به گزارش پایگاه خبری نشان :

غلامعلی نیک فهم امروز، اول فروردین ماه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای استان گیلان در طرح نوروزی، اظهار کرد: از ۲۴ لغایت ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲، ۴۰۰ هزار و ۷۴۳ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش در ورود را نشان می دهد.

وی همچنین از خروج تعداد ۲۸۵ هزار و ۹۶۸ وسیله نقلیه از استان در بازه مذکور خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد کاهش در خروج از استان داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین - رشت با ۲۰۹ هزار و ۹۳۴ وسیله نقلیه بوده است، تصریح کرد: محور رامسر - چابکسر نیز با ۱۱۲ هزار و ۴۶۴ وسیله نقلیه، دومین محور ورودی پرتردد استان بوده است.

نیک فهم متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان را ۶۱۷ وسیله نقلیه در ساعت دانست و خاطرنشان کرد: اوج تردد در محورهای استان در روز دوشنبه، ۲۸ اسفندماه با متوسط تردد ۶۶۸ وسیله نقلیه در ساعت به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی استان، مربوط به محور امامزاده هاشم - رشت با متوسط تردد روزانه ۵۵ هزار و ۷۸۵ وسیله نقلیه در روز و پس از آن محور لاهیجان - لنگرود با متوسط تردد روزانه ۴۵ هزار و ۸۷۰ وسیله نقلیه در روز است.

ایسنا