به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار شکیبا بقال زاده: امروز خبر تلخی درخصوص درگذشت بازیگر مشهور سینما اعلام شد. مطمئنا بیشتر ما با این بازیگر توانمند خاطره داشته ایم.این بازیگر مشهور بدلیل بیماری دردناک در منزل درگذشت. جزئیات درگذشت این بازیگر معروف را با هم در ادامه مطلب می خوانیم.

«آندره بروگر» هنرپیشه آمریکایی مجموعه‌های تلویزیونی پرمخاطبی همچون «بروکلین نه-نه» درگذشت.

آندره بروگر (به انگلیسی: Andre Braugher) (زاده ۱ ژوئیه ۱۹۶۲) بازیگر آمریکایی بود.

«آندره بروگر» بازیگر برنده دو جایزه «امی»‌ که در مجموعه‌های تلویزیونی همچون «بروکلین نه-نه» و «قتل: زندگی در خیابان»‌ حضور داشت، روز دوشنبه پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۶۱ سالگی درگذشت.

«بروگر» بیش‌تر برای بازی در نقش «کاپیتان ریموند هالت»‌ در سریال «بروکلین نه - نه»‌ شناخته می‌شود که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ روی آنتن رفت.

او در سال ۱۹۹۸ برای ایفای نقش کارآگاهی به نام «فرانک پمبلتون»‌ در سریال «قتل: زندگی در خیابان»‌ برنده جایزه «امی» بهترین بازیگر مرد نقش اول شد. «بروگر» همچنین یک جایزه «امی» دیگر را در سال ۲۰۰۶ برای بازی در نقش یک مجرم حرفه‌ای در «سارق» کسب کرد.

درگذشت

«بروگر» در شیکاگو متولد و از دانشگاه «استنفورد» فارغ‌التحصیل شد. او نخستین‌بار در فیلم «شکوه»‌ و در نقش یک سرباز در سینما ظاهر شد. این هنرپیشه همچنین در مجموعه تلویزیونی «هک» که از ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ پخش شد در نقش یک کارآگاه مقابل دوربین رفت.

«بروگر» برای بازی در مجموعه سریال درام «مردان یک سن مشخص»‌ دو بار به عنوان نامزد در شاخه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل جوایز «امی» معرفی شد.

او در کنار مجموعه‌های تلویزیونی در فیلم‌های سینمایی همچون «شهر فرشتگان»، «فراوانی»، «پوزئیدون»،‌«آواز دونفره»، «مه»‌ و «ترس کهن» بازی کرد.

آندره بروگر در سن 61 سالگی درگذشت

آندره بروگر به خاطر بازی در نقش کاپیتان ریموند هولت در سریال تلویزیونی Brooklyn No No که از سال 2013 تا 2021 پخش شد، شناخته شده است. او همچنین در سریال تلویزیونی «قتل: زندگی در خیابان» نقش کارآگاه فرانک پمبلتون را بازی کرد که برای آن در سال 1998 برنده جایزه امی بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. او همچنین در سال 2006 برای بازی در نقش یک جنایتکار حرفه ای در فیلم دزد برنده جایزه امی شد.

آندره بروگر در شیکاگو به دنیا آمد و از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد. او ابتدا در فیلم «گلوری» به عنوان سرباز ظاهر شد و بعداً در سریال «هک» نقش کارآگاه را بازی کرد. «آندره بروگر» دو بار نامزد جوایز امی در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای سریال درام «مردان عصر متفاوت» شده است. او همچنین در فیلم‌هایی چون «شهر فرشتگان»، «فراوانی»، «پوزیدون»، «آواز دوفره»، «مه» و «وحشت قدیمی» بازی کرد.

درگذشت

فیلم‌شناسی آندره بروگر

مه

فاصله قابل توجه

کوجک

افتخار

قانون شکنان بیتاون

شهر فرشته‌ها

دوئت

این خشم است

نظر شما در مورد مرگ آندره بروگر چرا؟ آثار این بازیگر را دیده اید؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید.