به گزارش پایگاه خبری نشان :

البته بسیاری تصور می‌کنند برای خرید انواع لاستیک باید صبح زود به نمایندگی یا کارخانه‌های تولیدکننده لاستیک مراجعه کنند و به همین دلیل قید خرید آن را می‌زنند یا فکر می‌کنند که ثبت نام لاستیک دولتی شامل محصولات باکیفیتی مثل کویر تایر نمی‌شود و اصلاً ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر امکان‌پذیر نیست.

این در حالی است که برای ثبت نام لاستیک دولتی کویر ۴ روش مختلف وجود دارد که ۳ مورد از آن‌ها اینترنتی است و بیشتر فرایند آن‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود. در این مقاله هر ۳ روش و نکات آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم.

۴ روش برای خرید لاستیک دولتی کویر

اگر عمر مفید لاسیتک های خودرو شما به پایان است، وقت آن است که با این روش‌ها آشنا شوید. ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر به ۲ صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود که در ادامه با تمامی روش‌های خرید آنلاین و حضوری کویر تایر دولتی آشنا می‌شوید./خبرجو۲۴

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر از طریق سایت kavirtire.ir

لازم به ذکر است که سامانه فروش آنلاین سایت کویر تایر (kavirtire.ir) همیشه فعال نیست و ممکن است برای ثبت نام کویر تایر دولتی مجبور شوید از روش‌های دیگر اقدام کنید. اگر این سامانه فعال بود، باید گام‌های زیر را برای خرید لاستیک کویر به قیمت دولتی طی کنید:

وارد آدرس https://kavirtire.ir/esale شوید.

پس از مطالعه شرایط، تیک تأیید آن را در پایین صفحه بزنید و بعد روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو را وارد کنید.

کد ۷ رقمی ارسال شده به شماره موبایل مالک را وارد کنید. توجه کنید که این کد رمز ورود شما به سیستم هم محسوب می‌شود و به همین دلیل آن را به خاطر بسپارید.

در مرحله بعد باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی مالک، ایمیل، آدرس دقیق پستی و کد پستی مالک را وارد کنید. ورود تمامی این اطلاعات اجباری است و باید هنگام وارد کردن آن‌ها دقت کنید تا تحویل لاستیک با مشکل مواجه نشود.

سپس شرکت سازنده خودرو، نوع و پلاک آن را وارد کنید.

تصویر اسکن پشت و روی کارت ملی و کارت خودرو را آپلود کنید. فرمت این تصاویر باید Jpg و حجم آن‌ها زیر ۱۰۰ کیلو بایت باشد.

پس از تأیید مدارک مجدداً وارد سایت شوید و از میان محصولات موجود، گزینه‌ای که با خودروی شما (از نظر سایز) تناسب دارد را انتخاب و به سبد خرید خود اضافه کنید.

پس از پرداخت هزینه پست و لاستیک، خرید شما نهایی می‌شود.

لاستیک‌ها نهایتاً تا یک هفته بعد به دست شما می‌رسند و هنگام تحویل مأمور پست مدارک هویتی و کارت خودروی شما را بررسی می‌کند و بعد لاستیک را تحویل می‌دهد.

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر از طریق سامانه تخصیص تایر

در این روش باید وارد سایت دولتی www.kala.ntsw.ir شوید و پس از پایان ثبت نام لاستیک دولتی در این سایت، باید خودتان برای دریافت لاستیک به نمایندگی موردنظر مراجعه کنید. مراحل خرید کویر تایر دولتی از این سایت به شرح زیر است:

بهتر است در ساعت‌های ۹:۳۰ و ۱۵:۳۰ که موجودی سایت به روز می‌شود وارد آن شوید.

کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو را وارد کنید.

کد اعتبارسنجی ارسال شده به شماره موبایل را وارد کنید.

شماره شاسی و شماره موتور را وارد کنید.

سایز و سایر مشخصات لاستیک موردنظرتان را وارد کنید. برای دانستن این مشخصات، کافی است نگاهی به لاستیک‌های فعلی خود بیندازید یا یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید.

در مرحله بعد باید استان، شهر و نمایندگی موردنظر را از لیست موجود انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید برندهای موجود را هم ببینید.

فیش رزرو نوبت را پرینت بگیرید.

با در دست داشتن فیش، کارت ملی، کارت بانکی به نام مالک و مدارک خودرو، در زمان مقرر به نمایندگی مراجعه و لاستیک خود را تحویل بگیرید.

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر در سایت‌های عاملین فروش اینترنتی

به گزارش خبرجو۲۴، سایت شرکت کویر چند سایت را به عنوان عاملین فروش اینترنتی خود معرفی کرده که خرید از آن‌ها مشابه سایر فروشگاه‌های اینترنتی است و لاستیک کویر تایر دولتی را به همان قیمت سایت کویر تایر و سامانه تخصیص تایر به شما می‌فروشند. همچنین این عاملین فروش اینترنتی هم لاستیک را درب خانه به شما تحویل می‌دهند.

ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر به صورت حضوری

برای خرید حضوری لاستیک دولتی کویر، باید به یکی از نمایندگی‌های این شرکت که مشخصات آن‌ها در kavirtire.ir/representatives درج شده، مراجعه کنید. برای خرید حضوری نیز باید همان مدارکی که در خرید از سامانه تخصیص تایر نام بردیم را همراه خود داشته باشید.

شرایط ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر

برای ثبت نام و خرید لاستیک دولتی کویر تایر، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

توجه کنید که برای این کار محدودیت خرید وجود دارد و با هر کد ملی و پلاک خودرو، امکان خرید یک جفت تایر در هر ۶ ماه وجود دارد.

یکی دیگر از شرایط ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر این است که مشخصات خودروی ثبت‌شده باید با مشخصات مندرج در کارت خودرو مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت، سفارش لغو خواهد شد.

در خرید حضوری، تحویل تایرها پس از تایید اطلاعات در سامانه جامع تجارت ایران و احراز هویت، با ارائه اصل کارت ملی و مدارک ماشین امکان‌پذیر است.

برای خرید اینترنتی، ابتدا باید در سایت کویر تایر ثبت‌نام کنید و مدارک لازم شامل اسکن رنگی کارت ملی و کارت خودرو (رو و پشت) با حجم کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت را بارگذاری نمایید. پس از تایید اطلاعات در سایت کویر تایر، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود اقدام به خرید کنید.

پیش از ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر، حواستان به نکات زیر باشد:

خرید و ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر فقط مخصوص مصرف‌کننده نهایی است.

در روش خرید اینترنتی، می‌توانید در هر ۶ ماه ۲ حلقه دریافت کنید؛ درحالی که در خرید حضوری، در هر سال می‌توانید ۲ حلقه لاستیک بخرید.

تایرهای ارسالی فقط به مالک خودرو و با ارائه کارت ملی تحویل داده می‌شوند.

در صورت عدم رعایت قوانین خرید اینترنتی، استفاده از مدارک جعلی و … ثبت نام باطل شده و مبلغ پرداختی پس از روشن شدن وضعیت پرونده حقوقی عودت داده می‌شود.

باید هزینه حمل و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را هم به قیمت لاستیک دولتی کویر اضافه کنید.

در صورت عدم مراجعه به نمایندگی در نوبت مقرر، نوبت شما می‌سوزد و باید مراحل ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر را از ابتدا طی کنید.

خرید لاستیک خودروهای شاسی‌بلند به صورت اینترنتی امکان‌پذیر نیست.

هنگام مراجعه به نمایندگی، باید حتماً لاستیک‌ها روی خودرو نصب شوند.

 

قیمت لاستیک کویر تایر دولتی چقدر است؟

قیمت لاستیک کویر تایر به سایز آن بستگی دارد. به عنوان مثال در بازار آزاد قیمت لاستیک کویر تایر مخصوص خانواده سمند و ال ۹۰ حدود ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است، درحالی‌که با ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر می‌توانید هر حلقه از این نوع لاستیک را با قیمت حدود ۸۴۰ هزار تومان بخرید.

از آنجایی که تخفیف لاستیک دولتی بین ۱۰ تا ۴۰ درصد است، در اینجا این تفاوت قیمت در حالت عادی و در تخفیف را مورد بررسی قرار دادیم و شما می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در این خصوص جدول زیر را بررسی بفرمایید:

سایز قیمت (هر حلقه) قیمت با تخفیف ۴۰%

۲۱۵.۶۰.۱۷ ۲.۵۲۰.۰۰۰ ۱.۵۱۲.۰۰۰

۲۱۵.۶۵.۱۶ ۲.۳۳۰.۰۰۰ ۱.۳۹۸.۰۰۰

۲۲۵.۶۵.۱۷ ۲.۶۵۰.۰۰۰ ۱.۵۹۰.۰۰۰

۱۸۵.۶۰.۱۴ ۱.۸۰۰.۰۰۰ ۱.۰۸۰.۰۰۰

۲۰۵.۶۰.۱۵ ۲.۱۵۰.۰۰۰ ۱.۲۹۰.۰۰۰

۲۲۵.۵۵.۱۸ – –

۱۸۵.۶۵.۱۵ ۱.۸۰۰.۰۰۰ ۱.۰۸۰.۰۰۰

۱۷۵.۶۰.۱۳ ۱.۸۰۰.۰۰۰ ۱.۰۸۰.۰۰۰

۱۷۵.۷۰.۱۳ – –

۲۳۵.۵۵.۱۹ – –

۲۲۵.۶۰.۱۸ – –

۲۰۵.۵۰.۱۶ ۱.۷۱۰.۰۰۰ ۱.۰۲۶.۰۰۰

۱۶۵.۶۵.۱۳ ۱.۸۰۰.۰۰۰ ۱.۰۸۰.۰۰۰

۲۰۵.۶۰.۱۴ ۲.۰۴۵.۰۰۰ ۱.۲۲۷.۰۰۰

۱۹۵.۶۰.۱۵ ۲.۰۲۰.۰۰۰ ۱.۳۵۰.۰۰۰

۲۳۵.۵۵.۱۸ ۲.۴۶۰.۰۰۰ ۱.۴۷۶.۰۰۰

۲۱۵.۴۵.۱۸ – –

۱۹۵.۶۵.۱۵ – –

۲۶۵.۶۵.۱۷ – –

آیتول سامانه استعلام و پرداخت خلافی خودرو، خرید و تمدید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، خدمات غیرحضوری مثل ترخیص و معاینه فنی خودرو و فروش لوازم‌یدکی و اقلام مصرفی مثل روغن‌موتور، باطری و فیلتر روغن است که با مراجعه به آن می‌توانید در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنید و بسیاری از خدمات دولتی مربوط به خودرو که زمان بر و خسته‌کننده هستند را در مدت‌زمان کوتاهی انجام دهید.

منبع:خبرجو24