به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، این افزایش عرضه البته در سایر مناطق شهر تهران نیز به چشم می‌‌خورد و یک دلیل مهم آن نزدیک شدن به مقطع جابه‌‌جایی‌‌هاست.

 یک مشخصه مهم بازار مسکن این دو منطقه، غلبه فایل‌‌های با متراژ بالاتر نسبت به فایل‌‌های ریزمتراژ، است. به طوری که برخی از متقاضیان آپارتمان‌‌های ریزمتراژ، برای اجاره این واحدها در این دو منطقه با کمبود فایل روبه‌رو هستند.

یک موضوع مهم دیگر در این زمینه مربوط به سطح بهای پیشنهادی در بازار اجاره است. به طور متوسط و در ۶۰ مورد فایل مورد بررسی عرضه شده به بازار اجاره مسکن مناطق ۴ و ۵ در روز گذشته، موجرها برای یک واحد مسکونی با متوسط متراژ ۸۲ مترمربع به طور میانگین ۸۵۰ میلیون تومان رهن کامل درخواست کرده‌‌اند.

متوسط اجاره‌‌بهای ماهانه برای چنین واحدی در فایل‌‌های عرضه شده ۶ میلیون تومان و میانگین پول پیش (رهن) هم ۶۵۰ میلیون تومان بوده است. میانگین اجاره‌‌بهای ماهانه مسکن بر اساس نرخ‌های پیشنهادی روز گذشته هم حول و حوش ۳۱۰هزار تومان به ازای هر مترمربع بوده است.

اجاره مسکن

علاوه‌بر این، مسئله قیمت اجاره و مبلغ ودیعه نیز باعث شده تا دانشجویان بیشتر به سمت مناطق مرکزی، جنوبی و شرقی تهران برای اجاره خانه بروند. بنابراین در ادامه این مطلب به بررسی هزینه اجاره مسکن در مناطقی از تهران که به نسبت جاهای دیگر ارزان‌تر است، خواهیم پرداخت.

یک واحد 38 متری نوساز در میدان نامجو با 200 میلیون تومان ودیعه و کرایه ماهانه 6 میلیون تومان قابل اجاره است.

واحد دیگری در نظام‌آباد با زیربنای 63 متر دارای دو اتاق خواب و سنی حدود 10 سال با 250 میلیون تومان ودیعه و کرایه 7 میلیون و 500 هزار تومان اجاره داده می‌شود. در همین محله می‌توانید یک واحد آپارتمان ۵۳ متری 21 ساله را با 200 میلیون تومان ودیعه اجاره کنید. کرایه این خانه ماهیانه 6 میلیون تومان است.

برای اجاره آپارتمان 50 متری در استاد معین با یک اتاق و سنی حدود 5 سال، به 300 میلیون تومان ودیعه نیاز دارید و باید ماهیانه 7 میلیون تومان کرایه دهید. این واحد را با 250 میلیون تومان ودیعه و 9 میلیون تومان کرایه نیز می‌توانید اجاره کنید.

اگر قصد دارید تا در شرق تهران ساکن باشید، می‌توانید با ودیعه 300 میلیون تومانی یک واحد آپارتمان با زیربنای ۵۵ متر و سنی حدود 15 سال را اجاره کنید. کرایه ماهیانه این واحد 6 میلیون تومان است. همچنین، یک آپارتمان 70متری در تهران‌نو که 21 سال سن دارد و دارای یک اتاق خواب است را با مبلغ 200 میلیون تومان ودیعه می‌توانید اجاره کنید. کرایه ماهیانه این واحد نیز 8 میلیون تومان است.

اجاره واحد دیگری با 45 متر زیربنا در حالی که 18 سال از ساخت آن می‌گذرد با 200 میلیون تومان ودیعه و 6 میلیون تومان کرایه ماهیانه امکان‌پذیر است.

قیمت اجاره آپارتمان در محله تجریش تهران (فروردین ۱۴۰۳)

محله متراژ مشخصات مبلغ ودیعه (تومان) مبلغ اجاره (تومان)
تهرانپارس شرقی ۶۰ متر سال ساخت ۱۳۹۰ - ۱ خوابه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳٬۰۰۰٬۰۰۰
شمشیری ۵۵ متر سال ساخت ۱۳۹۵ - ۱ خوابه ۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴٬۰۰۰٬۰۰۰
استاد معین ۵۰ متر سال ساخت ۱۳۹۸ - ۱ خوابه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۷٬۰۰۰٬۰۰۰
شهرک کاروان ۴۵ متر سال ساخت ۱۳۸۰ - ۱ خوابه ۲۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳٬۰۰۰٬۰۰۰
تهران‌نو ۷۰ متر سال ساخت ۱۳۸۲ - ۱ خوابه ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۸٬۰۰۰٬۰۰۰
باغ خزانه ۶۳ متر سال ساخت ۱۳۹۲ - ۱ خوابه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴٬۰۰۰٬۰۰۰
امیریه ۳۵ متر سال ساخت ۱۳۹۰ - ۱ خوابه ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳٬۰۰۰٬۰۰۰
سلسبیل ۶۵ متر سال ساخت ۱۳۷۶ - ۱ خوابه ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۶٬۵۰۰٬۰۰۰
امیر بهادر ۷۵ متر سال ساخت ۱۳۹۲ - ۲ خوابه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۶٬۰۰۰٬۰۰۰
شمیران‌نو ۵۰ متر سال ساخت ۱۳۹۰ - ۱ خوابه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴٬۰۰۰٬۰۰۰