به گزارش پایگاه خبری نشان :

این امر موجب شد که برای یک تحقیق در دانشگاه هالیوود، ۲۱۰۰۰ دختر و پسر از سراسر جهان جمع شوند که این افراد از لحاظ وزن، قد، سایز سر و توانایی ذهنی و ماه تولد کاملا با هم فرق داشتند.

محققان علاوه بر ماه تولد به این موضوع اشاره کردند که رژیم غذایی مادر در دوران بارداری، هورمون‌ها، دمای بدن و قرارگرفتن در معرض آفتاب یا ویروس‌ها و عفونت‌ها به‌شدت در شخصیت کودکان تاثیرگذار خواهد بود و با توجه به همین فاکتورها محققان دریافتند که کودکانی که در فصل بهار و زمستان متولد شده‌اند رشد حرکتی سریع‌تری نسبت به سایر کودکان در فصل‌های تابستان و پاییز دارند برای همین هوش بالاتری دارند.

در این مطالعه کودکانی که متولد ماه‌های بهار و زمستان بودند، قدبلندتر، وزن بیشتر و دور سر بیشتری در سن هفت سالگی داشتند. همچنین نمرات آنها در دوران مدرسه بالاتر بود. کودکان متولد فصل بهار و زمستان در سن هفت سالگی حدودا ۲۱۰ گرم از دیگر همسن و سالان خود سنگین‌تر و ۰.۱۹ سانتی متر از بقیه بلندتر بودند. البته که کودکان زمستان در قد و کودکان بهار در وزن عدد بیشتری را نشان می‌دادند.

در سال‌های اخیر نیز محققان در آلمان مطالعاتی را در این مورد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد متولد پاییز عمر طولانی‌تری نسبت به بقیه خواهند داشت و در سنین پیری مریضی خاصی نخواهند داشت. البته که سبک زندگی نیز در این امر بسیار مهم خواهد بود.

حتی ماه تولد می‌تواند روی خوشبین‌بودن یا بدبین‌بودن کودک و یک فرد در جامعه تاثیرگذار باشد. در این مورد می‌توان گفت که افراد متولد بهار خوشبین‌تر از دیگران هستند. دلیل این تفاوت‌ها را می‌توان دما، بارش باران و اشعه فرابنفش در هر فصل دانست.»