به گزارش پایگاه خبری نشان :

نعیمه نظام‌ دوست تنها بازیگری بود که در مراسم تشییع پیکر پروانه معصومی در تهران حضور داشت. مراسم خاکسپاری پروانه معصومی ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ چهارشنبه (هشتم آذر ماه) در امامزاده ابوطالب منطقه فرحزاد برگزار شد.  زنده یاد پروانه معصومی در واقعیت نام متفاوتی داشت ولی از آنجایی که خودش از نام شناسنامه ایی اش استفاده نمیکرد ، همه ما او را با نام پروانه معصومی می شناختیم. پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت. پروانه معصومی بازیگر که چند سالی بود در گیلان زندگی می‌کرد ساعتی قبل در صومعه سرا درگذشت.

 

پروانه معصومی

 

پروانه معصومی نامش چه بود و چند سال داشت؟

پروانه معصومی یکی از بازیگرانی بود که ما او را با نام اصلی اش نمی شناختیم و در واقعت نام دیگری داشت که پس از انتشار خبر فوت پروانه معصومی، برای برخی جزئیات این چنینی اهمیت بیشتری پیدا کرد.

اسم اصلی پروانه معصومی، سکینه کبودرآهنگی بود ولی با نام دیگری به عنوان بازیگر فعالیت می کرد و اینطور که پیداست، او پس از ازدواج نام خانوادگی خود را به نام خانوادگی همسرش، مسعود معصومی تغییر داده و نام پروانه را برای خود انتخاب کرده و از این رو کسی او را با نام سکینه کبودرآهنگی نمی شناخت.

 

پروانه معصومی

 

پروانه معصومی و رامبد جوان در خندوانه

او دلیل کوچ خود را چنین توضیح داد:«شلوغی های تهران یکی از دلایل بود و دلیل بعدی، کرایه های خیلی گران خانه ها. علاوه بر این ها سال 53 من در آن منطقه از «صومعه سرا» فیلمی بازی کرده بودم و آرزو داشتم بالاخره روزی آنجا زندگی کنم. در نهایت 20 سال قبل نیما (پسرم) آنجا برایم خانه ساخت.»

معصومی در پاسخ به اینکه نخستین خاطره ای که به یاد دارد چیست، چنین پاسخ داد:«اولین خاطره من مال وقتی است که دو سال و نیم سال داشتم. من وخواهر بزرگترم با مادرم به خانه دایی رفتیم. مادرم، من را جلوی در خانه آنان رها کرد و رفت داخل و من ماندم جلوی در و از ترس گریه می کردم. آنجا حس ترس از گم شدن را تجربه کردم و همین حالا هم از گم شدن می ترسم.»

او همچنین وقتی جوان از او پرسید در زندگی از چه چیز بیشتر می ترسد، گفت:«از سوسک می ترسم. ما در باغ خیلی مار داریم، اما اصلا از آن ها نمی ترسم، ولی سوسک نه. اگر سوسک در خانه دیده شود من دیگر نمی روم.»

جوان در ادامه به همکاری با معصومی در سریال «نشانی» اشاره کرد و معصومی هم در ادامه خاطره ای از روزهای همکاری با جوان مطرح کرد:«روز اول یا دوم شروع کار بود شما من را راهنمایی می کردید که من گفتم چشم، آقای جوان گفتند بازیگر حرفه ای این است که حرف کرگردان را می پذیرد.