به گزارش پایگاه خبری نشان :

اگر از آن دسته از افراد هستید که دنبال تغییر در محل کسب و کار و محل زندگی خود هستید، می توانید با هزینه بسیار کم نسبت به خرید یک درب چرمی نو، درب چوبی قدیمی خود را به درب آکوستیک تبدیل نمایید، به همین منظور باید اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشید که پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا پایان با ما همراه شوید تا با اطلاعات کافی بهترین توع درب چرمی را انتخاب نمایید.

با توجه به اینکه درب آکوستیک از مزایای زیادی بر خوردار می باشد، یکی از مهم ترین مزیت های درب اکوستیک زیبایی و شیک بودن آن می باشد و شما می توانید با انتخاب کردن لمسه کاری درب، زیبایی و کارایی درب خود را چند برابر نمایید و به دکوراسیون داخلی اداره یا منزل خود رنگ و بوی تازه ی دهید.

از مزیت های دیگر درب آکوستیک خاصیت عایق صدا بودن آن می باشد، که برای استودیوهای ضبط صدا، درب سیمنارها، درب آمفی تئاتر، درب ورودی آپارتمان، درب سینما و... اشاره نمود.

از مزایای دیگر درب چرمی می توان به عایق بودن گرما ومصرف انرژی  می باشد چرا که از لایه های مختلفی تشکیل شده و باعث می شود که از هدر رفت گرما و انرژی جلوگیری نمایید همچنین قابلیت شستشو نیز دارا می باشند و در صورت نشستن گرد و خاک بر روی آنها به راحتی می توانید درب را شستشو دهید.

چه نوع درب هایی را می توان به درب چرمی تبدیل نمود؟

اکثر درب های چوبی قدیمی و در حالت کلی هر نوع دربی که بتوان بر روی آن ام دی اف نصب نمود قابلیت تبدیل به درب چرمی شدن را دارا می باشد و شما می توانید با نشان دادن عکس درب چوبی قدیمی خود به تعمیرکاران درب آکوستیک، به راحتی از اطلاعات لازم در این زمینه بهره مند شوید.

روش تبدیل درب چوبی به درب آکوستیک

 

22

کار بسیار راحت می باشد کافی است که از پرده آکوستیک در داخل و خارج درب استفاده نمایید، بسیار روی عایق صدا بودن درب موثر خواهد بود.

شما به راحتی می توانید با نصب کردن یک ورق فوم با ضخامت 7 الی 10 سانتیمتری که جنس آن تخته فیبر باشد، به راحتی درب مورد نظر خودتان را عایق صدا نمایید برای انجام این کار نیاز به چهار پیچ چوب و واشر خواهید داشت تا فوم را به درب متصل نمایید.

شما می توانید با استفاده از درزبند قسمت های مختلفی که امکان عبور صدا از آن مهیا می باشد را با درزبند بپوشانید، این کار باعث می شود عایق صدا شود و هر زمانی که خواستید می توانید این درزبندها را از درب به راحتی جدا نمایید و از مزایای دیگر درزبندها قابلیت جابجایی آنها می باشد.

قیمت تبدیل درب چوبی به آکوستیک به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل بسیار زیادی در قیمت تبدیل درب چوبی به آکوستیک تاثیرگذار می باشد که به ترتیب عبارتند از:

  • نوع جنس چرم

اولین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب چرمی انتخاب نوع جنس چرم می باشد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی نساجی در این زمینه، دست شما بسیار باز می باشد و شما می توانید با توجه به سرمایه مورد نظر خود چرم دلخواه را انتخاب نمایید، اما به یاد داشته باشید که هرچقدر جنس چرم مرغوب تر باشد می تواند طول عمر بیشتری را برای درب شما داشته باشد و در هنگام لمسه کاری تعمیرکار با اطمینان خاطر بیشتری کار را به اتمام برساند.

  • میزان خرابی درب

دومین عامل تاثیرگذار میزان خرابی درب شما می باشد هرچقدر درب چوبی درز و شکاف بیشتری داشته باشد و آسیب بیشتری دیده باشد دستمزد انجام کار افزایش می یابد، البته در نظر داشته باشید که هزینه تعمیر درب چوبی بسیار کمتر از خرید درب چوبی نو می باشد به همین خاطر زیاد نگران نباشید.

  • ابعاد و اندازه درب

سومین عامل تاثیرگذار ابعاد و اندازه درب می باشد اگر درب یک لنگه باشد هزینه آن نسبت به درب 1.5 لنگه و 2 لنگه بسیار کمتر خواهد بود، چون میزان چرم بیشتر و مصالح و تجهیزات بیشتری برای تبدیل نیاز خواهد داشت.

  • تعداد درب ها

هرچقدر تعداد درب هایی که می خواهید به درب چرمی تبدیل نمایید بیشتر باشد به طبع، هزینه بیشتری باید پرداخت نمایید.

  • میزان سابقه و مهارت استادکار

با توجه به تخصصی بودن کار تبدیل درب چوبی قدیمی به درب چرمی، باید از استادکاری استفاده نمود که با تجربه و مهارتی که دارد بتواند با ظرافت خاصی این کار را به سرانجام برساند، به همین خاطر هرچقدر استادکار سابقه و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد هزینه دستمزد بیشتری نیز خواهد گرفت.

  • لمسه کاری

هرچقدر طرح و مدلی که شما انتخاب می کنید نیاز به گل میخ و نظم بیشتری داشته باشد و از جنس مرغوب تری استفاده شود طبیعتا هزینه بیشتری نیز باید پرداخت نمایید.

  • هزینه ایاب و ذهاب به کارگاه

بسیار واضح است که هزینه ایاب و ذهاب درب به کارگاه بستگی به میزان فاصله محل شما تا کارگاه دارد و هرچقدر این فاصله کمتر باشد هزینه کمتری پرداخت خواهید نمود البته در برخی از کارگاه ها هزینه ایاب و ذهاب رایگان می باشد.

منبع: https://ostadeh.com/mag