به گزارش پایگاه خبری نشان :

سه وسیله مورد نیاز امروزی مخصوص کسانی که وقت کمی برای آشپزی دارند و میخواهند هرچه زود تر به کارخود باز گردند و یا احتیاج به راحتی بیشتر در آشپزی هستند (مایکروویو - مایکروفر و سولار دوم ) هستند که در ادامه به معرفی این سه محصول و کاربردها ، مزایا ،معایب و همچنین تفاوت آن ها با هم می پردازیم، پس در ادامه با ما باشید تا این مطلب عالی را ازدست ندهید.

1- مایکروویو

فرکانس امواج مایکروویو از امواج مرئی (نور) کمتر است، پس انرژی کمتری دارند. دلیل گرم‌شدن مواد غذایی با امواج مایکروویو این است که مولکول‌های مواد هم مانند بقیه اجسام، فرکانس طبیعی (فرکانس رزونانس) دارند. فرکانس طبیعی آن‌ها، فرکانس ارتعاشات نامنظم (کاتوره‌ای) آن‌هاست. هنگامی که فرکانس امواج در محدوده فرکانس طبیعی مولکول باشد، می‌توانند دامنه جنبش مولکول‌های قطبی را نیز بیشتر کنند و به شدت نوسان مولکول‌ها اضافه کنند. این نوسان‌های کوچک، می‌توانند تبدیل به نوسان‌های بزرگ‌تر شوند. در جدول زیر، فرکانس طبیعی چند مولکول دو اتمی آمده‌است.

مزایای مایکروویو

اجاق مایکروویو برای یخ‌زدایی مواد غذایی یخ‌زده مثل انواع گوشت و سبزیجات مطلوب است که در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. برتری دیگر پخت با اجاق مایکروویو حفظ عطر طبیعی غذاست که باعث می‌شود نمک یا شکر بیش از مقدار لازم به غذا افزوده نشود. اجاق مایکروویو غذا را با رطوبت خودش می‌پزد بنابراین لازم نیست چربی اضافی یعنی کره یا روغن به آن افزوده شود.

اجاق مایکروویو غذا را در زمان کوتاه بدون افزودن آب یا چربی می‌پزد از طرفی همه انرژی در اجاق مایکروویو صرف پخت‌وپز می‌شود و برای گرم کردن ظرف یا طبقات فر هدر نمی‌رود بنابراین اجاق مایکروویو وسیله‌ای سازگار با مصرف بهینه انرژی است.

سازندهای مایکروویو

کمپانی های زیادی هستند که اقدام به ساخت این محصول کرده اند که در بین آن ها میتوان به برند های مایکروویو ال جی -سامسونگ-آاگ-کنوود و... اشاره کرد که هرکدام دارای برنامه های پخت متفاوت هستند.

2- مایکروفر

داخل هر مایکروفر وسیله‌ای به نام مگنترون وجود دارد که انرژی الکتریکی را به اشعه های رادیوئی بسیار کوتاه تبدیل می‌کند که با توجه به مواد تشکیل دهنده غذا و طول موج فر، در ترکیب غذا نفوذ می‌کند. این امواج به آسانی توسط آب، چربی و قندها جذب می‌شوند و به لرزش بسیار سریع مولکول‌ها منجر می‌شوند. حرکت این مولکول‌های غذا که به سرعت در حال لرزشند، به نوبه خود گرما تولید می‌کند. در توان برقی بالا، غذا در معرض حداکثر مقدار انرژی مایکروفر قرار می‌گیرد. برای تولید سطح توان برق کمتر از صددرصد، چرخش مگنترن قطع و وصل می‌شود. به عنوان مثال در ۵۰% انرژی، مگنترن تنها ۵۰% اوقات روشن است. حتی موقعی که مایکروفر اشعه منتشر نمی‌کند (هنگامی که چرخش متوقف شده یا اصلاً خاموش است)، لرزش مولکول‌های غذا ادامه دارد و حتی ممکن است به افزایش دما منجر شود و فرآیند پخت را ادامه دهد.

مــزایای مایکروفر

مایکروفر برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات مطلوب است که در عرض چند دقیقه انجام می‌شود و یکی از ایمن ترین روش‌های یخ زدایی است. مزیت دیگر پخت با مایکروفر حفظ عطر طبیعی غذاست که باعث می‌شود نمک یا شکر بیش از مقدار لازم به غذا افزوده نشو د. مایکروفر غذا را با رطوبت خودش می‌پزد بنابراین لازم نیست چربی اضافی یعنی کره یا روغن به آن افزوده شود.

مایکروفر غذا را در زمان کوتاه بدون افزودن آب یا چربی می‌پزد بنابراین ویتامین بیشتری در آن حفظ می‌شود و چربی موجود در آن کم می‌شود یا به کلی از بین می‌رود. از طرفی همه انرژی در مایکروفر صرف پخت و پز می‌شود و بر ای گرم کردن ظرف یا طبقات فر هدر نمی‌رود بنابراین مایکروفر وسیله‌ای سازگار با مصرف بهینه انرژی است و اگر مجبورید مقدار زیادی غذا آماده کنید یا فر معمولی تان کاملاً پر شده استفاده از مایکروفر به صرفه تر است.

معایب مایکروفر

طبخ غذا در فرهای مایکروویو کوتاه است و میکروب‌هایی که احتمالا در غذا وجود داشته کشته نمی‌شوند و برای سلامتی می‌تواند مضر باشد. طبق نظر مخالفان با استفاده از مایکرویو، امواج این دستگاه علاوه بر ضایعات موادغذایی، ممکن است به افراد نیز برخورد کرده و موجب ضایعاتی در بدن آنها شود. امواج کوتاه مایکروویو باعث پاره شدن و از هم پاشیدگی ذرات تشکیل‌دهنده مواد غذایی می‌شوند و ممکن است این مولکولهای تغییرشکل یافته، توسط بدن انسان ناشناخته بوده و در متابولیسم بدن شرکت نکنند، که این می‌تواند عاملی برای ایجاد سرطانهای مختلف باشد. 

3- سولاردوم

در واقع کارشناسان برند ال جی نمونه دستگاهی شبیه به مایکروفر و مایکروویو را طراحی کرده اند که می توان گفت ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج نوری است.

سولاردام را می توان همان دستگاه مایکروویو تصور کرد با این تفاوت که سیستم جدیدی به نام المنت های نوری به آن اضافه شده است ( البته تفاوت های دیگر هم وجود دارد که در ادامه آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد ) . در سولاردام این امواج نوری گرمای بسیار بالایی را از خود توزیع می کنند ، وقتی مواد غذایی را درون دستگاه سولاردام قرار می دهید این سیستم با روشن شدن دستگاه شروع به فعالیت می کند .

مزایای سولاردام

  • سولاردام ها ویتامین ها و و املاح معدنی مواد غذایی را از بین نمیبرد به گونه ای سلامت غذا را حفظ می کند.
  • مواد پخته شده درون سولاردام ها از کیفیت و طعم بهتری برخوردار هستند .
  • در کوتاه ترین زمان ممکن میتوان بهترین غذاها را آماده کرد .
  • سرعت پخت آن ها نسبت به یک مایکروویوی معمولی بالاتر است .
  • سولاردام ها در کوتاه ترین زمان ممکن به سرعت گرم می شود .

معایب سولاردام

  • مواد غذایی پخته شده توسط سولاردام ها باعث افزایش سطح کلسترول ، و کاهش هموگلبین می شود .
  • هر نوع ظرفی را نمیتوان درون سولاردام ها استفاده کرد .
  • این نوع دستگاه ها پر مصرف هستند پس اگر از آن استفاده می کنید باید هزینه های ناشی از مصرف برق را در نظر بگیرید .
  • این دستگاه ها از قیمت بالایی برخوردار هستن پس بهتر است قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید .

از سازندهای این محصول می توان به ال جی - سامسونگ - آاگ - فوما و... اشاره نمود ، البته در این بین قیمت سولاردوم ال جی از سایر برند ها مناسبتر است.

حالا تفاوت مابین مایکرویو – مایکروفر و سولاردوم

اگر بخواهم تفاوت مایکروفر را با مایکروویو بیان کنم باید بگوییم در ماکروفر فرآیند پخت و پز توسط دما و گرما انجام می شود اما در ماکروویو در این عملیات، علاوه بر دما و گرما، اشعه WAVE نیز دخالت دارد.محفظه پخت در سولاردم بر خلاف دستگاه های دیگر که به شکل چهارگوش هستند، به صورت مدور و استوانه ای ساخته شده تا امواج گرمایی را بهتر بر روی مواد غذایی منعکس کند.بنابراین آون ماکروفر تنها توسط امواج مایکروویو عمل پخت را انجام می دهد اما در سولاردم ترکیب مایکروویو و امواج گرمایشی نور است که این عمل را به انجام می رساند. این ترکیب موجب می گردد تا دمای ماده غذایی در مدت 5 دقیقه به 320 درجه برسد. این سرعت گرم شدن موجب می گردد تا سرعت پخت سولاردم ، تا سه برابر آون های المنتی معمولی و تا 1.5 برابر فر مایکروویو گردد. به همین جهت سرعت بالای پخت سولاردم ، موجب می شود تا مواد مغذی موجود در غذا بیشتر حفظ شده و غذا مغذی تر و خوش طعم تر گردد.

جهت دیدن محصولات بیشتر و یا مشخصات بیشتر می توانید به فروشگاه اینترنتی سلام بابا به آدرس www.salambaaba.com مراجعه نمایید...