای زوج های جوان در نظر گرفته شده است.مبلغ این وام 150 میلیون است و شرایط دریافت راحتری نسبت به بقیه وام های فوری و قرض الحسنه دارد . اما در این میان بسیاری از زوج های جوانی که فرزند دار شده اند برای دریافت وام فوری فرزندآوری به بانک مراجعه کرده اند اما به علت کسری بودجه در این بخش بانک ها قادر به پرداخت وام به متقاضیان نشده اند.حال این سوال پیش می آید که برای دریافت وام فوری فرزندآوری چه مدت باید در نوبت ماند؟ در ادامه به اخباری جدید در خصوص وام فوری فرزندآوری می پردازیم.

وام فوری

جزئیات جدید از وام فوری فرزندآوری

وزیر اقتصاد گفت: در حوزه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در طول سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۳ هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۸۲۳ هزار و ۶۵۳ نفر پرداخت شده و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا ۳۱ خرداد ماه، ۸ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴۱ هزار و ۵۸۹ نفر اعطا شده است.

از ابتدای سال تا ۲۰ تیر به ۳۹۴ هزار متقاضی وام ازدواج و فرزند، نزدیک به ۵۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است؛ ۲۰۴ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۴۱.۲ همت دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

همچنین بنابر اعلام بانک مرکزی تاکنون ۱۹۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان رشد ۹۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

در همین حال از تیر سال ۱۴۰۱ تاکنون در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۲۷۷ هزار و ۵۳۶ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۲۴۳ هزار و ۶۸۵ نفر به میزان ۱۴.۲ همت تسهیلات دریافت کرده‌اند.

مقایسه این آمار با آمار پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری شبکه بانکی از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه سال جاری نشان می‌دهد که فقط در ۲۰ روز از تیر ماه ۱۰۹ هزار نفر به دریافت کنندگان این تسهیلات اضافه شده و در همین بازه قریب به ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری پرداخت شده است.

از ابتدای سال جاری تا ۳۱ خرداد ماه امسال، ۱۴۳ هزار و ۴۸۵ نفر معادل ۲۸ هزار و ۹۸۲ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج دریافت کرده اند.

براساس این گزارش، متقاضیان در صف دریافت وام ازدواج تا ۳۱/۰۳/۱۴۰۲ تعداد ۳۰۵هزار و ۹۹۸ نفر هستند که از این تعداد ۶۶ هزار و ۴۴۳ نفر با تکمیل مدارک در مرحله تکمیل مدارک و انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات قرار دارند. علاوه بر این از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون ۴ هزار و ۶۸۱ هزار ایثارگر از این تسهیلات به مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان استفاده کرده‌اند.

در حوزه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در طول سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۳ هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۸۲۳ هزار و ۶۵۳ نفر پرداخت شده و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا ۳۱ خرداد ماه، ۸ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴۱ هزار و ۵۸۹ نفر اعطا شده است.

دراین بخش تعداد متقاضیان در صف از ابتدای سال ۳۰۷هزار و ۵۲۰ نفر است.

افرادی که مشتریان بانک آینده هستند و برای خرید کالا کمبود نقدینگی دارند، می‌توانند برای «وام خرید کالا» این بانک درخواست دهند. این تسهیلات ۲۰۰ میلیونی در قالب کارت اعتباری به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

کسانی که امکان دریافت وام ۲۰۰ میلیونی بانک آینده را دارند که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه افتتاح کنند. سود این وام ۱۸ درصد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن ۶۰ ماه است. این تسهیلات به افرادی اعطا می‌شود که در یکی از شعب بانک آینده سپرده قرض الحسنه داشته باشند. لازم به ذکر است افرادی امکان درخواست این وام را دارند که قبلا از تسهیلات کارت اعتباری استفاده نکرده باشند. ضمنا پرداخت این وام باعث مسدودی سپرده خواهد شد و افراد امکان استفاده حساب خود را ندارند.

با توجه به نرخ  تسهیلات، سود و مدت زمان بازپرداخت، میزان هر قسط ۵ میلیون و ۷۸ هزار و ۶۸۵ تومان است. کل سود وام ۱۰۴ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۱۲۹ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن ۳۰۶ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۱۲۹ تومان خواهد بود.

وام فوری

وام فوری بانک آینده  با شرایط جدید 

بانک آینده سال ۱۳۹۳ فعالیت خود راشروع کرد و در قالب بانکداری شرکتی، اختصاصی و الکترونیکی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. این بانک انواع تسهیلات خرید کالا و وام‌های دیگر را هم به مشتریان واجد شرایط می‌پردازد. این بانک در تیرماه امسال بالغ بر هزار و ۲۳۰ فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت کرد.

همواره بانک آینده در جهت گسترش بسترهای مناسب بانکی برای مشتریان، کارآفرینی و … تلاش می‌کند. اخیرا در راستای این مهم، بانک آینده و شرکت پژوهش و توسعه ناجی تفاهم نامه‌ای امضا کردند.

خانواده‌های فاقد مسکن که تاکنون تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند می‌توانند به شش بانک عامل برای دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن مراجعه کنند.

تمامی خانواده‌هایی که دارای فرزند سوم متولد سال ۱۳۹۹ به بعد هستند و صاحب خانه نیستند، واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله و کارمزد حداکثر ۴ درصد ‌هستند.

تقاضای دریافت وام باید توسط سرپرست خانوار یا نماینده قانونی آن به بانک اعلام شود و احراز ولادت فرزند متقاضی باید با مشاهده اصل شناسنامه زوجین، شناسنامه فرزند متولد شده و استعلام از سامانه‌های ثبت احوال توسط بانک انجام می‌شود.

صحابی ، معاون اعتبارات بانک مرکزی در رابطه با بررسی صحت نداشتن مسکن توسط افراد متقاضی پیشتر گفت: وقتی متقاضی به شعبه مراجعه می‌کند، بانک نمی‌تواند تشخیص دهد که متقاضی فاقد خانه هست یا خیر که در حال رایزنی با وزارت راه و شهرسازی هستیم که این امکان را به صورت یک لینک در اختیار شعب قرار دهند. 

وی در ادامه بیان کرد که منتظر این لینک نماندیم و از بانک‌ها خواستیم که برای این که قانون لازم الاجراست، وضعیت متقاضی را در سامانه سمات بانک مرکزی رصد کنند و اگر متقاضی تسهیلات مسکن یا جعاله فعالی نداشت، این تسهیلات را به آنها پرداخت کنند.

به این بانک‌ها بروید و وام بگیرید

افراد متقاضی دارای شرایط میتوانند برای دریافت وام مذکور به یکی از ۶ بانک مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک مراجعه کنند.

در این رابطه بانک‌ها مکلفند علاوه بر اعتبارسنجی متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند. مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به‌عهده بانک مرکزی و بانک‌های عامل و همه مدیران و کارکنان ذی‌ربط است. عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی‌صلاح است.