به گزارش پایگاه خبری نشان :

بهزاد نورایی؛ بازنشستگان به دلایل مختلفی از جمله طولانی‌تر شدن عمر، تورم و تغییر در شرایط اقتصادی، نیاز به حقوق و مزایای نسبت به بازه زمانی کاری خود دارند. اما مشکل اصلی در اینجاست که حقوق و مزایای بازنشستگان با توجه به تغییرات اقتصادی و نرخ تورم همسان نشده‌اند و این امر موجب نارضایتی و مشکلات برای بازنشستگان شده است.

در سال‌های اخیر، تلاش‌هایی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در ایران صورت گرفته است، اما با توجه به پیچیدگی موضوع، هنوز به یک تسویه کامل و رضایت‌بخش برای همه بازنشستگان نرسیده‌ایم. این موضوع باعث بروز اعتراضات و تظاهرات بازنشستگان در گذشته شده است.

دولت و مقامات مسئول برای حل این مشکلات، باید به تورم و تغییرات اقتصادی توجه کنند و سیاست‌های مناسبی را برای همسان‌سازی حقوق و مزایای بازنشستگان پیاده کنند. ضمن اینکه نیاز به مدیریت مالی صحیح و پایدار نیز احساس می‌شود تا بتوان به طور دقیقتری به نیازهای بازنشستگان پاسخ داد.

اما در کل، باید توجه داشت که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یک مسئله پیچیده است و نیاز به بررسی و تحلیل دقیق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد. آینده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در ایران بستگی به تدابیر و سیاست‌هایی دارد که دولت و مقامات مربوطه اتخاذ می‌کنند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری یک مطالبه به حقی است و عملیاتی سازی این مسئله، وظیفه مجلس و دولت است.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری وظیفه مجلس و دولت است

حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه نبرد روایت‌ها در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسئله همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری یک مطالبه به حق بازنشستگان بوده و این وظیفه مجلس و دولت است و عملیاتی سازی این موضوع به شکل ویژه در دستور کار است.

وی افزود: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به تصویب رسیده و بنابر فرموده مقام معظم رهبری، عملیاتی سازی این موضوع در برنامه هفتم توسعه پیگیری ویژه خواهد شد.

 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نبرد روایات در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین تقابل‌های سرتاسر جهان است و ما باید در این نبرد، در حوزه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دیگر بخش‌های زمان گذشته و حال، اقدامات فعال‌تر و تولیدات مناسبی در دستور کار باشد.

حاج بابایی تصریح کرد: کتاب حاج جلال در سطح کشور مورد توجه بسیار ویژه بوده و این کتاب به چندین زبان زنده دنیا ترجمه و در کشورهای مختلف دنیا مورد استقبال قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در سطح استان اردبیل بیش از 100 جلد کتاب در موضوعات دفاع مقدس چاپ و منتشر شده است و باتوجه به پتانسیل‌های موجود استان اردبیل در حوزه نویسندگان،  انتظار می‌رود تا تولیدات استان اردبیل در حوزه دفاع مقدس افزایش پیدا کند.