به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرنگار:الهام کریمی، برای حمایت از مستاجرین، دولت اقدام به ارائه  وام ودیعه مسکن  کرده که این روند از سال پیش آغاز شده و ادامه دارد. متقاضیانی که با چالش‌های مالی برای تأمین ودیعه مسکن خود مواجه بوده و از حمایت مالکین ملک در این شرایط اقتصادی محروم‌اند، می‌توانند با بررسی دقیق شرایط این وام، نسبت به ثبت نام وام اجاره مسکن و دریافت آن اقدام نمایند. این

مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است؟

مبلغ وام ودیعه مسکن در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. در سال‌های قبل قیمت وام مسکن برابر با ۱۰۰ میلیون بود که این مبلغ به ۲۰۰ میلیون برای اسکان در شهر تهران افزایش یافته است که البته این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ثبت رسیده است. ناگفته نماند که این وام در مبلغ متغییری برای متقاضیان باتوجه به محل سکونت آن‌ها یا شرایط متقاضی ارائه می‌شود و شما بایستی قبل دریافت وام در مورد قیمت روز وام مسکن تحقیقات لازم را انجام دهید. در صورتی که در روستا ساکن باشید نیز می‌توانید با ارائه مدارک خود برای کسب وام ودیعه مسکن ثبت‌نام نمایید. طبق تحقیقات تغییرات زیر برای سال ۱۴۰۳ لحاظ گشته است:

۲۰۰میلیون تومان برای کلان‌شهر تهران

۱۵۰ میلیون تومان برای مراکز استان‌ها

۱۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرهایی که بالاتر از ۲۰۰ نفر جمعیت دارند.

بازپرداخت و اقساط وام ودیعه مسکن به چه صورت است؟

براساس آخرین تحقیقات، وام ودیعه مسکن با ۱۸ درصد سود برای متقاضیان داده می‌شود. بازپرداخت وام ودیعه مسکن به صورت ۵ ساله است؛ اما ممکن است مدت پرداخت اقساط وام باتوجه به مبلغ آن، بانک مورد نظر یا محل اسکان متقاضی متغییر باشد.

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن

زمان ثبت‌نام برای وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ برای ماه خرداد بود که در تاریخ ۱۲ خرداد ماه ثبت‌نام برای این وام آغاز شد. شما در سامانه‌های بانک مورد نظر خود می‌توانید زمان اعطای وام ودیعه مسکن را مشاهده کرده و در زمان معین شده اقدام به ثبت‌نام نمایید.

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن

نحوه ثبت نام برای وام ودیعه مسکن

مراحل ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن ممکن است برای بسیاری از افراد کار دشواری باشد؛ ازاین‌رو می‌توانید این کار را به کافی نت آنلاین بسپارید. کافی‌نت آنلاین تمامی خدمات مربوط به ثبت‌نام و پیگیری انواع وام چون وام مسکن را برای متقاضیان به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد. همچنین این راه برای افرادی که قادر به مراجعه حضوری به کافی‌نت و بانک نیستند، انتخاب ایده‌آلی است.

یکی از روش‌هایی که دولت برای یاری رساندن به مستجران در پیش گرفته ارائه وام ودیعه مسکن است.

این وام متقاضیان بسیاری دارد، ازاین‌رو اگر شرایط ذکرشده را داشتید اقدام به ثبت‌نام نمایید. این وام تنها به افراد متاهل ارائه می‌شود و آقایان یا خانم‌های مجرد نمی‌توانند آن را کسب کنند. همچنین برای دریافت این وام بایستی ۵ سال در شهر موردتقاضای خود سکونت کرده باشید. این وام را می‌توانید از بسیاری از بانک‌هایی چون مسکن، ملی، ملت، پاسارگاد، صادرات، گردشگری، تجارت، آینده، سامان، سپه، اقتصادنوین و… دریافت کنید.

منبع:اندیشه معاصر